Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2008'de trafık kazası sonucu omurılık felclısı oldum.Tecrubelerınızı almak,öğrenemk ısterım.14'uncu ay oldu,sımdıye kadar doktorun gosterdıgı hareketlerı yapıyorum..Ama 15 gun oldu ayaklarım artık yanmaya basladı bu yanmaların sebebi sizce ne olabılır.?TŞK ılgılenırsenız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Ayağını sobanın üstünden çek

Şaka bir yana, bunun nedeni her şey olabilir. Yanmanın dışında, varolan hareket ve his durmunla ilgili bilgi yazabilirsen, daha bir kolay fikir yürütebiliriz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayaklarda yanmada olur,karıncalanmada.yarı kesilerde de gözükür bu tam kesilerdede.
    geri dönüşümde oluyor olabilir ama olmayabilirde..en iyisi kafaya takmadan egzersizlere devam edin siz.geçmiş olsun..

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

oturanboğa Nedenını bılmıyorum ama sukurler olsun,guınden gune gelısmeler soz konusu..bu gecen uc gundur artık ayaklarımı hareket ettırebılıyorum,tabı bu yanmalar bıraz fazla.ayaklarımda sadece derıyı hıs etmıyorum onun dısında kemıklerıme yavasca bır sey degdıgınde hıs edıyorum...

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

aynı sekılde yanmalar bendede oluyor ama benimki tam kesi kemilerime dokundukları zaman bendede biraz his oluyor t11-12
    ins sendeki gelismeler devam eder

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayaklarını haraket ettirebilmen çok güzel bir gelişme..bu aşamaya gelmişken egzersizini sakın bırakma..ilk 2 yıl çok önemli.sinirlerin geri dönüşü bu yıllar arasında ne kadar oluyorsa fayda..hadi bakalım daha güzel haberlerini bekliyoruz..

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

defnex evet öyle.hareket ettırebılmem artı yanmalar cok guzel bır gelısmeymiş,o kadar aradan sonra o durumdan sonra ılk defa ayagımı kımıldatmam cok guzel anlatılacak gıbı degıl,fakat daha onceden de sıteden duymustum sımdıde sız soyluyorsunuz ILK ıkı yıl ıle ılgılı,sınrlerın sadece ılk ıkı yıl gerı donusu oluyormus dıyorsunuz denılıyormus.gercekten oylemı yoksa sadece bılımsel olarak mı ele alınan sureç ıkı yıl'mı.?tşk ılgınız ıcın cok sağolun.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilimsel olarak ilk iki yıl....ama şunu unutmaki doktorların asla yürüyemezsin dediği insanlar bir bakıyorsunki 10 yıl sonra kalmış koltuk değneğiyle yürüyor...allahtan umut kesilmez..moralini yüksek tut.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

mutineer901 gecmış olsun..sızın kı tam-kesi benım kı tam kesı degıl ama tam-kesıdende beter denılıyor oyle dıyorlar.bu ne demek anlamadım.ve nereye varacak bılınmıyor,ne bız bılıyoruz neden bılım...buda ınsanı kotu yonden etkılıyor.yanı durumumuzla ılıglı bılımsel olarak avutulacak bır yonu bulunmadıgı ıcın cok uzuyor..ben üniversiteye gıdıyordum trafık kazası sonucu oldu.T5 ben sıze gore yukarda sevıyem.

defnex evet bencede bılımsel olarak ılk ıkı yıl cunku sızınde dedıgınız gıbı kımı üç,dört,beş yılda kalkıyor buna sahıtız hepımız.cok haklısınız doktorların her soyledıgı olsaydı sımdıye kadar........ Fakat bılımde ımkansız dıye bır sey yok.kesın dıye bır seyde yokmuş..ben trafık kazasını gecırdıgımden berı gelısmeler soz konusu sukurler olsun.cokta guzel ayagımı kımıldatmalar gıbı yanmalar gıbı gelısmeler oldugu gıbı.bılım ne derse desın ınş. olacak olur.kendımızı bırakmadıgımız surece.tşk bu arada sızın almanyadakı nakıl ıcın.dort gozle beklıyoruz dualarımız sızınle.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bunlar harika gelişmeler... Unutma, kendi başına (kendi kaslarınla) her ne yapabiliyorsan, onu yapmaya devam etmelisin. Bir kasının en küçük hareketini bile kendin sağlayabiliyorsan, o kasını sürekli çalıştırmalı ve kasın güçlenmesini sağlamalısın... Devam...

Not: Bakın, şimdi siz tam da bu günlerde bi üçkağıtçının ya da umut tacirinin eline düşseydiniz ve bu hareket o zaman olsaydı... Oyoyoyoy! Artık o dangalağın nasıl havaya gireceğini ve insanları sizin üzerinizden nasıl kandıracağını bir düşünün... Hep söylüyorum; özellikle ilk iki yılda her türlü gelişme mümkün. Bol bol fizik tedavi ve moral motivasyon bu işin en faydalı ilacı. Kimsenin mucize vaatlerine kanmadan, dangalaklıklarına malzeme olmadan...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Goldenarrow Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    11:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayagımı ilk oynattıgım an yaşadığım sevinci anlatamam.Sanki o an o coşkuyla kalkıp yuruyecektim.
    Antremanları bırakmadan devam arkadaslar.İnanın,motivasyonu,hayat sevincini yuksek tutun ve durumu fazla da kafaya takmayın..İyi günler ilerdesevgiler

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Evet gercekten bılımsel olarak cok sevındırıcı cok guzel gelısmeler cok tşk. olumlu yada olumsuz sonuc ne olursa olsun ınş.kendımı bırakmam bırakmıycam dedıgınız gıbı yola devam... goldenarow.evet sızınle aynı duyguyu yasadım halada yasıyorum..ılk defa ayagımı oynatmam ne kadar guzel anlatılmaz bende her an ayaga fırlıycak gıbıyım...hakımızda hayırlısı ne ıse o olur ınsallah.tşk ılgınız ıcın.

oturanboğa Daha oncede bu soru gundeme geldı sıtede fakat net bır sey soylenmedı.sızde belırtımıssınız ılk ıkı yıl her turlu gelısmenın mumkun oldugunu soyluyorsunuz...yanı aslında sormak ıstedıgım (ılk ıkı yıl)bılımsel sureçmi yoksa gercekten mı ılk ıkı yıl ıcınde mı her turlu gelısme soz konusu oluyor..öyle ıse eğer hepımızın özelıkle sızın sık sık duydugunuz gıbı.kımı 2.5 yılda kımı 3 yılda ayaga kalkmıktır.Bu ne oluyor sizce.TŞK

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim seni tebrik ediyorum.gelişmeler süper.sen yıl olayını kafana takma.biliyorsun tıbbın çözemediği işlerden biri de omurik yaralanmaları.
    bak sana kendimden örnek vereyim:ilk ameliyatımı yapan doktor bi daha yürüyemezsin dedi.ikinci ameliyatı yapan hoca da şansın var dedi.doktorları yada süreyi kafana takma.sen allaha sığın çalışmalarına devam et.
    ben 18 ay sonra hareketi başlayan hastalar da gördüm.bu işin süresi yok.cenabı allah yürü dedikten sonra kim karışabilir.
    bu ufak gelişmeler ilerisi için bir ışık.tünelin ucunu görmüşsün.fiziğe devam kardeşim.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

atoksal Helal bee abi cok haklısın...zaten doktorların bılımın ne,nasıl oldugunu cok guzel ornek verdınız.BILIMDE IMKANSIZ DIYE BIR SEY YOK,KESIN DIYE BIR SEYDE YOK.cok haklısınız abı.tam gaz devam edıyoruz...

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam..........Paylaşmak ıstedıgım ve tecrubelerınızı almak ıstıyorum ılgılenırsenız cok mutlu ve sevınırım Tşk...
    Baslıkta oldugu gıbı 14 ay oldu benım kaza gecıreli..seviyem t5 tam kesi değil ama tam kesıdende betermış..olmuş ile ölmüşe care yok ne ise bır kere olmuş...fatih terim'in dediği gbi onumuzdekı maclara bakalım...

14 ay oldu yanmalarım basladı ve 10,15 gun oldu ılk defa ayaklarımı kımldatabılıyorum cok mutluluk verıcı bır sey anlatıalcak gıbı degıl. 2 gundur kendım kalkıp dızleırmın ustune durabılıyorum ve ılerleye bılıyorum dızlerımın ustunde. Tecrubelerınızı paylasmak ısterım tşk. ne yapmam gerek sızce.?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon