TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    HasanREİS Avatarı

Son Giriş
    13.04-2021
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar sizce omurilik felçlileri için bir tedavi bulunacak mı? Biraz araştırılırsa,üstünde durulursa bulunacağına inanıyorum fakat kimsenin umrunda değiliz. Bence bu durumu sık sık gündeme getirmeliyiz. Burda da en büyük işin Türkiye Omurilik Felçliler Derneğine düştüğünü düşünüyorum. Çok güzel çalışmalar yapıyorlar. Bakımevi açıyor, tekerlekli sandalye dağıtıyor,kamu spotu yayınlıyor,engellilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenliyor derneği hakikaten takdir ediyorum fakat derneğin asıl işi bunlar olmadığını düşünüyorum. Bakımevi açmak yerine bizleri bakıma muhtaç etmemeli, sandalye dağıtmak yerine bizleri sandalyeden nasıl kaldırabilirim onu düşünmeli. Bakış açısını değiştirmesi gerekiyor. Eğer bu durumun tedavisi bulunacaksa buna ancak dernek öncü olacaktır. Dernek bizim sesimiz olmalı. Ben bu şekilde düşünüyorum. Daha fazla hayatıma sandalyede devam etmek istemiyorum. Sizin düşünceleriniz nedir? Bu durumdan nasıl kurtulabiliriz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.973
    Verilen Beğeniler
    3.543

@HasanREİS

Dünyanın birçok yerinde omurilik hasarının iyileştirilmesi için çalışmalar yürütülüyor. Türkiye'deki derneklerin ya da kitlelerin bu tür bir tedaviye katabileceği hiç bir şey yok maalesef. Zaten çalışmalar sürüyor dünyanın gelişmiş yerlerinde ve bir gün bir tedavi bulunacak. Bizler açısından beklemeye devam.

Üye
    arda_ben Avatarı

Gerçek Adı
    Arda
    Son Giriş
    16.04-2021
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    yüreğimin götürdüğü yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Deneme aşamasında yapılan bir çok ameliyat var. Ve bu ameliyatlarda umut verici gelişmeler oldu. Hatta Amerikada 25 yıl önce trafik kazası geçirip omurilik felçli olan bir kişiye yeni bir yöntem denendi ve o şuanda koşuyor. Umut verici gelişmeler var. Youtube girip araştırın. Yüzlerce hastaya deneme bazında bir sürü ameliyatlar yapıldı ve o ameliyat olan kişilerin çoğu çok güzel gelişmeler yaşadılar. Demem o ki umutlu olmak için çok güzel gelişmeler var. Sadece biraz sabır...

Üye
    HasanREİS Avatarı

Son Giriş
    13.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@
    Bence dernekler gazetelerde,televizyon programlarında OF lilerin devlete olan maliyetini anlatmalı takıydı,beziydi,doktoru,hemşiresi,fizyoterapisti,e rgoterapisti,hasta bakıcısı bu örnekler daha çok türetilebilir.Yıllık OF lilerin devlete maliyeti işte şu kadar eğer OF lilere bir tedavi bulunursa devlet bu maliyetten kurtulacak. gibisinden anlatılmalı bilmiyor yanlış mı düşünüyorum?

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.161
    Verilen Beğeniler
    769

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @HasanREİS

Alsa böyle bir şey denemeyin. Birincisi henüz bir tedavi tüm dünyada yok. İkincisi ise devlet harcamalarını kısmak gayretinde. Akıllarda bize bunlar çok masraf çıkarıyorlar bilinci yerleşir. Engelliler her insani durumlarda ilk gözden çıkarılacak gurup. Bunu güçlendirmeye yarayan işlerden uzak durmak gerekir.

Üye
    HasanREİS Avatarı

Son Giriş
    13.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @hozgul

Doğru söylüyorsunuz bu açıdan hiç bakmamıştım ama ne yapabiliriz ki böyle oturup beklemekle kimsenin tedaviyi bulacağını düşünmüyorum

Üye
    HasanREİS Avatarı

Son Giriş
    13.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    Günümüzde halen omurilik felçlilerine bir tedavi bulunamadı. Tedavinin bulunmasını gündeme getirmek için Twitter’i kullanabiliriz. 10 Ekim Cumartesi günü saat 13:00 da başlayarak #YürümekİstiyorumSandalyeDeğil hashtagine toplu bir şekilde tweet atıp gündeme girebilirsek en azından sesimizi duyurabiliriz. Binlerce insan acı çekiyor. Bakım evlerinde hayatları çürüyor. Gizli gizli ağlıyorlar. Artık bu tedavinin bulunması lazım. Elimizden hiçbir şey gelmiyor. En azından sesimizi duyuralım. Lütfen okuyan herkes görüşünü paylaşsın. Hiçbir şey yazmak istemeyenler katılacağım yada katılmayacağım yazsın.
    Ama kesinlikle 10 Ekim Cumartesi saat 13:00 dan önce #YürümekİstiyorumSandalyeDeğil hashtagine tweet atmayın toplu olarak atmamız lazım yoksa gündeme girmemiz zorlaşır

Üye
    AsAleT Avatarı

Son Giriş
    07.12-2020
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısın

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Ötüken Turan
    Alınan Beğeniler
    127
    Verilen Beğeniler
    1

zamanda aramıyorum, selam...

Üye
    albatros_070 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    5

ben pili merak ediyorum

Üye
    Swain Avatarı

Son Giriş
    18.03-2021
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Seninle hemfikirim ben omurilik felcinin çözümünün çok zor olduğu kanısında değilim binlerce makale okudum kanserli arkadaşlar lütfen yanlış anlamasın Allah herkese şifa versin ama onun tedavisine gösterilen ilgi felce gösterilse çoktan tarih olmuştu yani demek istediğim bilim ve tıp dünyası hastalık seçiyor gibi

Twitter konusuna gelirsek eğer öncesinde omurilik felçlileri olarak toplanabilirsek ben gerekirse ücretini verip TT listesinede sokabilirim hastagı , ama dediğim gibi öncelikle bizim bir araya gelmemiz lazımki hashtaga sadece botlar twit atmasın

Maalesef omurilik felcine dair çalışmalar yeterli değil ve tamamen ticari rant üzerine kurulu

Üye
    HasanREİS Avatarı

Son Giriş
    13.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@Swain

Abi çok haklısın herkes susuyor bu tedavinin bulunması sandığınız kadar çok zor değil lütfen susmayın #YürümekİstiyorumSandalyeDeğil
    Tweet atınnn

Üye
    Swain Avatarı

Son Giriş
    18.03-2021
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Yalnız kardeşim sen olayı çok yanlış anlamışsın tamam tweet atalımda bu kadro istemeye benzemiyorki

Tag çalışması yapılsa yapılsa toplumda farkındalık için yapılırki buna yabancı oflarıda katmak gerekiyor, Türkiye bu tedaviyi bulabilecek kapasitede değil insanlar ne yazacak Taga

Dediğim gibi önceden toplanıp organize olmak gerekiyor ve bu işin olmazsa olmazı yabancı oflarla beraber hareket etmek , kısacası uluslararası çapta bir çığlık olmalı yoksa ne Türkiyesi ne omurilik felci kaldıki Türkiyedeki omurilik felclilerinin bile umrunda değil hiç bisey aksama kadar mesane konulu sempozyumları konuşup duruyorlar boş boş

En basitinden elon musk 2 saatlik neuralink tanıtımında neye güvenerek bilmiyorum ama OF lar yürüyecek dedi bir Allahın kuluda sormadı peki nasıl diye )

Neyse özetle sen ben tweet atla farkındalık olmaz

Üye
    Members Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    9

Merhaba

Dünya da Omurilik zedelenmesi ile ilgili araştırmalar ne durumda En son gelinen nokta nedir.???

Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    13.03-2021
    Saat
    11:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    135
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 5
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence toplu bedduaya cıkıp bill gates elon mask gibi servetinin sonunu bilmeyen kişilere bela okuyalım. tuturabilirsek sakat kalmalarını sağlarız. sonrası kendiliğinden gelir arkadaslar.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon