TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    HasanREİS Avatarı

Son Giriş
    26.06-2022
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben omurilik felçlisiyim ve sürekli kabızlık sorunum var yapmadığım şey kalmadı ama bir fayda bulamadım sizin önerileriniz var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    adamo Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    HERyerKARANLIK MAKBER mi YaRAB
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    97
    Blog Mesajları
    2

@HasanREİS

Arkadaşım damdan düşenin halinden damdan düşen anlar... Annemin ve benim ciddi kabızlık sorunumuz vardı; annem için çok pahalı kabızlık ilaçlarından aldım; çoğu bir işe yaramadı... Tesadüfen keşfettik ki; KARBONAT BU İŞ İÇİN BİREBİR. Ama eczaneden alacaksın; İngiliz karbonatı diye satıyorlar; 3-4 lira paketi. Yalnız tansiyon problemin varsa dikkatli kullan. Çok az miktarlarda kullanacaksın; annem tansiyon problemi olduğu halde 1 - 1,5 lt suya yarım çay kaşığı içiyor; başka bir çok faydaları da varmış... Benden söylemesi ama sende nasıl bir etki yapar bilmiyorum... İstersen eczacıya veya doktora danışıp kullan; geçmiş olsun...

Üye
    HasanREİS Avatarı

Son Giriş
    26.06-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim denicem

Üye
    Apo1 Avatarı

Gerçek Adı
    Abdulah
    Son Giriş
    29.06-2022
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    İlaç kullanıyormusunuz ? Kabızlığa bazı ilaçlar da yol açabiliyor. Bence yöntemlerden önce bi hekime danışmakta fayda var. Bunun dışında bitkisel olarak dışkı yumuşatıcı gıdalar tavsiye edebilirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.781
    Verilen Beğeniler
    4.146

Ama temel kural şu:
    1- Liftli yiyecekler tüketilmeli. Kabız yapan yiyeceklerden uzak durulmalı (ille de yeniyorsa, hemen peşi sıra @Apo1 arkadaşımızın önerdiği gıdalardan yenmeli. Ek olarak kayısı, bol dere otu, bamya vb. zeytinyağlı yemekler de önerebilirim).
    Her yiyecek/içecek herkeste farklı etki yapar. Neyin kabız yaptığını kendiniz deneyimleyerek anlamalısınız. Sadece şunu söyleyebilirim, "yok canım bu da mı kabız yapar" demeyin, evet, her şey yapabilir!

2- Günde 2-3 lt'den az su içilmemeli.

3- Her gün tuvalete çıkmak gibi bir eziyetten kaçınılmalı. Bence 3-6 günde bir tuvalete çıkan bir omurilik felçli gayet de sağlıklıdır.

4- Mümkün olduğunda hareket edilmeli. Kendinize bir parkur belirleyip tekerlekli sandalye ile ritimli/hareketli sürüşler yapmalısınız. Sürüşte karın kaslarınızı çalıştırmaya özen göstermelisiniz. Eğer akülü sandalye kullanıyorsanız, yine sandalye üzerinde yapılabilecek egzersizleri yapmanın yanı sıra arnavut-kaldırımı gibi akülü sandalye ile gidildiğinde vücudu sarsacak yerlerde sürüş yapmak da barsakları çalıştırıcı bir etki eder.

5- Beyaz ekmek tümüyle ama tümüyle hayatınızdan çıkartılmalı

6- Beş günde bir tuvalete çıkıyorsanız, dördüncü gün 1000 mg bir C vitamini almalı. Yine dördüncü günde, aklınıza her geldiğinde, saat yönünde olacak şekilde karnınıza masaj yapmalısınız.

Aklıma gelenler bunlar.

Üye
    HasanREİS Avatarı

Son Giriş
    26.06-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim kefir içiyorum içeriğinde probiyotik var başka ne kullanabilirim probiyotik öneririz nedir

Üye
    akyıldız01 Avatarı

Gerçek Adı
    beytullah akyıldız
    Son Giriş
    16.09-2019
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8

@OturanBoğa

Hocam ben ortalama 2-3 günde çıkıyorum , bazen 3-4 günü bulunca zararlı diye düşünüyordum , zararlı değilmi yani ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.781
    Verilen Beğeniler
    4.146

@HasanREİS
    Birbirlerinden ne kadar farkları var bilmiyorum ama ntbiotic Kapsul (Akatich AG) önermişti eczacımız

@akyıldız01
    Bence 3 günde bir barsakların boşalması olabilecek en ideal durum. Ama bu mümkün olamaz çoğu zaman. 5-6 günde bir olacak şekilde ritim tutmuşsa, bu da gayet makuldür. 7 günü aştığında zorlaşır...

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    0

ben de olabildiğince doğal yoldan halletmeye çalışıyorum ama uzun süre yapamazsam veya kabızlık halinde bu ilacı kullanıyorum Magnesie Calcinee Toz kesinlikle etkili bir ilaç bir yan etkisini görmedim 5 yıldır filen
    gerektikçe kullanıyorum haftada 1 filen 24 saat içinde kesin etki ediyor ve rahatlatıyor gaz şişkinlik sorunlarındada faydalı tek sıkıntı fazla içersen ishal yapabiliyor ama oda uzun sürmüyor dozunu deneyimleyerek sana uygun dozu belirleyebiliyorsun ben 2 ölçek yarım bardak suya karıştırıp içiyorum yetiyor ama sen bir aile hekimine danış öyle kullan belki başka kullandığın ilaçlar filen vardır...

ben yıllarca denedim kefirdi, probiyotikti,lifli gıdalarla beslenme sebze ağırlıklı beslenme filen bunlarda etki ediyor ama insan her zaman böyle düzenli beslenemiyor hele ki evde düzenli yemek pişmiyorsa bu ilaç sana yardımcı olur
    bunun dışında her gün belli bir vakit klozete oturabilirsen kendin klozete transfer olabiliyorsan kesinlikle öneririm gaz problemin pek olmaz
    ve her zamanki gibi eğzersiz de şart kendin ne yapabiliyorsan artık cihazla filen kalkıp ayakda durabiliyorsan günde yarım saatde olsa ayakda dur yada evin müsaitse çık dışarı dolaş bunların hep faydasını görürsün sindirim açısından kısacası olabildiğince hareketli bir yaşam tarzı sürmeye bak kendini boş verirnce her türlü sıkıntı çıkıyor kendimden biliyorum geçmiş olsun...

Üye
    HasanREİS Avatarı

Son Giriş
    26.06-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Republic of Turkey
    Alınan Beğeniler
    449
    Verilen Beğeniler
    286

eğer alkole karşı tıbbi veya manevi bir karşı çıkmanız yoksa alkol de bu sorunu çözebiliyor. yine aykırı bir örnek verdim ama cidden faydasını görürsünüz.

Üye
    msait19 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2022
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    165

karpuz ve kavunu bol miktarda beraber tüketin

Üye
    HasanREİS Avatarı

Son Giriş
    26.06-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,
    Benim kabızlık mı denir ne denir bilmiyorum ama bir problemim var. Parmağımla makatımı uyarmadan dışkılayamıyorum. Dışkı yumuşak olsa bile makatı uyarmadan dışkılayamıyorum. Bazen makatımı biraz fazla zorluyorum kanama olmuyor ama 2,3 gün acısını çekiyorum ve kasılmalarımı şiddetli bir şekilde arttırıyor. Alışkanlık mı oldu ne oldu anlamadım. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Önerilerinizi bekliyorum bu durumdan çok sıkıntı yaşıyorum.

Üye
    Ahmet T Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    72
    Verilen Beğeniler
    37

kabızlık sorunun mu var pek anlamadım

Üye
    HasanREİS Avatarı

Son Giriş
    26.06-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ahmet T
    Kabızlık denebilir. 3,4 günde bir dışkılıyorum ama dışkılamam için makatımı uyarmam gerekiyor uyarmadan dışkılayamıyorum. Makatı uyarınca ağrı ve acı oluyor bu da kasılmamı tetikliyor. Makatımı uyarmadan dışkılamak istiyorum ama olmuyor. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon