Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Altan.H Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yürüyen tabiki var 3 bucuk yıl sonra asla yürüyemessin denilen c5c6c7 kırığı olan hasta iki karadyenle şimdi yürüyor.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

cokk guzell ınşallah bende onlardan olacam..ınsallah allah hepımıze yasatır..

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

İnşallah kardeşim Allah gönlüne göre versin..

Üye
    baxter Avatarı

Son Giriş
    13.10-2010
    Saat
    20:44
    Yaşadığı Yer
    Mars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende omurilik yaralanması sonrası iyi bir yol katetmistim ki ta ki doktorlar beni katledene kadar, dikkat edin hersey iyi giderken bir anda tersine donebiliyor.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bülent uygun cok haklısınız tam her sey yoluna gırdı derken.toparladım toparlandım derken her sey bozulabılır.yada kucucuk bır sey senı yıllarca gerıleyebılır.hakkımızda hayırlısı ne ıse allah onu nasıp etsın.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Omuriliğinde kaza veya hastalık sonucu ,hasar olan arkadaşlarımızın, izlemesi gereken yol fizik tedavi sürecidir.Diyeceksinizki fizik tedavinin ,hasarlı sinire faydası nedir, böle düşünebilirsiniz,sağlam insan bile yatakta 1 ay hiç durmadan yatsa, inanın ayağa kalkamaz, dik duramaz bel sala sola yaylanır,bunları yaşadım çünkü.Bu süreçle takriben 1 sene içinde belirgin düzelme olmazsa, sinir hasarı fazladır kanaatimce.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

yasinayva;
    Geçmiş olsun arkadaşım, 1 ay fizik yetersizdir.Allah bilir onuda tam uygulamamışlardır tahminim, belkide pasif egsersiz yaptırmışlardır benim gibi, özel bir merkezle görüşmeni tavsiye ederim.Orada yapılan tedaviyi gör, sonra , bir tens cihazı alıp, kendinde evinde devam edebilirsin, fizik tedavi ayağa kalkana kadar devam etmek zorunda.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

faruk34 Fızıktedavının onemını faydasını bılmeyen yoktur sanırım..Ve sadece fızıktedanın ayaga kalkma surecının oldugunu soyluyorsunuz fakat yanlıs...gerektıgı kadar...))Bence,ben kendım 14 aydır omurılık felclısıyım kaza sonucu fakat fızıktedavıye bır ay gırmedım bıle..evımde kendım yaptım.yapabıldıklerımı sukurler olsun en ıyı fızyoterapısttende en ıyı FTR'dende ıyı yaptım..herkes kendısının doktorudur bır noktadan sonra.

Üye
    emilio Avatarı

Son Giriş
    17.02-2011
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

7 sene sandelyede gecmis bu saatten sonra yurusem ne olur; istemiyorum da zaten su an ki saglik durumum bozulmasin yeter

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

besalti20;

Azimli olman iyi fakat, fizik tedavi cok geniş alandır, fizik tedavi ,elini kolunu oynatmak değildir, nefes eksersizlerinden tut, dik oturma, sağlam olan uzuvlarımızla, başarabildiğimizin en iyisini öğrenme, ve bunun yanında elekro terapi, günümüzde ,piyasada satılan tens aletleriyle elektro terapimizi kendimizde yapabiliriz, önemli olan doğru bilgi, nasıl yaparım, bu bilinçle hareket ettinizmi, iyileşme olacaksa inanın, ilk 2 ayda hissedersiniz.Benim 2 ayak felç,hareketsiz ve hissizdi, idrar olayını hissetmezdim, anlayacağın ,saksıda çiçektim, her zaman söylerim ilk bir sene ful , fizik tedavi, ne olaçaksa 1 sene içinde olur, yatağın kenarında oturabilmek bile büyük başarıdır.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

FARUK34 kARDES COK HAKLISIN TABI KI ANLATIGINIZ BİLİNLİ VE BİLİNCSİZLİK ARASINDA FARK GIBI...EVET BELKI BIR YIL ICINDE OLUMLU SEYLER GORURU,OLUMLU SEYLER ALIRSIN FAKAT.BİR YİL FELEN YANI SUREC'I KIMSE BELLI EDEMEZ YA BENCE.SIZ BIR YIL DIYORSUNUZ BASKA ARKDASLAR 2 YIL 24 AY FELEN.ASLINDA BUTUN BUNLAR BILIMSEL SURECTIR OYLE BIR SEY YOK OLAMAZ.NE GEREKIRSE YAPALIM HEP YARIN YURUYCEKMIŞ GIBI...

Üye
    kısme Avatarı

Gerçek Adı
    eda
    Son Giriş
    11.08-2014
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende 2 iki yıl önce bir tırafik kazası geçirdim t7 t8 de kırıklar vardı 1 ay hastahanede yattım daha sonra çıkar çıkmaz ilk iki ay fizik tedavi gördüm ama iki ayın ilk ayında ayaga kalktım ve yürüdüm 2. ayda desteksiz yürüdüm doktorlar bana hiç yürümez dediler hatta beni fizik tedavi merkezine bile almıyorlardı ama ben çok azimliydim ve de çok inançlı... fizik tedaviye başladıktan 1 hafta sonra ayak parmaklarım oynamaya başladı hepsi benim inancım sayesinde ve ailemin desteği moreli sayesinde oldu... nefes aldığımız sürece her zaman umut vardır ne olursa olsun sakın ama sakın umudunuzu kaybetmeyin siz inanın Rabbim yardım edecektir. dua kalbin özüdür duanıza ne kadar çok inanırsanız o kadar çok gerçekleşir.şifa sadece Allah tan. kim ne derse desin umrunuzda olmasın. ben öyle yaptım ve çok şükür iyileştim... Rabbim ŞAFİ ismiyle şifasını tüm hastalara tez vakitte ulaştırsın. (amin)

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    19:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhebalar bende 5 ekim 2010 tarihinde trafik kazası sonrası omrilik felci yaşadım l3 te %50 çökme kırığı vardı ameliyattan sonra doktorumun dediği cevize çekici vurduğunda ceviz nasıl dağıldıysa senin sinirlerin durumuda öyleydi demişti şükür başarılı bir ameliyat ve sabırlı bir aile ve yüryeceğine inan bir beden ve her şeyden önemlisi yüce yaradanın taktiri ile çok hızlı bir iyileşme gösterdim kazanın 29 cu gününde ilk defa ayaklarımın üzerine tekrar geldim bardan tutarak walkerla kısa mesafeleri gitmeye başladım her gün walkerla yürüme mesafem uzadı ve 3 ay sonra tek kaladyenle yürümeye başladım sol ayakta düşük ayak problemi olduğu için afo kullanıyorum şükür yeniden işlerimi görebiliyorum kendi kendime inşallah bütün arkadaşlarımızada yaradanım iyileşmeyi nasib eder hepimize geçmiş olsun

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Başlığın Etiketleri