Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tango Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    SİNOP
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar benim bası yaraları ile basım cok agrıyo. pc basında cok oturunca bası yarası cıkıyo.günlük pansuman yapıyorum kapanıyo.daha sonra oturunca gene cıkıyo.gene pansumanla kapatıyom.en büyük bası yaramda madeni 1tl gecmemiştir.sadece baticonla pansuman yapıp kapatıyorum.bıktım bu pansuman yapmaktan.baska bi ürün varmı pansuman yapmaktan kurtarcak.bi ara istanbulda bi hastanede verdiler.böle makasla kesip yaraya yapıstırıyosun. banyoda yapabiliyosun bunla.
    bu ürünün dınıda unuttum.bilen var mı.

tesekkürler.

Üye
    bolubeyi Avatarı

Son Giriş
    02.09-2012
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GELFIX isimli ürünü doktorunuza danışarak kullanmanızı önerebilirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Evet evet, GELFIX ürünlerini kullanan ve neredeyse kronikleşen baso yaralarından kurtulan arkadaşlarımız var. (Örnek 1, Örnek 2)

Şu iki ürünü aynı anda kullanabilirsiniz:
    1- Gelfix Sprey (Endikasyon: Yara İyileşmesi Hızlandırıcı)

sprey - Bası yaraları çok sık tekrarlanıyor. Tedavi için ne önerirsiniz? Bilgi için buraya tıklayabilirsiniz

2- Gelfix Ped (Endikasyon: Yara İyileşmesi Hızlandırıcı)

ped - Bası yaraları çok sık tekrarlanıyor. Tedavi için ne önerirsiniz? Bilgi için buraya tıklayabilirsiniz

Ve, sürekli bası yarası oluşuyorsa, gündelik yaçamında sürekli de bir bası sözkonusu demektir. Bu da sürekli hatalar yapıyorsun anlamına geliyor. Zira ben günde 10-15 saaat oturuyorum, 10 senede en küçük bir bası yarası oluşmadı.

1- Beslenmeye çok özen gösterilmeli. C vitamini takviyesinin yanı sıra, bol proteinli (et-süt vb) gıda tüketilmeli.

2- Mutlaka ama mutlaka ama MUT LA KA roho hava minder kullanılmalı
    http://www.engelliler.biz/forum/teke...t-cushion.html
    http://www.engelliler.biz/forum/teke...-ayarlari.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ilker027 Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    16.01-2013
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bası yarasında önemli olan önceden önlem albilmek..Bunu içinde mutlaka koruyucu oturma ve yatma sistemleri kullanılmalı...
    TAKTİM GRUP

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

kesinlikle havalı minder hatta havalı yatak önleme için olmazsa olmazlar ama pozisyonlanma da onemli inatla aynı sekilde yatmamalı, aynı sekilde kalmamalı hatta push-up"lar yapmalı..
    birde bunyeylede ilgili ben kilolu oldugum zamanlarda roho minder kullanmama ragmen bası yarası vakası yasamadım.. ayrıca daha once acılmıs bası yaraları olan dokuda tekrar yara acılması cok daha kolay..

Üye
    şimşek_es Avatarı

Son Giriş
    19.04-2009
    Saat
    10:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu gelfix sıpreyden biz aldık hiç bir faydası olmadı yarada bir tüelü kapanmıyor