Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BELÇİM Avatarı

Gerçek Adı
    Handan
    Son Giriş
    16.05-2015
    Saat
    05:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,
    ben omirilik felçli oldugum için tak yapmak zorundayım,yalnız kullandığım bezlerin steril edilmesi için steril makinası almak istiyorum. sizler nasıl yapıyorsunuz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Ben bu bezlerden neyi kastettiğinizi anlamadım?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    BELÇİM Avatarı

Gerçek Adı
    Handan
    Son Giriş
    16.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tak yaparkden baticon u damlattagımız bez.sizler kullanmıyomusunuz.

Üye
    Simurg72 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir / Buca
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben kağıt peçeteyi ikiye katlayarak kullanıyorum. Batikonla silmiyorum üretra girişini.

Üye
    gergin Avatarı

Son Giriş
    08.04-2010
    Saat
    22:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba belçin

bende senin gibi düşünmüştüm ama bulamadım.evde bulduğum metal bi kutuyu arada bir alkolle temizliyorum gazlı bezler içinde duruyor.zaten gazlı bezleride kapalı spanç şeklinde alıyorum.böylece yeterince steril olduğunu düşünüyorum.

Üye
    izmirgüzeli Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben daha önce sargı bezi ve baticon kullanıyordum sargı bezlerini hastanede steril yaptırıyordum şimdi doktorum baticonda zamanla alıştığı için oda enfeksiyon yapar normal ıslak mendil kullan dedi öyle yapıyorum bi sorunda yaşamıyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Ben de uzun süre batikon kullandım. Ama batikon zaten antiseptik ya, bir de üstüne gazlı bezin steril olmasına hiç gerek yok ki. Yani zaten gazlı beze batikon dökünce gazlı bez steril oluyor... Bence steril gazlı bez diye pnipiriklenmeye gerek yok

Bir de, ben 3-4 yıldan beri batikonun yerine Octenisept diye bi antiseptik kullanıyorum. Çok daha kullanışlı, pratik ve koruyucu:

4830483 - TAK yaparken kullandığım bezlerin steril edilmesi..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    BELÇİM Avatarı

Gerçek Adı
    Handan
    Son Giriş
    16.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bizde metrelerce sargı bezi alıp onları katlayıp çelik kutuya tromer deniliyo ona koyuyoruz,sonra bi klinikde steril makinasında steril yaptırıyoduk.bu tromer bana 1 ay kadar yetiyodu.şimdi eve steril makinası alsakmı diye düşünüyoruz.gerek yokmu diyosunuz........

Üye
    Simurg72 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir / Buca
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

12 Aralık 1995 yılından bu yana sonda kullanıyorum. Hastanedeki ilk zamanları saymazsak (bir serum fizyolojik şişesinde bir sonda bekletilerek 10-15 gün kullanılırdı ki enfeksiyon ganimetti o zamanlar) Allah yarattı Teknoloji bahşetti ve su ile kaygan yüzeyli olan tek kullanımlık sondalara geçtim.

Peki ne oldu...

5.5 yıllık bir süreç ve hiç enfeksiyon yok. Günde 4-6 kez sonda yapmama rağmen.

Sonrasında enfeksiyonlu dönem tam 10 ay. Toplamda hepsi kültür sonucu kullanılan 10 farklı 12 kutu antibiyotik. Antibiyotikler sebebiyle Yağlanmış bir karaciğer.

Ve 2.5 yıl yine sıfır enfeksiyon.

2009 Ocak ayından bu yanada 6 ayda 5 enfeksiyon...

Yani diyeceği odur ki; Batikonlu steril spanç hiç kullanmadım. Hijyene çok dikkat eden bir insanım. Hemen hemen her gün alt çamaşırımı değiştiririm. Yaklaşık 14 yıllık bu süreçte (Arada yılda bir kez meydana gelen enfeksiyonları bu anlatıma katmadım) şunu gördüm.

Genel temizlik kurallarına uyulduğu zaman ve bağışıklık sisteminizide kuvvetli tutarsanız rahat edersiniz. Birde sakınılan göze çöp batar. Benim gözüme odun kütük ne varsa girdi. Rahat ol arkadaşım.

Bütün aynı dertten muzdarip kardeşlerime ENFEKSİYONSUZ günler dilerim.

Üye
    BELÇİM Avatarı

Gerçek Adı
    Handan
    Son Giriş
    16.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle teşekkür ederim açıklamalarınız için,
    sizin enfeksiyonuz geçirme aralığınız bana göre daha seyrek ben 2 ayda bi kullanıyorum antibiyotik.bazen ateşlenirim.ben bu nedenle safrakesemi kaybettim.fazla antibiyotik kullanmakdan taş oluşmuş.bu kadar dikkat ettiğim halde bu kadar sık enfeksiyon geçiriyorum.etmesem nolur acaba.engelli olmak değilde tak yapmak daha cok büyük dert sanki.onun yükü daha ağır geliyo bana.........

Üye
    asabi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm Belçim öncelikle geçmiş olsun
    senin yaşamış olduğun enfeksiyon sorunları ben de yaşadım ve araştırmam şöyle gelişti
    hastanelerde kullanılan otoklav sistemini düşündük hem pahalı hemde teknik açıdan da sorunları sorundu,sistemin fiyatı uçuktu teknik servis fiyatı da buna keza...
    sonra berber ve kuaförlerin kullandığı sistemi dündük tam steril olmayacaktı ondanda vazgeçtim
    bunun yanı sıra medikalcıye sordum 5li spanlar getirtti bunları kullandım arasıra da kendim hastaneye steril ettirttim onu kullandım ve hala kullanıyorum.
    ellerimi tak için sıvı sabunla yıkadıktan sonra spanç bezini zefiranlı suyla ıslatıp üretra girişini temizliyorum tam bunları yaptıktan sonra son kez ellerim için antiseptik sprey kullanıyorum ve takımı yapıyorum bu arada şunu unuttum zefiranı medikalden temin ediyorum evde kaynatıp soğumuş suya ölçeğiyle zefiran katıyorum
    inşallah bütün sıkıntılarından kısa zaman da kurtulursun

Üye
    BELÇİM Avatarı

Gerçek Adı
    Handan
    Son Giriş
    16.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok teşekkür ederim asabi.zefiranı hiç duymamıştım.ben yıllardır klinlerde steril ettiriyorum bezleri ve batticon kullanıyorum acaba değiştirmekmi gerek.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Baticon iyidir.. İlla kullanılacaksa o kullanılmalı bence. Ama ayrıca sterilizasyona gerek olmadığında ısrarlıyım. Zira steril edildikten sonra gazlı bezleri taaa kullanıcasıya kadar steril tutmak da söz konusu olamaz ki çoğu zaman.

Üye
    asabi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm tekrar ben de önceleri batikon kullanıyordum,fakat zefiran ve su karışımını yine doktorum tavsiye etti ve sonuçtan memnunum şimdilik.batikon kullanırken renkli olduğu için tam temizliği göredim,zefianlı su iklisi ve spançta beyaz olunca üretra girişindeki kirliliğin temize dönüştüğünü renksiz zefiranla, batikona göre daha rahat görüyorum
    steril bezlere gelince; hastaneden stril edilen spançlar özel tromerin içinde bana geliyor ve onunla muhafaza ediyorum hastanelerde onlarda aynı sistemle steril edip,koruyup kullanıyorlar.medikalden temin ettiğim 5li steril spançlar ise özel steril edilmiş paketlerde muhafaza ediliyor zaten

Üye
    BELÇİM Avatarı

Gerçek Adı
    Handan
    Son Giriş
    16.05-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim asabi,
    birde zefiranı deneyeyim.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon