Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatıhhava Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    27.12-2009
    Saat
    19:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar tekrar merhaba babamın zamanla hissizliğinin aşağıya doğru indiğini görüyoruz hissizlik azda olsa aşağıya doğru iniyor.Birde babamın ayaklarının altında ve ayak parmaklarında karıncalanmalar meydana geliyor.
    Şu aralar tekrar enfeksiyonla mücadele ediyor babam.sizlerinde bu gibi rahatsızlıklarınızda enfeksiyon oluyormu?
    CEVAPLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER
    HERKESE SAĞLIKLI MUTLU HUZURLU GÜNLER İNŞALLAH
    FATİH

Üye
    fatıhhava Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    27.12-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TEKRAR MERHABA

Yüksek ateşlenme ve titreme yeniden başladı.Devamlı ateşten dolayı serum veriliyor.Böbrek yüzünden olduğu söylendi en yakın zamanda ameliyat edilecek inşallah.

Birde babamın hissetmediği yerle hissettiği yer arasında yani göğsünde ağrı olduğunu söylüyor.Bu konuda düşünceleriniz nelerdir

Paylaşırsanız sevinirim

Fatih

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

yüksek ateş için bitkisel ilaçları deneyin en kısa yoldur
    hissettiği yer ile hissetmediği yer arasındaki agrılar bendede 4-5 ay sürmüştü onun için yapılacak bişey yok zannederim

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 3 yıldır of luyum.İlik nakli oldum.tekerlekli sandalyemle hastanede o servisten bu servise, o cihazdan bu cihaza koşturup durdum.Yürüyebilen insanların zorlandığı işlemleri tekerlekli sandalyemle yaptım.Radyoterapi, kemoterapi, kalıcı katater takılması, ürodinami, ultrason, mr, röntgen, fizik tedavi, aldığım yüzlerce ilaç, takılan damar yollarının haddi hesabı yok.Hastane evim gibiydi.Ameliyattan çıktığımda suyu pipetle içerdim.Boyundan aşağısı tutuktu.Oturma dengesi falan yoktu.Oturma dengesini kurmam 1 2 ayımı aldı.Şu an yürüme dışındaki bütün işlerimi az bi yardımla yapabiliyorum.Uzun bacak cihazıyla her gün yürürüm.Spor hareketlerimi yaparım.

1-Bilimsel tüm yolları deneyerek babanızın daha konforlu yaşamasını sağlayın.Yaşam kalitesini yükseltmeye çalışın.Açık hava, yapabildiği kadar spor, moral motivasyon, doktor gözetimi...
    2-Kimse kesin bir yorum yapamaz.Her hasta kendine göre farklı özellik ve gelişmeler gösterir.Zamanla düzelecekse düzelir, düzelmeyecekse de tıp henüz tedavisini bulamadı.

Geçmiş olsun...Hasbünallahü venimel vekil.(Allah bize yeter O ne güzel vekildir.)

Üye
    fatıhhava Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    27.12-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

6 aydır cerrahpaşa fizik tedavi merkezindeyiz ancak bu güne kadar fazla bir ilerleme olmadı artık taburcu oluyoruz.Bahçelievler fizik tedavi merkezine gitmeyi düşünüyoruz.

Şu anda böbreğinde enfeksiyon olduğu için böbreği temizleyecekler onu bekliyoruz.Ameliyat gününü bekliyoruz inşallah ondan sonra çıkacağız.

Sizce büyük ve küçük abdestini halen hissetmiyor his gelirmi
    Düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

