Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 50 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İlk zaman bende yürüyemedim, yatakta sağa sola bile dönemiyordum, anlıyacağınız pes etmiştim hayattan, eve fizyoterapist getirdiler, içimden diyodum yazık verilen paralara adam tezgahı iyi yere kurdu diyordum.o sıralar 22 yaşındaydım fizyoterapist Melih abide 27, eğsersizlere başladık tabi kıcımda hala hasta bezi, şar şur ötüyor, bana iyileşeksin dedi sabır et, ilk zamanlar inanmadım her şeyimi anneme soruyordu yemek yiyomu falan, uyuz olmuştum iyice, bir süre sonra bir bebeğin emekleyip yürümesi gibi oldu herşey ilk sekiz ayda ayağa kalkmıştım, Melih abinin hakkını ödeyemem, gerci ayağa kalktığım zaman ona rakı, balık ısmarlayacaktım boğazda, hey gidi günler 13 sene olmuş.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

her sey yavas yavas adım adım boyle alur ıste kardes..Bende yasadım yasıyorum sukur...Allah butun arkadasların sonu boyle eder ıns.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Hep böyle dıyceksın kendı kendıne zaten..Olmuyor dıyeceksın...Ama hal bu kı oluyor..Sabır,azım inanc...Pes etmek yok yolla devam bence...Benım ıcın sadece gecıcı ve sımdılık bır engel o kadar..Önumuzdekı maclara bakalım derım.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Züleyha hanım;
    Şu an sol ayak bileğimde hareket yok, onuda aldığım afo sayesinde aştım,bu gecermi gecmezmi bilinmez, fizik tedaviye kendimce devam ediyorum, şu an problem yok gibi, şunu unutmayalım yatarak hiç bir şey ileşmez.Sağlam bir kişi 1 ay yatakta yatsın ,kalk yürü de yürüyemez, belini dik tutamaz, yaylanır ,bunları yaşadığım için anlatıyorum, yaşamayan bilmez.

Üye
    M.Cem Avatarı

Gerçek Adı
    M.Cem
    Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle fizik tedavi şart. Bu tedaviyi alabildiğin kadar almanı öneririm.

Üye
    şanssız 35li Avatarı

Gerçek Adı
    sezer bezgin
    Son Giriş
    30.04-2012
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DÜŞTÜĞÜMDE YAŞIM 21 Dİ ŞİMDİ 23 SEVGİLİ ARKADAŞLARIM ;güzel söylüyorsunuzda azim,inanç,çalışma,ama olmayıncada olmuyor işte,sizin zedeniz az olduğu için hemen toparlanmışsınız 1 sene civarında.çalışmak ,fizik tedavi yapmak inanmak tabiki güzelde zede çok ağır olunca açılmıyor ilerleme olmuyor.ben düşeli 29 ay oldu ankara gata bilkentte 7 8 ay fizik tedavi gördüm ayrıca 1 senedir sürekli hareket ediyom uzun yürüme cihazıyla yürüyom kendime elektrik veriyom kondisyon bisikleti sürüyom,ankarada benim kadar çalışan istekli inançlı sabırlı hasta yoktu amaaaaa hareketlenme ve hislerim diz kapaklarıma kadar geldi dizden aşağı bi türlü inmiyor.küçük,büyük vclerimi hissediyom(sonda kullanıyom)dizlerime kadar çekip uzatıyom ayaklarımı sağa sola yatırıyom sallıyorum ama dizden aşağı yok tutmuyor ve üzerine basamıyorum söylemek istediğim ne kadar çalışsanızda inansanızda azmetsenizde olmayınca olmuyor allah emretmeden olmuyor ve omurilikteki hasar benim gibi ağırsa biyerden sonra ilerlemiyor.çok şükür durumum çoğuna göre çok iyi 15 metreden düşmeme rağmen başka hiç biyerimde hasar yok sadece belimde ama kendi ayaklarımın üstüne basmak yardımsız yürümek kendi ihtiyaçlarımı karşılamak istiyom.tekerlekli sandalye ve sonda olmadan hayatımı sürdürmek istiyorum.sanırım çok şey istemiyorum allahtan inşallah şifamı ve şifamızı verir yaratan..kendinize iyi ve sağlıklı bakın...kadersiz kader arkadaşlarım...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Ben yürümeye başladığımda bile sonda takılıydı,7 ay taktım, oda başka macera ama neyse bir gece yerinden cıktıda, wc ye gitmeye başladım.Zorlanıyodum ama rahatlayacak şekilde idrarımı yapıyordum, başka bir üroloğa gidince mesanemde taş oluştuğunu farkettik taş temizlenince , normal sağlığıma kavuştum, ne komik değilmi sonda yerinden cıkmasa taşın farkına varmıyacaklardı, belkide hala sonda takıyor olacaktım.Bu arada sonda kullananlar ,idrar tahlili yaptırsın 2 ayda bir , kötü huylu bakteri cok ürüyor.Buda mesanede taş, vücütta ateş, iştahsızlık, kabızlık yapabiliyor.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Evet iyileşme süreci farklı ama, iyileşme sürecindeki şikayetler aynı, bu yüzden birbirimizin neler çektiğini hangi sorunlarla karşılaştığı, hepsi aynı ve yaşadık.Bu durumda yeni olan arkadaşlarımıza tecrübeleri aktarmamız bizim görevimiz.Tabi öncelikle bu siteyi kuran , bizi bir araya toplayan arkadaşlara teşekkür etmek lazım.

----------

Beşaltı 20 ;
    İyileşme sürecin nasıl gidiyor, ayak bileklerdeki hareket durumu nasıl bu arada seni unuttuk .

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Sor cevaplıyalım, acık büfe )

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaslar öyle boyle sükür edelım..Beterın betrı var...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Yaklaşık 3 ay sonra his diz altına geldi, hareket olarak yatakta ayağımı uzattığım zaman yerden 10 cm kesebiliyordum, sonra yavaş yavaş kendime doğru ayağımı cekmeye başladım, en zoru yataga oturmak ve ayağın üzerine basıp wolkır yardımıyla ayakta durmak, ik zaman 5-10 saniye kadar zamanla arttırdım, ayakta durma eğsersizlerinin baya faydası oldu, sonra adım atmalar derken 8 ay sonunda bir gün kimse evde yokken desteksiz yürüdüğümü gördüm.Bu arada fizyoterapist haftada 3 gün 1.5 saat destek tedavisi uyguladı.Elektro terapide dahil.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

wolkırla yürümek büyük başarı, ben bastona hiç alışamadım, wolkırdan direk yürümeye gectim.Bu gibi durumlarda en cok ayağına dikkat et takılmasın.Ayakta durma egsersizlerine devam et, birde bel kaslarını güçlendir, yarım mekik cekmeye çalış.Hiç yürüyemeyipte tekerlekli sandalyede olan arkadaşlar var kendini öyle bir yetiştirmişki,bir coğumuzdan yaşam standartı kaliteli, araba kullanıyor, dışarı cıkıyor, tabi asansör varsa cok kolay, birazda cevre şartları uygun oldumu, bağlasan durmaz evde.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Sitedeki bircok arkadaşımızın sorunu, kendi ihtiyaçlarını görememesi.Belli bir aşama kaydettikten sonra, insan hastalığını bile düşünmüyor, yinede zor, durumu olan var olmayan var, Allah herkeze acil şifa versin.

Üye
    sebseb Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Faruk Bey benim de birkaç sorum olacak izninizle..
    Anlattıklarınıza göre durumunuz eşiminkine benziyormuş biraz.. Şu an eşimin de üst bacaklarında ön ve arka kaslar geldi, dizler kilitleniyor ama sağ bacak biraz geriden geliyor, çabuk yoruluyor ve diz bükülüyor 2-3 dakika sonra.Biz de evde walkırla ve paralel bar adını verdiğimiz "koltuk ve masayı" aralarından tutunarak yürüyoruz) Ayrıca compexin elektroterapi cihazını kullanıyor ve yatay bisiklette her gün en az 1 saat çalışma yapıyor, öne ve geriye bisiklet çevirerek... Merak ettiğim şu , ayak bilekleriniz ne zaman geldi? Ayak parmaklarınızı oynatabiliyor musunuz? Şu an tuvaletinizi kendiniz mi yapıyorsunuz tak mı kullanıyorsunuz? teşekkürler şimdiden

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim sadece sol ayak bileğim oynamıyor, geri hepsi geri geldi.Yani sıfırdan.Bizim durumda olan hastalarda, tümör veya bel fıtığına bağlı sinir hasarlarında ameliyata felç girdiğiniz zaman iyileşme yüzdesi cok az ,bilhazsa düşük ayak felçi gelişmişse.Sonuç olarak ne kadar iyileşme olsada ayak bilek hareketleri geri dönmüyor.compex tens aleti seciminiz yerinde karar, yanlız elektrotları hangi bölgelere bağlanması gerektiğini ve seans süreleri cok önemli.Tens aleti bende kullanıyorum, ilk zamanlar fizyoterapistimden yardım aldım, cihazı hangi bölgeye bağlamam konusunda.Tekrardan geçmiş olsun.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Başlığın Etiketleri