Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    can2020 Avatarı

Gerçek Adı
    can turan
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Deniz_lee_lee allahtan ümit kesilmez allah acil sifa verir insallah .. sizin sinirlerinizde kesi varmi ?

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    07:50
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

acil şifalar dilerim.sığ suya dalma sonucu bende 3 yıllık bir c7 liyim. süreci arkadaşlar hiçbir başka yerden öğrenemeyeceğin şekilde harika anlatmışlar. öğrenmeye devam et. en büyük yardımcısı sen olacaksın abinin. banada kardeşim ilk bir yılımda çok yardım etti allah razı olsun sizden.
    bir an önce gataya gitme fikrine katılmıyorum nedeni ben 2. ayımda gataya gittim ve acil kısmında yattım. biraz toparlayıp öyle gidebilirseniz daha çok faydası olur diye düşünüyorum.çünkü yatakta geçirilen bir gata tedavisinin faydası biraz daha güç toparlandıktan sonraki ile çok farkı olur.
    bu arada hastaneler bizi iyileştirmez sadece yol gösterirler. neye ??? hayatımızı daha rahat nasıl yaşarız zaten fizik tedavinin amacıda budur. mucizeler cennete bizi bekliyor buna eminim sizde emin olun. cennet sadece ölünce gidilen bir yer değildir. isterse insan bu dünyasınıda cennete çevirebilir

Üye
    can2020 Avatarı

Gerçek Adı
    can turan
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@tsrahman allah razi olsun zaten bu surecte abimi bir dakika bile yanlis birakmiycam o iyi olsunda her sey yoluna girer zaten tayyip abi zaten hastaneden ciktiktan biraz pamukkale universite hastanesinde yatili fizik tedavi gorucez ondan sonra gata ya gitmeyi dusunuyoruz zaten rutbelide bulsan biraz bekletiyorlarmis . Abi 3 yilda nasil bir gelisim gosterdiniz ilk zamanlar durumunuz nasildi nefes probleminiz var miydi ?

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

şu anda bir hastanede yatmadan tedavi görmenizi düşünemiyorum bile. terapistlerinizden çok sizden önce aynı yollardan geçmiş ve kendini geliştirmiş hasta ve yakınlarından bilgiler almaya devam etmelisiniz. onlarla birlikte hastanelerde vakit geçirip başına gelenleri anlatacan nasıl çözümler bulduklarını ve gelecekte olası karşılaşabileceklerinizi konuşabilirsiniz.
    nefes problemine sıra gelince sanırım abine trekeostomi açılmadı. eğer doğru anladıysam bu süper bir fırsat ve sizin tedavinizde size en az bir yıl kazandıracak. trekeostomi kendi kendine nefes alamayan hastalarda ve balgam atamayan hastalarda boğaza açılan deliktir kabaca.
    nefes almak üflemek konuşmak ne mümkün bağarmak. zamanla akciğer için nefes egzersizleri ile başlıyor terapiler. ben ilk bir yıldan sonra baya yol kat ettim nefes konusunda.
    fakat siz kendinizi kimseye benzetmeyin. HASTALIK YOKTUR HASTA VARDIR. HER HASTALIK HER HASTADA AYRI SEYREDER. aynı sorunlarla karşılaştığınızda önce aynı çözümleri denersiniz sonra sizin hayatınıza en kolay gelen şekile dönüştürüp uygularsınız.

benim son halime bir video çektim.

https://www.youtube.com/watch?v=CPOfaRGNSBs
    böyle işe gidip geliyorum.

Üye
    can2020 Avatarı

Gerçek Adı
    can turan
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@tsrahman abi verdigin bilgilerden dolayi cok tesekkur ederim trekeostomi acildi 10 gun once ama simdi makinaya bagli degil kendisi cok guzel nefes alip veriyor ver trekeostomiyi cikaricaklarmis bu soyledikleriniz cikardiktan sonrada tedaviye gecikmismi olacagiz... video nuzuda izledim masallahiniz var gercekten kollariniz cok guclenmis basaklarinizin gelisim sureci nasil kaza gecirdiginizde his ve hareket durumunuz nasildi ?

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

tedavi görebilmeniz için nefes alabilmeniz lazım. ne kadar rahat nefes alırsanız o kadar daha çok çalışan yerlerinizi hareket ettirebilirsiniz. çalışmayan yerlerinizi de her an çalışacakmış gibi hazır tutabilirseniz harika olur. ama ister istemez siz çalışan yerlerinize yoğunlaşmalı diğer organları yani bacakları da korumalısınız. kollar emin olun bacaklardan çok önemli. benim kollarım ve parmaklarım çalışmazsa ayaklarım çalışsa da yine şuanda kendi kendime yaptığım bir çok şeyi yapamazdım. ayak sadece yürüyor o kadar. Trekeostomi sürecinin atlatılması önünüzdeki büyük bir engeli bu yüzden kaldırır.
    hiç bir şeye geç kalmıyorsunuz merak etmeyin. 2 yıl yatıp sonra hiç tedavi görmeden yürüyen var.
    şu anda olan oldu anlıyormusunuz. neyin ne kadar geri gelebileceği tahminden öteye gitmiyor bizim hastalığımızda.

