Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ters harekete veya tramvalara bağlı bel kaymalarında ,omuriliğe baskı yapan omur kemiklerini yerine getirme yöntemi '''manuel terapidir''' eskiden kırık cıkıkçıların yaptığı bu işi günümüzde manuel terapisler yapıyor.Ciddi anlamda bunun eğitimini gören uzman kişilerin uyguladığı bu yöntemle ameliyata gerek kalmıyor.

MANUEL TEDAVİ NEDİR?

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nofear39 Mesajı Gör
    Problem değil aklınıza gelen herşeyi sorun . elimden geldiğince cevaplıyım .. birbirimize yardım etmek için burdayız
    bende öne eğildiğimde kendimi rahat hissediyordum . omurilikler arasında açılma olduğu için o anlık sinire baskı azalıyo yada kalkıyo.. bu yüzden bi rahatlama mevcut.
    Ameliyatım açık oldu . ameliyat yeri yaklaşık 10-12 cm - 24 adet tel zımba ile dikiş atıldı.. bana sormadılar ameliyat uzun süreceği için genel anestezi olacaksın dedi. ameliyat yerim belimde (yan taraf değil ) ameliyatım yaklaşık 5-6 saat sürdü . ameliyat sonrası 1 gün yoğun bakımda kaldım , ( karaciğerden problemim vardı her saat kan alındı değerler kontrol edildiği için ) sonra servise aldılar. servisde 3.gün çıkabileceğimi söylediler ama ben 5 gün kaldım ( kendimi iyi hissedince çıkış yaptım ) . ameliyattan çıktığımda sonda takılıydı problemler yaşadım söktürdüm , bi daha da takılmadı . ameliyattan 10 gün sonra da dikişlerim ( yani zımbalar ) alındı ..
    ,,,teşekkür ederim...üzüldüm ve korktum.. fakat yine de bilmek zorundayım.. çok cesursunuz...ben nasıl dayanırım bilmiyorum...gerçi ameliyatlar kişiye özel durumlar ama kesi alanınız çok büyük...avantajınız erkek olmak ve kilolu olmak...ben 53 kiloyum...platin koyulursa dışardan bakıldığında bile belli olabilir...yatağa bası yapabilir geceleri belki,,,türlü türlü şeyler geliyor aklımaben mikro cerrahi yada endoskopi şansı var mı benim için onu öğrenicem öncelikle...açık ameliyat korkutuyor beni....sanırım ben de genel anestezi ile olurum,,,süre deli bir süre....beyin hücrelerimiz mahvolacak...bir de bu koyulan titanyum platin vida ve rodların kalitesi de önemli,,türlü türlü markalrı var...bazısı ilk 2 ay içinde kırılabiliyormuş...vida başı kopması diyolar ....siz sanırım bu tip şeylerle karşılaşmadınız da? çok şükür diyorum....teşekkürler tekrar...geçmiş olsun

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pazartesi istanbula geliyorum....op.dr.Gökhan Özçınar'dan rendavu aldım...ne olacaksa olsun artık,yaşamak işkenceye dönüştü oturmak kalkmak yatmak eziyet....yeni bir MR çekileceğim orda...ameliyat demezlerse hayal kırıklıklarının en büyüğü benim için,,,bir an önce ameliyat olup bu eziyetten kurtulmak istiyorum..korkmuyorum bile artık sanırım,,,o kadar şok korkuyu bile paralize ediyor(bahsettiğim doktor bel cerrahisinde oldukça iddialı bir doktor...inşallh şansım yaver gider sevgili dostlar...bu forumda ilgilendiğim konularda bana bilgi saglayan ve tecrübelerini paylaşan herkese binlerce kez teşekkürler....hakkınızı helal ediniz,nolur....ne de olsa ameliyat ufukta var gbi....ne olur olmaz belli olmaz,narkoza toleransım düşük,,,10 yıl öncesinden biliyorum....hayatta kalırsam ve iyileşirsem ben de tecrübemi yazarım ki dostlar faydalansın....herkese acil şifalar diliyorum...Allah bana da ya şifamı versin ya ölümü....başka dileğim yok artık....dayanma gücümün sonuna geldim 2 aydır...

