TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aysenur92 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar ben 9 ay önce t2 seviyeden omurilik tümörü ameliyatı oldum tümör omurilik içindeydi.Ameliyattan sol bacağım felç çıktım hemen fiziğe başladım ve 1 ay sonra destekli olarak yürümeye başladım desteksiz yürümeye de 5 ay sonra başladım şuan 9 ay oldu yürüyorum ama öyle eskisi gibi mükemmel değil.Kasilma var bacağımda ve yurumemi çok zorluyor bu ameliyatı olupta tamamen eski sağlığına kavuşan var mı kasılmalar ve uyuşukluk ne kadar sürede geçecek eskisi gibi yürüyüp koşabilecek miyim yardımcı olursanız çok sevinirim egzersizlerimi ihmal etmiyorum yürüyüş bisiklet her gün düzenli olarak yapıyorum

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Ötüken Turan
    Alınan Beğeniler
    131
    Verilen Beğeniler
    1

Fizik tedaviyle elinizden geleni yapın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.269
    Verilen Beğeniler
    3.819

Bu konuda deneyimi olan arkadaşlarımız da yazarsa çok iyi olur

Üye
    ademirci74 Avatarı

Son Giriş
    11.10-2020
    Saat
    07:32
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Ucuz yırtmışsın kardeş. Yat kalk bukadarına şükret. Kaderin tekerlekli sandalyede olabilirdi ki muhtemel sonuçlardan en güçlüsü budur. Kasılma zamanla azalır. (zamanı belli olmaz) ama uyuşma ömür boyu kalabilirde geçebilirde. Omiriliğin iyileşme durumuna, aldığı hasara bağlı. Senin yerinde olsam sabah akşam şükür namazı kılardım. Geçmiş olsun

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2021
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    19

Ameliyattan önce büyük ihtimal felç durumunuz yokmuş.Felç durumu olsaydı bu kadar erken ayağa kalkamazdınız.Sol ayak bileğinizde hareket veya güçsüzlük yoksa hiç bir şeyi takmanıza gerek yok.Siz zaten yenmişsiniz hastalığı.Tümörün cinsi nasıl , iyi huylu olsa dahi senelik kontrolleri aksatma.Geçmiş olsun.

Üye
    erkandomur Avatarı

Son Giriş
    09.11-2021
    Saat
    16:56
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    0

2017 de bende ameliyat oldum.3 seneye girecek önümüzdeki hafta.Bacaklarimdaki kasılmalar ve uyusukluklar hiç geçmedi.Anal inkontina halen devam ediyor.t10 l1 arası 6.5 cm kanaldan çıkarıldi tümör.2. evre epandimom.Ama Allah'ıma bin defa şükür olsun ki kendi ihtiyacimi karsilayabiliyorum.Yuruyebiliyorum,bağımlı değilim,kısıtlı bir şekilde ama kendi kendime idare ediyorum.Yuruyememenin ne olduğunu 1 ay yatağa bağımlı kalınca anlamistim.Bu günümüze çok şükür

Üye
    aysenur92 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim doğru söylüyorsunuz ne kadar şükretsem az ama yine de insan eski sağlığına kavuşmak istiyor

Faruk bey Ameliyattan önce sol bacagimda diz boşalmasi oluyordu hafif bir güç kaybi olmuştu ama ameliyata yürüyerek girdim şuan bilegimde hareket var ama kasilmadan dolayı bileği kendime çekemiyorum bu da bazen ayagimin yere çakılmasına sebep oluyor genelde kasılma çok olduğunda böyle oluyor tümörün cinsi de pilositik astrositom evre 1 doktorum temiz dedi tabi kontrole devam

Üye
    erkandomur Avatarı

Son Giriş
    09.11-2021
    Saat
    16:56
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bununla gecmis olsun diyelim.Egzersiz lerinizi yapın özellikle bacak kaslarınızı kuvvetlendirin.Bilek kaslarınızı olabildiğince güçlü tutmaya çalışın yoksa benim gibi 10 gün alçıya alırlar 😁.sürekli burkulunca en son catladi