Tek gerçek var hayatımızın sonuna kadar spor yapmak zorundayız herkes gibi. tekrarlıyorum olan oldu. bundan sonra umutsuzluk yok hep umut ve hareket var. ne kadar çıkarsa o kadar hareket. aşırı zorlamaya da gerek yok. ben ilk bir yılımda sadece gücüm yettiğince spor yaptım spor dışında gözümü açıp dışarda ne oluyor diye bakmaya fırsatım olmadı çünkü bitkin düştüm. yanlış yaptım çünkü hayat devam ediyor du. eskiden ne yapıyorsam aynılarına devam etmeliydim. şimdi eskisinden daha çok hobim var. daha çok arkadaşım var. eksikler yok mu var ama ölümden dönen bir adamım ben nefes almak nedir biliyorum çünkü nefessiz kalmayı tattım ben. anlatabiliyor muyum?

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    1

@tsrahman
    video da daha çok t10 gibi duruyosun Maşallah
    gata konusunda katılıyorum. sivil biri yılda en fazla 2 kere şans bulur oda 4er hafta . akut döneminde yatıp az seans tedavi gören çok var .
    daha önce fizik tedavi hastanesi görüp gitmek daha iyi .o zaman yara enfeksiyon yoksa spinal cordda yatıp düzgün tedavi alıyosun gata da

Üye
    ozcanerkus Avatarı

Gerçek Adı
    kafkas kartalı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim boyun yaralanmalarında kollar ve parmaklar çok önemlidir bileklerini hareket etmesi çok güzel ama kasda güç kaybı olmuşsa kol ve parmaklarına bolca çalışsın ve sakın bırakmasın çünkü olurda Allah muhafaza yürüyemezse ellerine ve kollarına çok ihtiyacı olacak ihmal etmeden azimle çalışsın birde nefes egzersizi ihmal etmeyin Allah yardmcınız olsun

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

teşekkür ederim. spora borçluyum. bırakmadan devam ediyorum. tüm hastalara şifalar dilerim.
    burada ki paylaşımlardan çok şey öğrendim ve öğreniyorum.

Üye
    can2020 Avatarı

Gerçek Adı
    can turan
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@tsrahram abi zaman ayirdigin icin tesekkur ederim ben senin bu azimle daha iyi yerlere gelecegine cani gonulden inaniyorum...

@ozcanerkus verdiginiz bilgilerden dolayi tesekkur ederim yogum bakimda kaldigi icin ben cok hareket yaptiramiyorum ama kendisine moral kaynagi olacak abilerim yardimci oldu simdi yogun bakimda kollarini calistiriyo kaldiriyo indiriyo 45 derecelik acilarla havada tutuyo yani egzersiz yapiyo su an morali ve beslenmeside iyi insallah zaman bize ve butun hastalara ilac olur ...

Üye
    can2020 Avatarı

Gerçek Adı
    can turan
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese selamlar sormak istedigim birsey var yardimci olursaniz sevinirim bugun abimi yogun bakimdan cikarip normal odaya almayi dusunuyorlar 1 haftadir nefesi duzeldi artik normal odaya cikmasi abim icin bir risk midir cunku abimin yatagini dik hale getirdigimizde bas donmesi falan yasiyor sizce bi sorun olurmu yardimci olursaniz sevinirim...

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    1

benim hala başım dönüyor arada
    yüksek seviye yaralanmada bu görülür. kan basıncı problemi yaşayan bazı boyun kırığı olanlar akülü sandalye de hafif sırt yatık takılırlar mesela
    hastayı çok dikmeye bi süre kasmayın yada bol molalı yapın
    bi süre daha nefes önceliğiniz..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

@can2020

Kısa aralıklarla hafif dik olacak şekilde yatırın ve zamanla alışmasını bekleyin. 10 güne toparlar inşallah

Üye
    can2020 Avatarı

Gerçek Adı
    can turan
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa bulent abi tesekkur ederim ilgilendigin icin birde bormal odada kalp rimini ve tansiyonunu surekli olcen aletler olmayacak artik bundan kaynakli problem yasayabilirmiyiz bir haftadir herseyi normal ama yinede korkuyor insan

@Cloud. Abi sen bu konuda ne dusunuyosun ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @can2020

Yok yok, bir sıkıntı olmaz. Sonuçta yine hastanedesiniz. Kendisini kötü hissettiğinde hemen müdahale ederler

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon