Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vurgun reis Avatarı

Son Giriş
    10.02-2010
    Saat
    14:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkeze geçmiş olsun arkadaşlar, benim oğlum da altı ay önce trafik kazası sonucu c7 seviyesinden yaraland.ı şu an ellerini kullanıyor ama ayaklarını kullanamıyor. benim öğrenmek istediğim, omurilik denen şeyin kopup kopmaması ben doktorumuza sordum oğlumun durumunu tam kopma var mı diye verdiği cevap omirilik aynı lastik gibi olur kopmaz ama ezilme olur diye söyledi

bir de bu ayaklardaki hissin olup olmaması sadece ayakların altını çizmekle belli olur mu? bunun başka bir yöntemi yok mu? aletlerle falan...

bilgi verirseniz sevinirim herkeze tekrar geçmiş olsun

Üye
    neptune Avatarı

Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"Babinski" adında bir reflekse bakmak için yapılıyor. Ayak, uyarıya, yukarıya giden sinirlerdeki hasara göre farklı cevap veriyor. Standart muayenenin bir parçası. Geçmiş olsun.

Babinski Refleksi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Uyuz olurdum ona! Bir de her gelen her zaman bi parmak atmıyor mu, tutup bi vazoyu atıveresim geliyordu kafalarına

Babinski Refleksi bir kontrol edilir tamam, iki kontrol edilir tamam, yahu üç kontrol edilir ona da tamam, ama her an da kontrol edilmez ki kardeşim! Bizim hastanelerde bu iş düpedüz tacize dönüşmüş vaziyette!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Güzel konuya değinmişsiniz, özellikle anahtarı ayak tabanına sürterler, doktorlarla samimi olmuştuk hastane süresince, anahtarı sürttükleri zaman derdimki, kalemi, ito mu
    İlk zamanlar ayak refleksine bakarlar tepki veriyomu diye, bunun başka bir yoluda emg testi dir.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Çekiç benzeri bir aletle dizlerime vururlardı onu hatırladım okuyunca
    Her seferinde doktorun beynine geçirmek isterdim o çekici Yapmasamda bakışlarımla anlatırdım

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herhalde en müsait yer ondan yada doktorlarda alışkanlık olmuş al anahtarı çiz al çekici vur ne anlıyorsa

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayaklarımızsa kollarımızsa sinir kasları vardır ayagınızın altına birşey cektilermi hissederseniz ayagınızı cekersiniz hissedmezseniz ayagınızı oynatmazsınız hissediyimu hissedmiyomu diye bakarlar bir gelişme varmıdiye

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tamamen aptalca birşey
    insan neresini hissetmez mi yav?bu ne saçmalık?
    bana da çok yaparlardı;yok gözlerini kapattırırlar,yok bak yukardan kuş geçiyor saçmalıkları...
    çok bilmiş birkaç doktorun 100 yıl önce yazılmış ve tabu haline gelmiş yöntemi!nasıl bir yöntem se artık?
    saçmalık,saçmalık,saçmalık,başka bişey değil.sinir bozucu bir uygulama

Üye
    vurgun reis Avatarı

Son Giriş
    10.02-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim abim 7 ay önce trafik kazasında c7 kırığı olştu sinir ezilmiş ayaklarını azhissediyo birde ayaklarının çok ağrıdığını söylüyor tak yapıldıgınıda az hissediyo çok oturduğunda ayaklarının uyştuğunu söylüyor sizce yürürmü cevap

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu zedelenmenin boyutuna bağlı......ayaklarında az his var diyorsunuz..hissin şu aşamada az da olması ilerisi için yeşil bir ışık olabilir...fizik tedaviyi ihmal etmesin...

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

farklı bir yönetimi vs varmı demişsin var bilimsel yönetimi var emg denilen iğneli ve iğnesizi var onu yaptırabilirisin ...

Üye
    vurgun reis Avatarı

Son Giriş
    10.02-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

boyun kırıgı sonucu sinir ezilmesi olupta yürüyen varmı ne olur cevap yazın birde ayak altını net hisseden için iyi bir durummu

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ayak tabanınn 7000 bın sınır varmış her organın sınırı varmıs.onun ıcınmış..

Üye
    sonertekinalp Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    11.11-2011
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim yigenim 2011 şubat 19 unda trafik kazası sonucu boyunda c 3 ve c4 de kırılma sinirde de kesi oluşmuş 45 gun yogun bakım 3 ay normal odada yattı sonrasında yavaştan f.t.r ye başladık sol kol bilegine kadar kıpırdama var ama diger taraflarda gözle gorulur gelişmeler olmadı kocaeli umuttepe araştırma hastanesi ftr bolumu baş hekimi oyle kalacagını soylediyani yatalak kesi oluşmasının azda olsa iyi olmasına engel midir acaba ?? birde kotuleme amaçlı degil ama kocaeli egitim ve araştırma hastanesi ftr bölumunu kimseye tavsiye etmiyorum neden derseniz hastamın yatak yarası ve ateşini ölçmeye kadar bize yaptırdılar neymiş baş hekim oyle soylemiş hasta yakınları da ogrenicekmiş şikayet edecektim ama elimde goruntu olmadıgı için bişey tutturamazsın kimi kime şikayet edeceksin dediler öyle kaldı sonra......butun hastalarımıza allahtan şifa dilerim

Üye
    tuse Avatarı

Son Giriş
    04.09-2013
    Saat
    02:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ksinlikl kocali umuttpe hastanesi hakkında aynı şylri söylicem mahkemelik olduk ...Ama ne tuuturucan ..hasta flçli çıkın odadan die bağırıyor hastanın ateşi yüksek doğal olarak o haldyken hasta bağırdı die hmşire f hastayı doktora şikayet ediyor bunun üzrne doktor nden bağırdı die gidip hastaya kızacakken hasta annesi yapmayın görmüyormu sunuz hasta diyor hastanın annesini itiyor doktor hastanın ablası bu durumu görünce dayanamayıp doktorla tartışıyor annemi nasıl itrsin diye...üstüne üstelik hem suçlu hem güçlü gecenin bir saati polisler glip flçli hastanın annesini ve ablasını götürüyorlar karakola hastanın teyzesi olmazsa düşünün çocuk hiç biryerini kıpırdatamazken yanlız kalacak hastand üstlik ateşi yüksek Allah ellrine düşürmesin ve Allh bildiği gibi yapsın sağlık bakanlığıına şikayette bulundum... saolsunlar geri telefonla döndüler gereği yapılacak diye ama bilemiyorum ...twitterden özellikle yayınladım ilgilensinlr diye peşini bırakmadık şikayetçide olduk .........ama gerisi onlara kalmış...vicdan meselesi diyorum...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon