Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 50 mesajın 46-50 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Volkırla yürürken ,ayak bileği takılan veya sürten bileğin yürürken savrulmaması için basit aparat yapımı.Ben vaktiyle denemiştim cok başarılı;

Yazan guRuR
    Gecirdiğim omurilik ameliyatı sonrası sol ayak bileğim felç kaldı (düşük ayak )yani kendi uydurduğum cok basit aparatın resimleri:

afolr6 - Yaralanmadan 15 ay sonra fizik tedavi almamın yararı olur mu?

afoayakkabyl4 - Yaralanmadan 15 ay sonra fizik tedavi almamın yararı olur mu?

Belki cok basit ilkel ama piyasadaki bir cok aparattan kullanışlı spor ayakkabının içine giyiliyo tabi ayakkabının 2 numara buyuk olması lazım,ben 12 senedir kullanıyorum ayağı 80 derece tutuyo burkulmayı önlüyo,dengeli yurumemi sağlıyo,ayak ucu takılmıyo ve en önemlisi metal gart gurt sesi yok Maliyeti 1 T.L teknik malzeme listesi aşağıdaki resim gibidir ilgilenenler için:

malzemeba9 - Yaralanmadan 15 ay sonra fizik tedavi almamın yararı olur mu?
    Kendinizin yapabileceği basitce bir aparat, kalın yapraklı kitabı büküp, iç tarafını süngerle destekleyip, ayağı vurmaması için ve kullandıkca sizde kendinize göre geliştirebilirsiniz, denemekte fayda var hiçbirşey kaybetmezsiniz.Unutmayın aparatın ustünden delin, ayakkabı bağının oradan gecmesi lazım ayğın 90 derece durması için.En dışını hastane bez yara bantı ile sarın.Spor ayakkabı 2 numara büyük olsa iyi olur.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Evet.. Aslında cok guzel kulanmadım ama.....Tavsıyenızı dusunucem Teşekur ederım...

Üye
    feride81 Avatarı

Son Giriş
    24.09-2012
    Saat
    02:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaslar bende 15 ay önce omurilik zedelenmesi sonucu felc gecirdim. Benimkisi kaza filan da degil hayatinizda hic bir sey yokken ertesi güne felcli olarak uyanmak cok zor burdaki herkesin neler yasadigini ve neler hissettigini cok iyi anlayabiliyorum. ben yanlizca bu zaman zarfinda tecrübelerimi paylasmak istedim. Allahima sükür suan cok iyi durumdayim. Herseyin basi AZIMM.... hic bir zaman ümidinizi yitirmeyin kendinize bir zaman verin ve benim doktorum bana dedigi gibi günlük degil haftalik gibi bir sey tutun cünkü böyle hastaliklarda günlük hic bir ilerleme olmuyor haflalik yada aylik kendinize deftere yazin sonra geriye baktiginizda yada okudugunuzda ne kadar yol kat ettignizi kendiniz göreceksiniz.
    eger cabuk iyilesmek istiyorsaniz Fiziktedavisi, YÜZME, Elektro Terapie, masaj cok önemli... bana bilhassa yüzmenin cok faydasini gördüm ve her haftada 3 saat yüzmemi yapiyorum eger yardim edebilecegim konular olursa cok sevinirim. herkese gecmis olsun

---
    merhaba faruk bey icadinizi gördüm cok basarili olmus

ilk zamanlari benimde bilegim ve dizim cok burkuldugu icin böyle bir sey yapmasini istemistim doktorumdan ve fiziktedavicisinden ama hepsi cok karsi ciktilar cünkü böyle aletleri yani bilegi ve dizi dik tutacak ve burkulmasini önleyecek aletler yanlizca kaslarinizin calismasini önler cünkü bütün yükü kasa degil böyle yardimci aletler yükleniyor. ilk zamanlari cok kizmistim bunlar benim ayagimin kirilmasini istiyorlar filan diye ama gercekten iyiki böyle yardimci aletleri kullanmamisim. simdi en azindan his olmasada kaslarimi calistigini biliyorum cok nadir burkulmalar oluyor. yanlizca paylasmak istedim.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

azim,inanç ve güven Karşısında hıc bır engel kalamaz kalmıycak...allaha sukurler olsun...Durmak yok yolla devam

Üye
    kara67 Avatarı

Gerçek Adı
    Sevgi
    Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    faruk iyi akşamlar...resimdeki aparat dikkatimi çekti kesinlikle işie yarayacak lakin nasıl yapabilirim anlayamadım detaylımı anlatsan yada yardımcı olsan bilemedim ne sorup ne isteyeceğimi) şimdiden teşekkürler...

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234

Başlığın Etiketleri