Üye
    nofear39 Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    09:02
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Solveus

Çok da cesur sayılmam iğneden bile korkarım ama insan çaresiz kalınca tamamen değişiyor , yapamam dediğin şeyin başrolunde oluyorsun .. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın ..
    Tabi ki kapalı ameliyat olmak çok daha iyi fakat vida ve platin takmak mümkün değil .. ben doktoruma güvendim ve çok da detaya takılmadım yani vida kalitesi olarak .. çok şükür 10 ay oldu ve her ay gidip röntgen çekiniyorum herhangi bir yamulma yada tahribat var mı die çok şükür ki bi problem yaşamadım .

Bence herşeyi araştır bil , iyi bir doktor bul , güven ve sadece tedavini ol .. Çok detaya takılma ..

hakkında hayırlısı olsun .. Allah şifa versin .. kafana takılan herşeyi burdan yada özelden sorabilirsin elimden geldiğince yardım ederim ..

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@nofear39

Tesekkurler,,,her ay rontgen cekilmesi mantikli,,bunu da not ediyorum,,pazartesi istanbula gidicem,bunu da doktora sorucam,,suan durumum iyi degil,insallah eziyetime bi son verilir,,haklisiniz,,artik vida platin acik kapali umursayacak durumda degilim,anlamadigim hergun bu kadar nasil belirgin bicimde kotulestim,,hakkinizi helal edin arkadasim,zamaninizi ayirdiniz,onca sorumu yanitladiniz,,minnettarim...

Yukarida bir yerde 3ay celik korse kullandim demissiniz,,bu konuda detay vermeniz mumkun mu? Geceleri uyurken de mi takiliyo acaba?24 saat takiliyo olamaz heralde,?amac sanirim platini desteklemek?3ay fiks bir suremidir?celik korse kullanmak nasil hissettiriyor?ilk defa duydugum bisiy bu benimtekrar gecmis olsun,,

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Çelik korse bende kullandım.Normal bez korseye arkaya gelecek şekilde çelik cubuk takıyorlar.Bu cubuk acıttığı için genelde cubuksuz giyerdim korseyi.Yatarken cıkartıyorsun.

http://www.tr.all.biz/img/tr/catalog/242411.jpeg

Arka ve yan kısımlarda çelik cubuk yuvaları oluyor.

Üye
    muratoto Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    01:38
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. Güzel bir paylaşım olmuş.

Üye
    nofear39 Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    09:02
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Solveus

hastanede yattığım dönemde yatarken belimin altında duruyordu. kalkıcağım zaman cırt cırtlı kemerini bağlayıp kalkıyodum . taburcu olduktan sonra yataktan kalkarken oturur halde takıp sonra ayağa kalkıyordum . kişiden kişiye değişebilen bişeydir bu bana 3 ay kullanmamı söylediler . yatak harici her daim çelik korseyle geziyordum ..
    korseyi taktığınızda belinizi tamamen sarıyor ve omurilik sağında ve solunda olmak uzere 2 tane çelik çubuk var . diğer taraflarında esnek yapıya sahip çubuklar mevcut ..
    dik durmayı ve belinizde ki kemiklerin düz kaynamasını sağlıyor .. en güzeli de bele büyük destek sağlayarak çok kolaylık sağlıyor ..
    ama zaman geçtikçe insan sıkılıo terletiyo vs. vs.

@faruk34
    benim kullandığım da buna çok benziyor ..

@muratoto
    Çok teşekkürler

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar belden 2.mrimi cekildim,bisiy bulamadilar yine,,sanirim ameliyat olmucam,ist isi kaldidelirmek uzereyim,yataga mahkumum nerdeyse ama hala belinde bisiy yok diyolar,,hareketlerim iyice kisitlandi artikgillian bare hastaligindan suphelenmeye basladim kendimde,,pek cok tip makalesi okuduktan sonra,,bir norolog daha gorucem,suan yataga buyuk oranda mahkum bi felcliyim bacaklarimdan ama hicbisiyin yok deniliyo,tani alamiyorumsanki 2ay once gunde 7,5km yuruyebilen insan ben degilim,moralim cok bozuk,depresyonun dibine vurdum artik,,tani yok tedavi yok,,,ortada neden yok ve gecen 2ay,artan felc ve omurtorpusu agrilar,,gillian bare sendromu forumda var,ordan ulasilmasini bekliyorum bana arkadaslar

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@faruk34

teşk ama sanırım ben belimden ameliyat olmucam...yeni MR abakan doktorlar böyle bişiy söylemediler...hala neyim var neden felcim kimse bilmiyor guillian bare hastası olabilirmiyim diye araştırma yapıyorum siteden....bir başlık gördüm,,,bana uyuyor semptomlar fakat yarın fakülteden rendavu alabilirsem artık son çare başka bir nörologa gidicem....size sormak sitediğim bişiy var bir de,,,7 ay öncesi(ameliyattan önceki süreç) ameliyata girmeden önce düşük ayağınız varmıydı,,,kısmen felçken mi girdiğiniz tümör ameliyatına..o süreci biraz anlatabilirmisniz,,,? ameliyat sonrası mı düşük ayak oluştu sizde....bacaklarınız sağasağlammıydı ameliyata girerken? teşkk

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Öncelikle şu mr. olayı bazen hadiseyi yakalayamıyor.Birinci sebeb doktorun iyi tanı koyamaması ve bunun sonucunda radyolojide birşey cıkmaması.İkinci sebeb ise daha çok tümörlerde raslanan birşey, doktor tam tanıyı koysa bile ,bizim sigorta veya coğu mr merkezlerindeki mr 1,5 testa gücünde hastalığı göruntelemiyor, en az 2 veye 3 testa gücündeki mr da hastalıklar rahatlıkla görüntülenebiliyor.
    Benim hastalığın 1 sene öncesi romatizma tipi dayanılmaz ağrılarla başladı, belimde ,ayağıma uzanan agrılar, zıplayamıyordum arabaya binemiyordum ufak bir sallantıda sanki tornavida ile belimi ve ayağımı oyuyorlardı.O dönem asker olduğum için ağrı kesici ile idare ediyordum.Askerlik bittikten sonra çapa hastanesine gittim mr da 3 fıtık görundu fıtık dendı 1 ay bunla ugraştık, ayaklarda agrı gitmiş uyuşmalar başlamıştı ,Amerikan hastanesine gittim oraki nörolog Bülent Madi bey yürumemden kesin belimde tümör veya intihaplanma olabileceğini söyledi, hastane yatılması gerekmekte diğer tetkik için, tetkik ve ameliyat masraflarının çok tutacağını söyleyerek bizi üniversite hastanesine yönlendirdi, bizde cerrahpaşa tıp fakültesine yatış yaptık.1 ay tetkikler sürdü bişey cıkmadı, en son tekrar belden ilaçlı (kontraslı )ikinci mr da tümör cıktı.O sırada ayaklarda hıs ve hareket kalmamıştı tekerlekli sandalyedeydim.Sonra beyin cerrahisi doktoru prof Emin Özyurt hoca ameliyatımı yaptı.Ameliyata felç girdim ,felç çıktım toparlanmam 7 ay sürdü.Sağ ayaktaki düşük ayak düzeldi, soldaki düzelmedi.

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@faruk34

...gayet net,,, bunlar tanı tetkik yapana kadar ömür bitiyor,,,bendeki durum da aynı,,,,muz cumhuriyeti snki,,,2 aydır neden felcim bilen yok....daha bugün yataktan çıkabildim,,,istanbula da gidemiyorum....zira yatay halde yolculuk yapılamıyor şehirlerrası(,,,ben ölünce şundan öldü diyemeycekler bile,,,o kadar berbat bir durum var ortada(( ben düşük ayak olmdan ne yapılacaksa yapılsın diyorum da bana şuyun var diyen olmadığı gibi her doktor da farklı bişiy atıp tutuyor,,,,

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

İyi bir profa görun.Malesef süreç öyle bazı doktorlar var gerçekten insanı zıvanadan cıkartıyor.Doktor işini bazen elektronik cihaza benzetiyorum iyisi iyi kötüsü servisten cıkmıyor.

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@faruk34

tıp fakültesi doktorlarına gidicem en son,,bursa özelleri bitirdim,bursa devleti bitirdim,acıbadem istanbulu bitirdim,,,artık tıp fakültesi de bişiy yapamayız derse,anlamazsa durumu tvlerde skandal avr diye ana yayına çıkıcam,,,,türkiyede sağlık sistemi nedir bilsin türkiyee!!!

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sizin bir üniversite hastanesınde yatış yapıp burada tetkiklere devam edilmesi lazım.Doktorlar tahlilleri öne alıyorlar.Dışardan yaptırsan her tahlıl mınımum 10 gun sürüyor.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon