Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fisherman73 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    04.09-2009
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Bodrum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    azro 500 kullandım dün bitdi kaçak dahada çoğaldı tavsiyeler

----------

lütfen çekilmiyo artık herkaçaktan sonra tak yapıyorum en fazla yarım saat sonra tekrar kaçak oluyo

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kaçağın sebebi büyük bir ihtimalle aşırı sıvı almanız ve tak da idrarı tam boşaltamamanızdır.bende 6 saatte bir tak yapıyorum kaçak falan olmuyor.sen büyük bir ihtimalle mesaneni çok fazla zorluyorsun.sıvı rejimine dikkat et.
    olmadı iyi bir üroloji doktoruna git

Üye
    fisherman73 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    04.09-2009
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Bodrum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürederim ilgin vede tavsiyen için sıvı rejimi yanında lioresel dozuda sorun sebebi olabilirmi

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bende ofluyum bır hafta once aynı sorunu yasıyordum urolog'a gorundum ıkı tane hap verdı.kacakların nedenı ıse hasar aldıgımız bolgedekı sınırlerdenmış...arada olması normaldır..

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: fisherman73 Mesajı Gör
    lioresel dozuda sorun sebebi olabilirmi
    Elbette.. ama dozuyla birlikte uzun süre kullanman da etkiler.. Ben OF'li değilim ama kasılmalarımı azaltmak için 17 senedir lioresal kullanıyordum. Ve bundan 5 yıl önce mesane kaslarımın %98'i işe yaramaz hale gelmişti.
    Sonuç: O zamandan bu yana prezervatifli sonda kullanmaktayım..

Üye
    asabi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben fisherman ve baben kardeşlerim sizin lioreselle ilgili soruyu kaçaklarla bağlantısını anlamadım açarmısınız lütfen
    lioreselin kas gevşetici özelliğini biliyorum ama iyi yöndemi ters yöndemi burdaki bağlantısını çözemedim

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Lioresal'in her kimyasal gibi yan tesirleri de var.. Çok geniş bir alanda etkili olduğu için, uzun süreli kullanımda bütün vücutta olumsuz etkileri oluyor.. Örneğin, tank, iyi bir silahtır ama normal yollarda kullanılırsa asfalt falan bırakmaz bir süre sonra. Onun gibi, Lioresal de iyi bir ilaç ama uzun süre kullanıldığında mesane kaslarını da deforme ediyor. Kaslar iyi çalışmayınca da hiçbir şey olması gerektiği gibi olmuyor..
    Ama Lioresal'in muadili yok. Alanındaki tek isim.. Bu nedenle bile bile lades diyoruz yani..

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gece çocukların altına kaçırmasının sebebi ne acaba,sizin bu kaçak dediğiniz gecelerimi oluyor yoksa süreklimi ayrıca azmı idrar kaçağı oluyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Ürodinami yaptırdın mı hiç? Mesane kapasiten aşırı küçülmüş oplmasın? Kaç yıldır OF'sun? OF olduğundan beri TAK mı yapıyorsun yoksa sabit sonda mı takılı? TAK yapıyorsan kaç saatte bir?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tunç ballı Mesajı Gör
    Gece çocukların altına kaçırmasının sebebi ne acaba,sizin bu kaçak dediğiniz gecelerimi oluyor yoksa süreklimi ayrıca azmı idrar kaçağı oluyor
    Yok o farklı.. Psikolojik falan oluyor onların nedeni. Bizimkinde (benimkinde) gece gündüz fark etmiyor.. Depo ne zaman dolarsa yani.. Mesane kaslarının deformasyonunun oranına bağlı miktarı..

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu sorun bendede çok oluyor genelde enfeksyon kaynaklı böyle durumlarda condom sonda kullanıyorum ama fazla kullanma bu sefer havasızlıktan yara veya mantar olabiliyor

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Condom sondayı en fazla 1 hafta tutmalısın..

BETAFİKS (ALTINDAN KAĞIT AYRILAN) Plaster kullanırsan daha sağlıklı olur.

Şöyle bir de ürün var ( Mentor Clear Advantage with Aloe External Catheter - Allegro Medical Supplies )
    Mentor Clear Advantage with Aloe External Catheter 192479 PRODUCT MEDIUM IMAGE - OF'liyim. Her TAK'tan yarım saat sonra yine kaçak oluyor. Tavsiyeleriniz..?

İlaçlı oluyor bunlar. Yara yapmıyor.. Ama ne yazık ki yalnız ABD'de satışı var

Üye
    Yasar52 Avatarı

Son Giriş
    03.09-2009
    Saat
    15:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben omurilik ameliyatı sonucunda kısmi kayıplarım oldu(sağ bacak calısmıyo solda kısmen çalısma var walkerla yavas yavas yürüyebiliyorum) 10 yıldır böyleyim suan fizik tedavi hastanesine yine yattım ve Normalde idrarımı pek tutamasamda kendim yapabiliyorum fakat yapılan test sonucu mesanemdeki basıncın çok yüksek olduğu ve bu yüzden TAK yapmam gerektiğini söylediler. Yaptıktan kısa bi zaman sonra tekrar tuvalet ihtiyacım geliyo ve kendim yapıyorum

bunun sebebi daha yeni TAK yapmaya başlamam yani içerinin zedelenmiş yada genişlemiş olmasından mı kaynaklanıyor..
    Bu konunun benzeri olduğundan yeni bir konu açmak istemedim hepiminize sağlıklı günler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yaşar,
    • TAK yaptıktan hemen sonra tekrar işediğinde ne kadar idrar geliyor? Yani 300-500 cc mi yoksa 50 cc gibi az bir miktar mı?
    • TAK yaptığında kaç cc idrar birikmiş oluyor? TAK işlemini doğru yaptığından emin misin? Yani TAK yapınca mesanede hiç hiç hiç idrar kalmaz normalde.
    • Mesane kapasitenin kaç cc olduğuna dair bir ölçüm yapıldı mı. Aslında bunu sen de bilebilirsin. TAK ihtiyacı hissettiğin anda TAK yaptığında kaç cc alıyorsan, mesane kapasiten yaklaşık olarak odur.
    • Mesanede bakteri üremiş olabilir mi? İdrar kültür testi yaptırdın mı? Bakteri üremesi de sık idrara çıkma hissi verir. Kültür testi sonucuna göre doğru antibiyotiği doğru süre kullanman gerek.
    • Mictonorm, Detrusitol, Üropan, Spasmex vb. mesane iç basıncını düşüren ilaç kullanıyor musun?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon