TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    haliloz Avatarı

Son Giriş
    18.01-2020
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Omurilik daralması ve hemojini denilen bir hastalığım var şu 'an koltuk değneği ile zor yürüyorum ameliyat masasından geri geldim masada kalırsın dediler bunun için rapor alinabilirmi kendi işlerimi zor yapıyorum sol elim i kullanamıyorum ve ağrılarım felâket 1 ile 10 arası ağrı puanlaması 'da 8 derim ağrılarıma önceden %85 sürekli raporum var

Üye
    haliloz Avatarı

Son Giriş
    18.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

6 Ay önce şiddetli agrı ile uyandım doktor omurilik siniri etrafında daralma oldugunu sinire baskı oluştugunu ameliyat şart dedi.Ameliyat için masaya alınmışım anestezi masadan kalmaz diyerek ameliyatı iptal etmiş . fizik doktoruna gittim . Felç riskin büyük diyerek hastaneye yatırmadı . şu an hiç aralıksız çok kötü agrılarım var koltuk deynekleri ile yürüyorum evimde tek kalıyorum bana bakım için rapor verilirmi .En azından sobamı yakabilecek biri olsa çok iyi olacak Birde ameliyat olamassam tamamen felç kalma riskim olurmu

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    53

@haliloz

Öncelikle çok geçmiş olsun.
    Yanlış anlamadıysam hemanjiomdan bahsediyorsunuz. Hemanjiyoma halk dilinde damar yumağı denir. Omurilikteki bu şekildeki damar yumağı şiştikçe omuriliği yana iter, kanal daralması denilen işte bu durumdur. Omurilik yana itildikçe hasar görür ve beyinden sinyal geçişi zorlandığı için felç kalınabilir.

Ağrı yapıyorsa, artık yürümekte zorlanıyorsanız ameliyat olmanız gerekiyor.

Hastanede tanıdiklarımdan birine açık ameliyat yapmışlardı, bir diğerine de kasıktan girilerek kapalı ameliyat yapmışlardı. Tabii ki hemanjiyomun durumuna bağlı olabilir hangi ameliyat şekline karar verileceği.

Bence fazla zaman kaybetmeden omurilikte ameliyat konusunda uzman bir hekime muayene olmalı ve onun önerilerine göre ameliyat olmalısınız.

%85 sürekli raporunuzda Ağır engelli veya Tam Bağımlı kısmı işaretli mi? İşaretliyse ve gelir durumunuz da hanedeki kişi başı 1402,65 tl.yi geçmiyorsa (yalnız oturuyorsanız siz ve bakiciniz 2 kişi sayılırsınız), bir akrabanızın sizinle oturması ve size bakıcılık yapması şartıyla evde bakim maaşına başvurabilirsiniz.

Raporunuzda Ağır engelli işaretli değilse ve hastaliginizda kötüleşme olduysa yeni rapor için başvurun.

Ama öncelik kesinlikle tedavi (ameliyat) olmanızda.

Üye
    haliloz Avatarı

Son Giriş
    18.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ameliyat olmayı bende isterim felç kalmak istemem lakin ölmek de istemem ameliyat benim için baya riskli denildi. Masadan geri gönderdiler. Risk çok fazla denildi. Bende Bilmiyorum artık ne yapacagım ne olacaksa olsun diyorum