TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.619
    Verilen Beğeniler
    3.892

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Omurilik felçli bir arkadaşımın bacağı sanırım fizik tedavi esnasında kırılmış (emin değiller bu konuda. Kırık olduğunu sonradan fark etmişler zira). Kırık dizin üst kısmındaki ana kemikte.
    Bazı doktorlar ameliyat diyor bazısı ise alçıya alıp iyileşmesini bekleyin diyor.

Başından boyle bir şey geçen varsa, kendi deneyimlerini paylaşırsa çok yararlı olur.

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2.228
    Verilen Beğeniler
    3.091

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    benim diz altindan kirdigim ayak kemigindede doktor ameliyat yapalim deyince baska doktora gittim, olumlerden olum begen der gibialciya alalim deyince oflayip puflamaya basladim. uzun bi atel teklif etti doktor. onunla iyi oldu kirik.
    iyilesti ama sabir gerekiyor.hareketsizlikten agri oluyordu,yurumeye baslayinca. fizik tedaviye git diyenler oldu. biliyorum fizik tedavide cekilen azaplarigitmedim evde hareketlerle 4 ayda mis gibi duzeldim diyebilirim
    omurilik felcli degilim ama yazmis bulundum

Yasaklı Üye
    SystemError Avatarı

Son Giriş
    29.06-2019
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Kendi başımdan geçmedi fakat gatada fizik tedavi görürken oda arkadaşım olan abi büyük salonda bağdaj kurmaya çalısırken paaaaat diye bir ses çıktı bütün salon duydu sesi meğerse ayak diz üstünden kırılmış hemen atatürk eğitim araştırma hastanesinden geldiler işte götürdüler ve ameliyat edilip platin takıldı , sebep ise ( ben duyduğumu söylüyorum ) felçli hastalarda kaynama olayının çok zor olduğuymuş . Aynı sekilde gatadaki başka bir abide ayak bilrğini kırmış zamanında sordum şuan nasıl diye iyi demişti ama onunda platin takılmış

Üye
    ismetA Avatarı

Son Giriş
    04.08-2022
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Doğru kaynaması için ameliyat gerekiyorsa yapılmalı . Benim ayak bileğimdeki kırık için ameliyat gerektiği için yapıldı sonra alçıya alındı. Tamamen kırığın durumuna ve yerine bağlı bir karar.

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2.228
    Verilen Beğeniler
    3.091

kirik beklemezki patroneger beklerseniz agrilardan agri begeniniki doktor dolasmak icin bile ne agrilar cekmistim kirik bacakla
    caresine bakmistir arkadasiniz bence

Üye
    bumcir Avatarı

Gerçek Adı
    emin keskin
    Son Giriş
    19.07-2022
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa pek yazan olmamış o yüzden ne yapacağıma tam karar veremiyorum. 15 gün önce dizimi kırdım (FEMUR ALT UÇ KIRIĞI) yüksek bir otomobile binerken. iki doktor hemen ameliyat dedi, iki doktor da atel yapıp takip ederek kendi kaynasa daha iyi olur dedi. şimdilik ameliyat olmamayı seçtim çünkü bacaklarımda bir şekilde yara olduğunda (darbe, yanma vs...) çok geç iyileşiyor. doğru mu yaptım bilmiyorum ama yara geç iyileşiyorsa kemik de geç kaynayabilir diye düşünmeden edemiyorum. kendilerinin veya tanıdıklarının başından bu tür olay geçen varsa ve yazarsa çok sevinirim.