Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    parsam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    24

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    18.12.1999 omurilik ördek avında yengeniz oldu hemde tamamen yengeniz oldu t10 t12 yengenizin adı sizlere selamı var 7 yıldır hissiz yaşıyor

Üye
    berrinseckin Avatarı

Son Giriş
    15.01-2011
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 25.04.2000 senesinde trafik kazası geçirdim ve c4-c5 boyun kırığı oluştu ama tam kesi değil yarı kesi ve benim hissim hiç kaybolmadı hissim var yani ilk zamanlar oturamıyordum şimdi çok şükür bir çok ihtiyacımı karşıyabiliyorum(yemek yemek,bilgisayar kullanma vs)ama his ve motor sinirleri çok farklı zedelenme motor sinirlerinde değilse his olmadanda iyi olunabiliyor birde hastalar çok farklı hastalıkları aynı olsa bile gelişmeler farklı oluyor kıyaslamamak gerekir.

Üye
    GuRuR Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm...
    Ben 1996 senesinde bel ve sırt bölgemden omurilik tümörü nedeniyle ameliyat gecirdim ameliyata girmeden önce belden aşağısı his ve hareket yoktu,ameliyattan sonrada bu durum 4 ay devam etti ,sonra eve fizyoerapist geldi tedaviye başladı eksersiz falan ben hiç umutlu değildim,sağa sola bile dönemiyodum yardımsız yatakta,sonra etkin fizik tedavi programıyla iyileşme olmaya başladı,bebek gibi önce emeklemeye başladım sonra oturmaya sonrada yurumeye ,sekiz ayın sonunda bastonsuz yurumeye başladım,bu tur ameliyatlarda ilk 1 sene iyileşme acısından cok önemli,ve 12 sene oldu hala hergun birazdaha kendimi bir önceki gunden iyiye gidiyorum.
    Saygılar...

Üye
    BERRAK Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    CENNET BAHÇESİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende T11 travmatik parablejiyim.Sanırım ben bazılarından biraz şanslıyım.Ben 14 sene önce trafik kazası geçirdim ve his yavaş yavaş dizkapaklarıma kadar geldi.Kimseye muhtaç olmadan her işimi kendim yapabiliyorum ama yürüyemiyorum sadece.Egzersizler hiç bırakılmamalı,herzaman bir umut kalmalı,tıpta imkansız diye birşey yoktur,sadece olasılıklar vardır.ALLAH HEPİMİZE GÜÇ KUVVET VERSİN..

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

T12 travmatik parapleji hisler kalçamda ilk günden beri orada durum ilk gün ile şimdi arasında hiçbir degişiklik yok tam kesi...

Üye
    parapleji33 Avatarı

Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    MERSİN-Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar,
    ben 1992 den beri tümör ameliyatı sebebiyle T4 paraplejiyim. his ve hareket (motor) yok. 4 kez tak yapıyorum. oturma güçlüğü de çekiyorum.

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devogulo arkadaşım bende 19 mart 2003 te trafik kazası geçirdim L 1 kırığına bağlı sinirlerde tahribat oldu ama dr tabiri ile çok küçük bir çarpma ama ona rağmen 7 ay hast. kaldım his bacaklarda vs normal ayak bileği ve parmaklarda zayff ama deri altında var gibi entersan bir durum anlatılmıyor ki ama bende yanma var sürekli diyebilirim çok yürüdüğüm zaman artıyor . Bilekler için Afo kullanıyorum ayrıca birde bastonum var ama aslında heran bırakabilirim.
    Sizlere tavsiyem kesinlikle spor yapın yapamıyorsanız muhakkak egzersiz yapmanız, 3 aydır spor salonuna gidiyorum fitness salonuna keşke diyorum daha önce gelseydim keşke , kendime geldim azda olsa kilo almıştım onlar gitti resmen vücud yeniliyor kendisini üzerimizde ki korkularımızı alatılım ürkekliği alatlım , acaba orada kayar düşermiyim acaba orada sporcular var badybolding yapan kaslı vs gençler var bana nasıl bakarlar acaba oraya uyum sağlarmıyım diye düşünmeyin lütfen çıkın gidin göreceksiniz çok şey değişicek, saygılar.

Üye
    hsynglmz07 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2009
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar ben 10 ay oldu kaza gecireli ilk günler yalnız başıma oturamıyordum ama şimdi cogu işlerimi kendim hallediyorum his ve hareketlerim yavaş yavaş gelmeye başladı bol bol yüzmenizi tavsiye ederim

Üye
    mustafa-ak Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    30.08-2011
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

t5 t6 2002 de araç ıçı trafık kazası hiç gelişme olmadı

Üye
    c5c6 Avatarı

Son Giriş
    24.03-2011
    Saat
    18:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

c5-6 denize atlama 2006

mesane sorunu hariç iyileştim ama düşünce gücünün büyük önemi olduğuna inanıyorum ameliyattan sonra ayağa kalkamazsın demişlerdi içimden hadi canım dedim ve o günden itibaren gözümü kapattığımda hep yürüdüm koştum. Şu anda ikisinide yapıyorum ama bacaklarım hala sıcak soğuk konusunda bana oyunlar oynuyor allah hepimize şifa versin umut her zaman vardır unutmayın

Üye
    ozmen325 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    18:34
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben antalyadan mustafa gecen yıl agustos ayında araba carptı c4 kemıgım kırıldı.su an sag bacagımı hıssetmıyorum ama sol bacagımı ve kollarımı falan hıssedıyorum.kollarımı hareket ettırebılıyorum ama ellerde ve ayaklarda hıc bır hareket yok.son gunlerde ayak tırnaklarımda tırnak batması sorunu yasıyorum tırnaklar parmakların ıcıne dogru buyuyor.devamlı ıdrar yollarında ıltıhap sorunu yasıyorum.ayrıca bobregımın bırınde tas sorunu ortaya cıktı hastalıktan sonramı oldu oncemı vardı bılmıyorum ama kazaya sadece 11 ay oldu.akcıger kapasıtemın yuzde 50sını kullanıyorum.bır suru egzersız yapmam gerekıyor ama genelde tembellık yapıyorum egzesızlerı yapmıyorum.herkese gecmıs olsun.

Üye
    asabi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar ben de l-1 ofliyim sabredeceğiz başka çare yok gibi bize sahip olanlara bıkkınlık vermesin ki bizlere ftr hareketleri yapmamıza yardımcı olsunlarbizede sabırhepinize acil şifalar

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bende his var ama hareket cok az his onemli degil bence onemli olan hareket gerisi bos hep yataga baglı olmak cok zor bunu yasayan bilir herkese gecmiş olsun

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar.benim seviyem c6 c7 t1. yarı kesi oluşmuş.18 ay oldu kaza geçireli.henüz seviyemde ilerleme yok.

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm ben 2007 iş kazası geçirdim t9,t11 arsı omirilik ve sinirlerde zedelenme sol bacak diz kapağına kadar duyu hissi var sağ bacak hafif yattığım yerde kendime çek idrar hissi yok lakin idrar geldiğinde karnımda ağrı ve kasıklarımda yanma oluyor fazla tutamıyorum tak kull. allah herkese şifa verir inşallah

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon