Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Malatya Turgut Özal Tıp Fakültesin de mesane genişlet ameliyatı yapılıyor mu? Botoks geçici bi tedavi imiş ugur siz mesane için mi botoks yaptırıyorsunuz bu botoks tedavisinin sonunda tekrar daralma oluyormuş eğer düzenli botoks yapıldığında kalıcı olarak devam ediyor mu mesanenin genişliği

bu sonda zımbırtısından nasıl kurtuluruz bilen yok mu malatyada mesane genişletme ameliyatı olan var mı

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sonda kullanmak için yer varda kullanmıyorum Gelen gidiyor...
    allah yardımcımız olsun çok zor çok yaşayan bilir anca..

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

aynen yaşayan bilir bizde soruyoruz yaşanlar sondadan kurtulanlar nasıl olduda anlatın bi yazın da

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pasam;
    bendede mesane kasılması ve eskıye gore daha artı.ılac kullandım (kınzy 5 ml) kullandım
    cok ıyı geldı doktor daha sonra baska ılac yazdı kotu oldu en son sımdı spasmex kullanıyorum
    arada kacak oluyo 300 cc ye kadar tutabılıyorum kınnzy kullanırken 600, 700 cc ye kadar
    tutuyodum gıt gıde kotu oluyo senın bahsettıgın baklofen pompası nasıl bır sey sureklı takılı bır seymı
    tavsıye edıyomusun memnunsun herhalde..

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Arkadaşlar yanlış bilmiyorsam baklefon pompasını vücudun içine ameliyatla yerleştiriyorlar ve sonrasında ameliyatı yapan doktorunuza endeksli yaşamaya başlıyorsunuz.. O pompa belirli zamanlarda ilacı vücuda vererek spazmları önlüyor..Bence artısı ve eksisi epeyce bi düşünülerek karar verilemli..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Botox düşük etkili ve geçici bir tedavi yöntemidir. "Çok memnunum, gene gene yaptıracağım" diyeni görmedim...

Baklofen pompasına dair detaylı bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-aranizda.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yeşilinci Avatarı

Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim mesanenin kapasitesi iyi. ama doktorlar hiç bir teşşhis koyamıyorlar. onun dışında dooktorumuz benden mesaneye önümüzdeki hafta bunch yaptıracak. bir parça alıp bunu gizli kanser olup olmadığı araştırılacak. akabinde bir bulgu çıkmazsa botox yapılacak.10 senedir çok sayıda ilaç kullandım. ama bir fayda görmedim. neticesinde çok zor bir dönemden geçiyorum. inşallah. bir şey çıkmaz ise ne var 6 ayda bir botox yaptırırız. ben burda botox yaptıran arkadaşlar varsa onların görüşlerini de aalmak istiyorum.

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    04:08
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar çok geçmiş olsun ben botoxs ayak kasıklara yaptırıyorum mesaneye nasıl bi uygulama olur bilmiyorum ama faydası olacagından eminim geçicide olsa bi deneyin zor bişe degil hiç diş ignesi yaptırmadınızmı yada insülün ignesi yapan birini görmedinizmi öyle hafif bi agrı yok denilcek kadar az agrı mesane botoxsu nasıl bilemem ama oda hemen hemen aynıdır..

Üye
    dakinmstf1 Avatarı

Son Giriş
    28.04-2016
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar botox dediğmiz gibi kalıcı bir tedavi değil.Yanlız erkekler için diyorum prezarvatif sondayla dolaşmaktansa 8-10 aya aralıklarla botox yaptırmak bence mantıklı.Bu süre zarfında mesane idrarı içeride tuttuğundan genişlemede oluyor.Ben yaptırmadan önce 100-150 cc idi şimdi 450-500 e çıktı aşırı aktif mesane olmasına rağmen bence çok güzel birşey.Ha bu arada botox yaptırdıktan sonra idrarda ve mesanede bakteri üremeside olmadı (kendim için söylüyorum).Tek sorun s.g.k nın ödememesi ödese ben 8-10 ayda bir yaptırırım oturanboğa çünki başka altarnatifi yok.Şunuda eklemek isterim botox genel anestezi ile yapıldı bana başka yerlerde nasıldır bilmem.Kıyaslama yapmak gerekirse botox yaptırmadan önce 150 cc lik olan kapasite oranı şimdi 350-400 aralığında.Bilgilerinize,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Deneyimini aktardığın için teşekkür ederim.

Botoks uygulanan diğer arkadaşlar da görüşlerini yazarsa, çok faydalı olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yeşilinci Avatarı

Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim de. ben uludağ üniversitesinde tedavi oluyorum. botox u sgk karşılıyor diye biliyorum. hatta orada eczaneye soruldu. şimdi bu cuma günü bana mesaneye bunch yapılacak. yani mesane biyopsisi. gizli kanser olup olmadığı anlaşılacak. biraz tırsıyorum ama. genel anestezi istedim bakalım. sonra patoloji de bir bulguya rastlanmazsa botoks yapılacak.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Mesanede botoks uygulamasını benim bildiğim kadarıyla sgk karşılamıyor.

Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende üniversite hastanesinde tedavi görüyorum doktorum banda botox önerdi 3 doktorun imzası oldugu taktirde devlet karşılıyor deninldi fakat o 3 doktor imzalamıyor opresyonu biz yapmıyoruz olası bir sorun oldugunda bu riskin altına giremeyiz diyorlar tabi onlarda haklılar bişi diyemiyor insan

Üye
    dakinmstf1 Avatarı

Son Giriş
    28.04-2016
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Botox u sgk karşılamıyor diye biliyorum.Karşılasa bende düşünmeden yaptırtırım yan etkilerini görmedim ilk uygulamalarında.Yeşilinci sizinki yazdığınıza göre biyopsi sanırım onu elbette karşılıyor sgk.Genede iyice emin olmak lazım.En azından kaçak sorunu olmuyor birde prezervatif sondadan kaynaklanan tahriş ve yaralardan kurtuluyorsunuz belirli bir süre için.Sağlıkla kalın,

Üye
    yeşilinci Avatarı

Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cuma günü mesane biyopsisini oldum arkadaşlar. lokal anestezi biraz zor oldu ama. sonuçlar 15 gün sonra çıkacak. gizli kanser var mı araştırılacak. Ardından biyopsi temiz çıkarsa botoks yapılacak inşallah.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon