TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahves33 Avatarı

Son Giriş
    14.02-2020
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar ,bundan yaklasik 3 ay once yuksekten dusme sonucu L2 Kirigi yasadim amaliyatla platin takildi amaliyattan sonra idrar ve tuvaletimi hissetme de sikinti yasamadim dizlerimin ustunde his kuvvetli dizden asagi ise his azdi ve haraket yoktu suan hastane surecinden sonra 45 gundur fizik tedavi aliyorum bu surecde amaliyattan 2 ay sonra parmaklarim oynamaya basladi .dizimi kendime dogru cekebiliyorum ayak bilegimi oynatabiliyorum ancak dizimi kitleyemedigim icin ayakta duramiyorum ancak paralel barda bileklerimden kalcamin alt kismina kadar tahta baglaniyor 50 metre yuruyebiliyorum ileride nasil bi surec bekliyor bilmiyorum yorumlariniz ve fikirleriniz icin tesekkur ederim.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3.357
    Verilen Beğeniler
    1.148
    Blog Mesajları
    1

@ahves33

İlk 6 ay fizyoterapiye çok önem verin. En fazla iyileşme bu dönemde olur. İyileşme 2 yıla kadar devam eder. Çok ciddi şekilde düzelirsiniz. L2 oldukça aşağı bir seviye. Yoğun egzersiz ve çalışma ile kaybettiğiniz fonksiyonların çoğu geri dönecektir. Bazı sekeller kalabilir ama onlar sonra düşüneceğiniz şeyler.

Üye
    Servetvan Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    03.08-2020
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    2

Ahves33 durumun gayet iyi anlattığın gibi ise çok şanslısın fizik tedaviyi hiç aksatma oturduğun yere dikkat et sert yere mindersiz oturma omurga kırıklarında en çok etkilenen tuvalet hissi dır sende şükür et tuvalet hissin var yürüme de zamanla olur geçmiş olsun

Üye
    gökhan09 Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan
    Son Giriş
    21.02-2019
    Saat
    13:04
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim bol bol yüzmeni tavsiye ediyorum

amliyattan sonra ılık dere sularında yüzdükten sonra gram ağrı kalmadı boynumda ,fakat kış aylarında malesef ağrılarım var

Üye
    ahves33 Avatarı

Son Giriş
    14.02-2020
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Yaklaşık olarak 1 sene önce yazmışım gelişim olarak şuan tek kanedyen ile yürüyebiliyorum dizlerimi kilitleme problemım yok ama sag bacagım sola gore gucsuz ofıs ortamında oturarak calısmaya basladım 5 aydır bilgisayar la ılgılı işler yapıyorum umarım herkes benım kadar sanslıdır rabbım kımseye yasatmasın.

Üye
    Önem Avatarı

Son Giriş
    12.12-2019
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar... Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Ürolojide Doç.Dr. Kadir Önem çok ilgili ve nörojen mesane ve üriner hastalıklarda çok çok iyi tavsiye ediyorum. İlgili olanlara varsa duyurun lütfen. İyi günler...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3.357
    Verilen Beğeniler
    1.148
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ahves33 Mesajı Gör
    Yaklaşık olarak 1 sene önce yazmışım gelişim olarak
    Tekrar geçmiş olsun... Bol bol yürümeyi ve egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Zamanla 2 bacağınız arasında çok az fark kalacaktır. Hatta sıkı çalışma ile bağımsız yürümeye bile geçebilirsiniz.