Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    d_iskender Avatarı

Gerçek Adı
    iskender
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara- Çiğdem Mah.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    T12 seviyesinde omirlilik felçliyim. İdrar yollarimda taş olduğunu öğrendim. Doktor kirdirmam gerektiğini söyledi. Acaba kirdirirsam Tak yoluyla taşi atabilir miyim?
    Deneyimleri olanlarin görüşlerini bekliyorum....

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş ilk önce bol su içerek idrar torbasının temizlenmesini sağla benim başıma geçti bazen iltihaplanmalar taş olarak gözükebilyor. kırdırdıktan sonra dişarı atılması fazla sorun olmaz

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun ben geçen ay kırdırdım gayet basit
    kırma işleminde zaten mesaneyi tanzikle yıkıyorlar kamerayla bakıp kalıp kalmadığını kontrol ediyorlar hiç bekleme suyla felan atar hikaye mesanede taş olduğu için üremesi daha kolay oluyor sen düştükçe bitti diyorsun ama maalsef
    yani 2-3 tane düşüyor 15-20 tane üreme oluyor bir an önce kırdırmaya bak allah şifa versin

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu gibi olaylara hikaye denmez . herşeyin bir riski vardır banada 18 tane taş var deiler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Eğer yoğun bir oluşumsa, açık operasyon tercih edilmeli diye söylerler çoğu zaman...

TAK ile atılır mı, atılır her halde... En olmadı, arada sırada normalden bir boy büyük katater ile TAK yaparsın.

Not: 14 kullanırken 16 numara katater bi anda girmeyebilir mesela... Böylesi durumlarda, önce 14 numara ile TAK yapmak, sonra onu çıkartır çıkartmaz 16 numarayı itmek, ve 16 numaranın 2-3 saat takılı kalmasını sağlamak, bu arada bol bol da su içerek idrar boşaltmak faydalı olabilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    birsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mesanedeki taş sorunu ile geçen yıl bende sorun yaşamıştım. Doktorum lazer yolu aile mesanede bulunan taşları aldı. Açık ameliyat mı, lazer mi dediğimde diğer doktırumda lazer demişti. Açık ameliyat sonrası tak yaptığımız için kaçaklarımız olabileceği söz konusu dediler..Ve lazer yöntemi ile olduğum ameliyat çok başarılı geçti. Hatta narkoz bile almadım. Alt bölgeyi hissetmediğim için. Doktor lazer ile çekti bende ekrandan izledim Sohbet, izleme vs çok hoştu Şu an hiçbir sorunum yok. Korkulacak bir konu değildir. Lazer yöntemi ile taşlarınızı aldırınız. Ne kadar kırılsada katatere arada geliyor, kökten kurtulun bence. Geçmiş olsun.

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

91 yılında o.f oldum hastanede yatarken mesanemde 2 adet 1x1 ebadında taş oluşmuştu ve laproskopik yontemle alındı çokta kolay bir operasyon olmuştu 92 yılında, şimdi çok daha ii yontemler oldugunu düşünüyoru. (Bana genel anestezi verilmişti)

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben de geçenlerde mesanemdeki taşi kapalı ameliyat şeklinde aldırdım.fazla bir sorun olmuyor,sadece ameliyattan sonra bir hafta kadar daimi sondada kaldım.o ara bol bol su içtim.
    sıkıntılı bir operasyon değil