Teşekkürler
    FATİH

Üye
    şanssız 35li Avatarı

Gerçek Adı
    sezer bezgin
    Son Giriş
    30.04-2012
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben de 28 ay önce 15 metrelik yüksekten düştüm belim kırıldı kırık belle sırt üstü tam 7 saat hastenelerde dolaştım bi sürü cihazlardan geçtim çektiğim acılardan dolayı çok zor günler geçirdim çooook ağladım çok kendimi hırpaladım acıdan.
    sakatlığı kendime yakıştıramadım hep eve kapandım kimseyle konuşmadım insanlara ve aileme nefretle bakıyodum kesinlikle dışarı çıkmazdım başım eğik gezerdim sakatlığımdan utandığım için kimsenin yüzüne bakmazdım kendimden nefret eder hergün ağlardım cama bile çıkmazdım...
    ama şimdi sakatlığa alıştım ve artık utanmıyom heryere gidiyom insan içine çıkıyom hatta kendime otomobil aldım onunla geziyorum ve arabanın ve evin her işini ailemle birlikte yapıyorum...
    Seviyem L1 ilk günden itibaren ayaklarımda karıncalanmalar ve yanmalar meydana geldi halende devam ediyor.ilk amaliyatımı beyin cerrahı yaptı sağolsunlar omuriliğimi iyice temizleyip düzeltmişler sağıma soluma dönemiyodum 3 kişinin yardımıyla dönüyodum tuvalet hissim kesinlikle yoktu.
    bisürü iğne ilaç serum kullandım bel kısmında ağrılarım sızılarım çoktu hepsi zamanla geçti ama benim çektiğimde bana yetti 3 bel ameliyatı geçirdim ameliyatımı yapan doktor belimin omuriliğimin çok ağır darbe aldığını ve sinirlerimin omuriliğimin kopma noktasına geldiğini çok incelip zayıfladığını söyledi yürüyebilmemin zor olcağını cok çaba sarf etceğimi ve bol bol fizik tedavi yapmam gerektiğini söyledi
    sırtımda 2 platin ve 12 vida var ankara gatada 1 yıldan fazla fizik tedavi gördüm ilk öncce oturmayı öğrendim sonra tek.sandalyeye geçmeyi ve kullanmayı öğrendim çok çalıştım azim ettim shellerle ve volkerle yürüyüş yaptım şimdi uzun yürüme cihazı kullanıyorum
    ilk 1.5 yıl içinde hareket ve his diz kapaklarıma geldi ama dizden aşağısı tutmuyor fizik tedaviye biraz ara verdim ara sıra yapıyorum 2.5 senedir çok acılar çektim çok ağrılarım oldu
    çok şükür şimdi ağrım sızım yok tuvalet hislerimde geldi ama halen ayaklarımın üzerine basamıyorum dizden aşağı hareket ettiremiyom ama bileklerim kendiliğinden oynuyor içten yanmalarım ve karıncalanmalar halen devam ediyor.

acaba merak ettiğim bundan sonra hareket ve hislerim kuvvetlenip dizden aşağı iner mi
    tekrar yardımsız ve cihazsız volkersiz yürüyebilir miyim.

yazımı okuduğunuz için tşk ederim hepimize acil şifalar dilerim.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şanssız 35 li,
    inanki bu sorunun cevabını ne biz nede doktorlar bilir..bunu sadece zaman gösterir..bu güne kadar güzel yol kat etmişsin..inşallah gelişmelerinin devamı yine gelir..fizik tedavini aksatma..moralini yüksek tutup azmini kaybetme..geçmiş olsun tekrar...

Üye
    şanssız 35li Avatarı

Gerçek Adı
    sezer bezgin
    Son Giriş
    30.04-2012
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Desteğin için teşekkür ederim iyibir yolkatettiğimin farkındayım ama bazen geçmişimi düşündüğümde biraz ümitsizliğe kapılıyorum ya olmazsa diyip ileriye yönelik fazla planlar yapmamaya çalışıyorum.en büyük hayalimi gerçekleştirememekten korkuyorum.

Üye
    fatıhhava Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    27.12-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 8 ay bitti babamın t4 yaralanması sonucu göğsünden aşağısını hissetmiyordu sizde biliyorsunuz.

Ancak sol göğüs tarafında ortalama 6 santim aşağısını hissetmeye başladı bu bizim için çok sevindirici bir haber inşallah ilerde daha iyi gelişmeler bekliyoruz.

İlerleyen tarihlerde gata fizik tedavi merkezine gitmeyi düşünüyoruz inşallah.

Birde uzun bacak cihazı almayı düşünüyoruz sizlerdende düşüncelerinizi bekliyoruz.

Herkese teşekkür ediyorum ilginiz için.

Üye
    emine demirtaş Avatarı

Son Giriş
    09.05-2011
    Saat
    21:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben ıspartadan benimde babam ceviz agacından düştü omurilk t4 t5 04 ekim 2009 da oldu 15 gün sonra ameliyat oldu 3 sefer oldu ama ayakları kıpırtıyordu fizik tadevi ve zamanla yürüdü
    yalnız ağrıları hiç dinmedi her geçen gün artdı megerse ameliyatları iayi yapılmamış kemik egrilmeye başlamış
    dalında iyi olan beyin cerrahisi bulduk 2010 aralıkda tekrar ameliyat oldu 11 saat sürdü doktor güze geçtiğini iyi olacagını söğledi
    yalnızı bu sefer belden aşşağısını hissetmiyor biz soguk elimizle dokunursak ayanın altını sürtersek ayaklar kıpıtdıyor o hissetmeden ayak dizden hareket ediyor doktor refleksleri iyi zamanla his gelcek diyor

sizce babam tekrar yürürmü o hissetmeden kıpırdaması iyimi beni bilgilendiriseniz sevinirim

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun
    Allah CC acil şifalar versin bütün hastalara ve özellikle burada bulunan arkadaşların hastalarına ve dertlerine

Üye
    mustafa_83_83 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:52
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Omurilik T4 t5 seviyesi omurilik hattının en tehlikeli 2 bölgesinden 1 dir .cerrahi herhangibir operasyonda bile iyileşme süresi zordur.zaten 1 yıl fizik tedaviye cevap vermeyen bir hasta düzelmesi artık bir mucizedir.cunki göğüs kis8mdan ayak parmaklarına hitab eden bütün sinir yolları bu hatta dir. Vücudun denge mekanizması ve beyinden gelen sivinin geçiş artıdartırır.operasyon sonunda hasta 6 ile 1 yıl içinde ilerleme gösterdiği durum neyse artık bundan sonraki hayati da budur. Ben 11 yıl vücut sporcusu olmama rağmen ayaktayım ama sol ayağımda sürtme ile yürüyorum. Herkese acil sifalar diliyorum.biraz net yazıda bulundum malesef gerçekler böyle. Arkadaslar ölüm var hayat devam ediyor.

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Esimde t4 t5 t6 seviyesi martta tam bir yil oldu hic gelisme olmadi sadece hislerinde sirtinda 5 cm sadece hissi indi onum disinda yatak yarasi olmadi uzun bacakla surekli yuruyus yapiyor simdide bisiklet almayi dusunuyoruz esim 27 yasinda genc olmasi avantaj dediler ama hicbisey degusmedi bahcelievlerde de yattik ama oranin fizigini hic begenmedik fuzyoterapistler ilgilenmiyo herseyi kendimiz yaptik simdide gidecek guzel bi fizik tedavisi hastanesi ariyoruz doktorlar 2 yil sure verdiler bizde bu sureyi hastanede gecirmek istiyoruz. Ama cok zor seviyenin yuksek olmasi kotu bi durum

Üye
    mustafa_83_83 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:52
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Tam yazdıklarını anlayamadım ama 1 yıl fizik aldın hiç bir değişim olmadı sanirim.bak youtubede bir video var t4-t5 ameliyat sonrası hastane koridorunda yürüyen bir hasta bir de bunlarla iltibiltibata geç. Maddi durumun iyiyse. Bana böyle şeyler fazla inandırıcı gelmiyor ama çok iddialılar. Geçmiş olsun

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mustafa_83_83 Evet tam bir yil olacak cok fazla calisti esim gunde uc defa sadece ayaga kalkiyordu iki defa robota girdi yine de hersey ayni omuriligin etrafindaki korda kopma varmis asia a zedelnmesi ayni seviyede olup hissetmeden yuruyeni de gordum ama malesef herkesin durumu ayni degil . Nasil irtibata gecicem ayrica

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon