Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dayset Avatarı

Son Giriş
    09.12-2010
    Saat
    15:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar
    ben geçirdiğim bir ameliyat sonrasında omuriliğin yeterince oksijen alamamasından ötürü felç oldum. ameliyat sonrası t9 parapleji asia b iken şu an t10'dayım. fizik tedaviye devam ediyorum. bacaklarımda duyu gelmiş durumda, bacağımı kendime doğru çekmek dışında birçok hareketi minimal düzeydede olsa gerçekleştiriyorum. shell ile paralel barda adımlar atıyorum. sizce yürüme ihtimalim var mı? bu konuda benim gibi olan ya da çevresinden bilgi edinen varsa bana yardımcı olabilirmi? bu arada gaita kontrolüm var ama mesane kontorolüm yok.6 saatte bir TAK yapıyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Önemli geri kazanımlar olduğuna göre, bundan sonra daha da iyi hale geleceğinizi düşünüyorum. Bol bol fizik tedavi ve yürüyüş yapmalısınız. Bütün kaslarınızı olabildiğince kullanmaya çaba sarf edin.
    Ne kadar oldu felç olalı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhabalar.
    sizinle hemen hemen aynı rahatsızlığı bende yaşıyorum.20 ocak 2009'ta aort koartasyonu sebebi ile ameliyat oldum.omuriliğin yetersiz oksijen beslenmesi sebebiyle ameliyat sonrası felç oldum.t9'dan t10 parapleji asia b seviyesine geldim.bacaklarımda his ve duyular geldi.minimal seviyede kas hareketlerim var.ancak bacaklarımı çekemiyorum.ayak parmaklarımı çok az hareket ettirebiliyordum ama kısa süre önce bu hareketler kayboldu.fizik tedaviyi en başından beri yapıyorum.shell ile paralel barda yürüyorum.gaita kontrolüm var ama mesane kontrolüm hiç yok ve 6 saatte bir tak yapıyorum.bizim durumumuzda olanlar var ise lütfen görüşelim.yürüme ihtimalimizi ve diğer gelişmeleri paylaşalım.