Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    benn Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bahtsiz kardes gecmis olsun hastanizin hareket ettirebildigi kaslar varmi his durumu nedir ve kaza olali ne kadar oldu yazarsan daha iyi bilgi alabilirsin ben de 4 yildir t12 paraplejiyim rabbim hepimize sabir versin

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Yaralanmanin yol actigi hasar durumu bası

Yuksekten dusme sonucu oyle oldu 5 ay oldu oyle olali paraplejik t5 t6 kirigi basi sadece kollari oynuyu gogsunden asagisi hareketsiz gobek deligine kadar hissediyo yani o his de ameliyattan sonra geldi

Üye
    benn Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Kardeş tekrar geçmiş olsun..Daha çok yeni ama herşeye hazırlıklı olun..eşiniz büyük ihtimal yürüyemeyecek ama bu dünyanın sonu değil..ben kazadan önce 4 kişiyi sırtıma vurup 5.kata çıkarırdım ama şimdi 4 kişi bi beni zor çıkarıyor 2 kat.egzersizlerinizi mutlaka yapın cihazlarla her gün mutlaka ayağa kaldırın walker alarak kendi başına ayakta kalmasına yardımcı olun..ve mutlaka en kısa zamanda normal hayatına yeni haliyle dönsün.artık bu halini kabullenerek hayatınıza yön verin allah verirde yürürse ne ala...bu arada yara oluşmamasına ve enfeksiyona da dikkat edin... sıkıntılarınızı buraya yazın emin olun doktorlardan daha iyi burdan fayda görürsünüz..burda hasta da biziz doktor da ...tekrar çok geçmiş olsun

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Nasil yuruyemez ya hic mi sansi yok. ((((((
    Elimizden gelenin fazlasini yapiyoruz istanbul ftr ye goturmeye caliscam orda lokomat diye yurume cihazi varmis arastrdm ins faydasini gorur. Hayatimiz mi kalmis nasil yon vercez ki olmaz ya.iyilesmesi lazm ben kabullenemem ki bu durumu o da kabullenebilsn. Basi yarasina dikkat ediyorum ama enfksyn arada oluyu malsf. Herkesin deneyimleri oldugu icin burda doktrlardan daha fazla fayda var

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    732

@Bahtsiz

5 ay henüz erken bir dönem. Klasik fizik tedavi ile geri kazanımlar olacaktır mutlaka.

Lokomat bir anlam ifade etmiyor. Klasik fizik tedaviden şaşmayın. Uzun bacak yürüme cihazı ile bol bol yürüyüş yapın. Ayrıca kullanabildiği tüm kasları güçlendirsin. tekerlekli sandalyeden yatağa, koltuğa, tuvalete vs. kendi başına transfer olacak güce ve bilgiye sahip olsun.

Sakın moralinizi bozmayın. Elinizden geleni yapın...

Üye
    benn Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Kardeş yürütecek olan yardandır.Ama ben her zaman boş hayallerden kaçınırım..siz hele şu 2 yıl iyice bir çalışın zaten bu süre zarfında yeni hayatınıza da yavaş yavaş rehabilite olacaksınız..sakın ha kendinizi millete denek yerine konydurtmayın..lokomatın hiç bir faydası yoktur eğer cihazla ayağa kalkabiliyorsanız..ben ki kabullendim herkes kabullenir her halinize şükür edin...

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Nasil ifade etmiyo lokomat ozellikle omurulik felclilerde kullaniliyormus ve beyne sinyal gonderiyormus arastrdim cok faydali anlatiliyo her yerde siz hic denediniz mi . Uzun bacak yurume cihazimiz yok ki robot bacak var o da sadece ayakta tutuyu o kadar. Yapamiyo ki tek basona tekerlekli sandalyeye gecemiyo ki ordanda baska yere gecebilsin ve tuvalet hissi hic yok tuvaletde kullanmiyo...

Evet Rabbim dilerse olur. Kün fe yekün.. ol der olur. Ama simdiye kadar hic mi omurilik zedelenmesi yasayipta yuruyen olmamis.
    Evet zaman herseyin ilaci belki daha cok yeni diye alisamiyoruuz iki yila kadar farkli olur elbet

Üye
    benn Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

[QUOTE=Bahtsiz;1716753]Nasil ifade etmiyo lokomat ozellikle omurulik felclilerde kullaniliyormus ve beyne sinyal gonderiyormus arastrdim cok faydali anlatiliyo her yerde siz hic denediniz mi . Uzun bacak yurume cihazimiz yok ki robot bacak var o da sadece ayakta tutuyu o kadar. Yapamiyo ki tek basona tekerlekli sandalyeye gecemiyo ki ordanda baska yere gecebilsin ve tuvalet hissi hic yok tuvaletde kullanmiyo...

Evet Rabbim dilerse olur. Kün fe yekün.. ol der olur. Ama simdiye kadar hic mi omurilik zedelenmesi yasayipta yuruyen olmamis.
    Evet zaman herseyin ilaci belki daha cok yeni diye alisamiyoruuz iki yila kadar farkli olur elbet[/Q
    K

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    732

@Bahtsiz

t5-6-7 uzun bacak yürüme cihazı kullanabilir. Kendi başına tüm transferlerini gerçekleştirebilir. klozete oturup tuvaletini halledebilir.

istanbul'a değil Nevşehir'e (Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi) veya Kütahya'ya (Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi) gidin. İstanbul aşırı kalabalık ve geçici binada olmasından dolayı aşırısı sıkışık. Anadolu'da bir yere gitmenizi öneririm...

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Valla dediginiz gibi yapabilirse zaten ne âlâ onun icin de iyi olurdu dediginiz hastaneler iyi mi suanda dogu anadoludayz bursada oturuyorduk oyle olunca engelli raporu da vermediler ortada kaldk memlekete donduk

Üye
    benn Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zamanla zaten o işleri kendisi yapacak..gataya mutlaka başvurun.o tür aktiviteleri orada öğrenir.ben nevşehire gittim 1 gece kalabildim ankaraya 2 gece tahammül edebildim..trabzon maçkada var size yakındır belki.ben lokomata girdim defalarca hepsi hikaye...eşiniz omurilik hasarı almış beyin hasarı degilki beyin yürümeyi hatırlasın.öyle diyerek bu adamlar hastaları da devleti de kandırıyorlar.o cihaz beyin felci ve kısmen yuruyebilenlere belki faydalı olur ancak bizi sadece dik tutar..kısa zamanda cihazlarla ayakta durmaya başlasın.mesela ben şuan bu yazıyı ayakta yazıyorum..eşiniz de bu seviyeye gelecektir ama ilerisi için çok fazla beklenti içinde olmayın derim..unutmayın hayat yürümekten ibaret değil...

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@benn kutahyada yeni Bi fizik tedavi hastanesi varmış onun hakkında bi bilginiz varmı

Üye
    benn Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Gitmedim ama nevşehir iyi ..ben gereksiz gördüğümden ayrıldım.ankaranin pisligine katlanamadım ama sız yenisiniz ankara size faydalı olur.baştan aşağı bi tararlar sizi urodinami falan hepsi yapılır aklınızda fazla soru kalmaz,kütahyaya gidenleri biliyorum ama hepsi çok memnun siz hepsine başvurun dediğim gibi yolun başındasınız..özellere 1 kuruş vermeyin ben 6 ay özelde kaldım tedavi anlamında hiç bir fark yoktur sadece daha nezih bir ortamda bulunmuş olursunuz

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Ftr ye yatmadan onlari ogrenemez mi. geldiginiz seviye cok guzel ama bu kadar ilerleme olupta yuruyememek kotu bi duygu olsa gerek. Keske baskasina muhtac olmadan yasayabilse hayatini bi kadari da kafi hic bisey yapamiyo sadece yatakta ya yatiyo yada oturuyu bi yere gittimi de kucaklayip tekerlekli sandalyeye oturtuyolar

Ozel degilde hekime gozuktu ve tedavi edip yuzde 40 iyilestirecegini soyluyor ama ne kDari olur onuda bilemeyz

Bu uzin bacaktan yaptiriyor muyuz nasil bisey

Üye
    benn Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bahtsız siz belli ki hiç hastaneye yatmadınız.mutlaka bir hastanede yatın.orda cihaz falan hepsini halledersiniz.ama gecikmeden bir hastanede yatın sonra duruma göre gitmeyebilirsiniz.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon