Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 17 mesajın 16-17 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BULL2005 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    16:34
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam pashayavuz.
    öncelikle geçmiş olsun.allah c.c acil şifalar versin.bende 11 yıllık c6 c7 hastasıyım.
    öncelikle şunu söyliyeyim.mutlaka hacalı yatak kullanın.bugüne kadar yatak yarası olmaması bundan sonra olmıycak anlamına gelmiyo.çünkü eğer yatak yarası bir oluşursa ftr tedavisi mutlaka aksar.ve enaz 15 gün bazen 1 ay iyileşmesi sürer.ben 11 yıldır havalı yatak kullanıyorum.buna rağmen arasıra bende bile oluyo.örneğin 2 yıl önce olmuştu.dr ye gittik.dr bir ilaç yazdı 1,5 ayda geçti.ama benim bu son yara tekerlekli sandalyede olmuştu.hiç kalkmadan 5 yada 6 aat oturmuştum.size tavsiyem her yarım saatte bir popoyu azda olsa tekerlekli sandalyeden azıcık kaldırmanız.keldi kaldırabiliyorsa kendi kaldırsın.olmazsa siz koltuk altlarından tutup 30 sn yada 1 dk falan popoyu azıcık havada tutun.böylece popoda baskı olmuyo kan haraket ediyo ve yara olma riski azalıyo.aman bu dediğime çok dikkat edin.mesane olayına gelince.oturanboğa çok haklı.sakın mesanenin kapasitesini azalttırmayın.sonra telafisi malesef olmuyo.benim mesane çok az aluyo.beni kimse uyarmadı.ben sürekli sonda kullandım vede kapatmadım.hemen idrar torbasına akardı.şimdi sonda kullanmıyorum.ama takta yapmıyorum.idrar geldiğinde bana bir sıkıştırma hissi veriyo.hemen ördeğe mesaneme parmaklarımla vurarak mesanemi uyarıyorum ve idrar boşalıyo.idrar gelirken mesanemi birazcık bastırıyorum ve daha kolay geliyo.aman dikkat günün birinde bu şekilde yapmaya başlarsanız idrar azda olsa gelmeden mesaneyi çok bastırmayın idrar yukarıya doru kaçarsa böbreklere zarar verebilir.benim denediğim yöntemi ftr dr lerine mutlaka sorun.bunu yaparsanız hem enfeksiyon kapma riski çok ama çok aza düşüyor.ben bu şekilde idrar yapmaya başladığımdan beri sadece oda ilk zamanlarda 1 veya 2 defa enfeksiyon kaptım.yani mesanede mikrop oluştu.hem şimdi sadece yanımda bir ördek gezdiriyorum o kadar.bu yöntemi dr ile muhakkak konuşun.baş dönmesi olayına gelince.benim hala oturduğumda başım döner.ama dönünce hemen ayaklarımı kalp seviyesine kadar kaldırttırıyorum hemen başımın dönmesi geçiyor.aklınızda bulunsun diye yazdım.ve en önemlisi.mutlaka ama mutlaka bir psikiyatr ile irtibat halinde olun.şimdi o ne kadar benim moralim ii desede mutlaka bozuktur.ben hiç kabul etmemiştim moralimin bozukluğunu.ama çok bağırıp çağırıyordum.hep herkesi azarlıyordum.hen sonunda gittim ve hap kullanmaya başladım.ama şimdi çok rahat ve huzurluyum.sinirlerim çok sakin şimdi.şiddetle tavsiye ederim.eğer kendi gitmezse siz gitip doktorla konuşup onun haberi olmadan o hapı ona verin.şimdi yazacaklarım bu kadar.ama aklınıza bişi takılırsa sorun cevaplamaya çalışırım.nede olsa bu hastalıkta 11 yılımı doldurdum ) allah c.c acil şifa versin

Üye
    pashayavuz Avatarı

Son Giriş
    09.05-2010
    Saat
    19:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlginize çok teşekkür ederim... Şuanda enfeksiyondan kurtulduk ve kaldığımız yerden ftr devam ediyoruz. Kaçaklarda oldukça azaldı ve bazen hiç olmuyor bile.

Sinirsel durumu hakkında gerçekten arasıra çok fazla asabi oluyor. Gece uyku problemi vardı ona da psikolok kontrolünde bir ilaç yazıldı kullanıyor...

Dün kürek kemiği üzerinde bir ağrı hissetti ve oradaki kasların gergin olduğunu gördüm. Dün çok fazla sırt çalıştı sanırım oradaki kaslarda bir tanesi çalışıyor... Seviyesine göre ön taraftan hissedemediği bölgeleri sırt bölümünde daha aşağıya kadar hissedebiliyor...
    El parmaklarındaki gelişme ise sağ el parmakları toplu olarak 2cm kadar yukarı aşağı oynatabiliyor. Kendi yemeğini yiyemiyor şuan malesef...
    Sol el parmakları ise sağ ele göre daha zayıf...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12