Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dakinmstf1 Avatarı

Son Giriş
    28.04-2016
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçmiş olsun umarım kötü bi şey çıkmaz sağlıkla kalın

Üye
    yeşilinci Avatarı

Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar dün botoks olsum şu anda bir değişiklik hissetmiyorum. inşallah birkaç güne faydasını görürürm

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Hayırlı olsun. Birkaç günde ancak kendini belli eder zaten. Gelişmeleri paylaşırsanız herkes için öğretici olur...

Bu arada, botoks uygulama işlemi nasıldı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mesanesorunlucocuk Avatarı

Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm. arkadaslar 2 sorum olacak sızlere ynt larsanız sevınırım

1- istanbulda en iyi mesane botox yapacak nöro-uroloji uzmanı adları
    2-mesane buyutme amelıyatının olumsuz yanları nedır ? ( doku uyusmazlıgı sebebı ıle kanser rıskı var denıyor)

istanbulda 17 yasında ogluma botox yapacak saglam bır yer arıyoruz tecrubelerınızı yazarmısınız

Üye
    yeşilinci Avatarı

Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 16.04.2013 tarihinde oldum. rahatlamaya başladım. bende interstisyel sistit rahatsızlığım vardı. idrar kaçırma yoktu bende. bursa şevket yılmaz eğitim ve araştırma hastanesinde oldum. bakalım 6 gün oldu. yalnız etkisini hisstmeye başladım. ben bir de elmiron kullanıyordum. şimdi onu keseceğim. 6 ay etkisi sürerse şayet senede 2 kez yaptırırım, olur biter. 1 kere hyacyst yaptırdım 1 hafta sonra da yaptırmaya gtimiştim. uludağ üniversitesinde yapamadılar. ben de üretral darlık varmış diye. ben de şevket yılmaza geldim. botoks uyguladılar sağolsunlar. hem de üretral darlığı açtılar. önmümzdeki günlerde tekrar bilgilendiririm. ama şunu söyleyebilirim. gökçek iksir kullandım, chondroitin sülfat kullandım kapsül. ama hiçbirisi bana fayda getirmedi.

Üye
    mesanesorunlucocuk Avatarı

Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

?????

oğlum için istanbulda ssk anlaşmalı botox yapan özel hastane arıyoruz bilen varmıdır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Cerrahpaşa'nın doktorları bu konuda iyidir. Özel hastaneye gerek yok diye düşünüyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zhl06 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizim çocuktada idrar kaçağı var nasıl önleyebilirizki onun mesaneside 246 mm kadar genişlemiş.onunki doğuştan hiç his yok bilmiyo yani yaptığını.şuanda üropan kullanıyoz vede doktor tak sonda yazdı.şimdilik bunu kullanın dedi.bu arada sol böbreği tıkanmış hiç boşaltma yapmıyomuş nasıl olcak bilmiyom ama duyduğum her yolu denemeye çalışıyom.bütün hastalara rabbim acil şifalar versin.

Üye
    ameyt Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu işlem zor mu başarı yüzdesi nasıldır

Üye
    dragonsga Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

böbreklerimdeki sorunlardan dolayı büyütme ameliyatı riskli diye tam 1yıl önce dışkapı yıldırım beyazıt eah botoks yapıldı 200cc ilk yapıldığında sureklı kasılmalar oluyordu kullandığım ılacvı tovıaz ıle degıstırdıler suan 500cc cıvarında mesanem kaçaklar falan kesıldı cok nadır gecelerı saymazsak.botokstan önce 180 cc idi mesanem suan cok rahatım.

benım "de merak ettıgım ılla mesane küçülürmü tekrar yoksa kişiden kişiye degısırmı böyle devam etme olasılığı varmıdır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Sami, evet, teorik olarak mesane gene küçülebilir, ama genelde bu hiç olmaz. 4-5 saatte bir mesaneyi boşaltmak, kapasiteyi 400-600 cc aralığında tutmak, mesane iç basıncını azaltan ilaç kullanmak işe yarar...

mlkxx
    Misafir Üye
    mlkxx Avatarı

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun,,
    ben de yaklaşık 13 yıldır MS ve aynı zamanda nörojenik mesane hastasıyım.MS hastalığın çeşitli etkilerini atlattım ama maalesef bu sık idrara gitme, kaçırma, sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçirme ...vb.sıkıntılarım bir türlü geçmedi.Bu süre zarfında çok çeşitli ilaç ta kullandım ama yok ,yok , yok bir çaresini bulamadım.En son Uludağ Üniversitesine gittim, doktor ilaçlardan olumlu yanıt alamıyorsun belki ms mesanede kalıcı bir hasar bırakmış olabilir bu yüzden en son çare önce ürodinami ve sonra botoks yapalım dedi.Ama maalesef idrar kültüründe bakteri ürediğinden bir türlü ürodinami yaptıramadım, şuan antibiyotik tedavisi görüyorum.İnşallah tahliller iyi çıkar da bir an önce ne yapılacaksa yapılır.Gerçekten başına gelmeyen bilemez, çok sıkıntılı ve zor bir süreç.Rabbim herkese acil şifa versin.Hayırlısıyla botoks olursam eğer sizlere tecrübelerimi aktarırım, herkese hayırlı ve sağlıklı günler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Mesane enfeksiyonu ve kapasitesi için şunu da deneyebilirsiniz arkadaşlar: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...neriyorum.html

Üye
    AYAK Avatarı

Gerçek Adı
    Kaya
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Merhabalar arkadaslar. Ben 20.04.2015 te Ankara diskapida botox oldum 1 ay cok guzeldi ise yaradi. Simdi doktorum tekrar yapmalim diyor daha yuksek dozunu yaptirmalimiyim sizce?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @AYAK

Botox birkaç ay fayda sağlar, sonra etkisi geçer.

Doktorun daha yüksek dozda deneyelim demişse ve ona güveniyorsan, dene derim. En azından bir zararı olmaz.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon