Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    şimşek_es Avatarı

Son Giriş
    19.04-2009
    Saat
    10:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim annem omirilik felci boynu boğzaı başı sürekli terliyor nedeni ney öğrenebilirmiyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

His-hareket olmayan bölgelerde terleme olamadığı için, his-hareket olan yerlerde terleme biraz daha fazla oluyor. Ve bu çok çok çok yararlı bir şey. İyi ki terliyor anneniz Yoksa tansiyon sorunu yaşardı...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    deruni Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benımde bacaklarımda hıs hareket yok fakat sureklı soguk terleme oluyor bu durumda olan varmı? Bunun nedenı ne pekı?

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Bülent bey çook çok teşkrlr bunu kimse açıklamamştı bana neden buz gibi havada yolda yürürken terliyorum diye merak ediyordum bacakta his az olunca demekki üst taraf terlio benimki soğuk deil yalnız normal terleme şapır şapır ter akıo uzun yolda

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Aslında normaldede vücut rahatsız olunca farkına varmadan pozisyon değiştirirsiniz.Sizin his az olduğu için hissetmiyorsunuz ama rahatız olan bölgedeki pozisyonu değiştirmediğiniz ya da hala basıya devam ettiğiniz için vücudunuz tepki veriyor..Terlemek normal aslında...

Ama yinede doktorunuza bi sorun..

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

ayaklarımda hic his yok ama ayak parmaklarının arası tersliyor sebebi ne olabilir
    tesekkür ederim

Üye
    denizince Avatarı

Son Giriş
    25.07-2013
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim şu an hem skolyoz hem de sağ bacağımın dizden altını lifler olmadıgından oynatamıyorum ve soğuklarda hep soğuk soğuk terleme oluyor
    bu 5 yıldır var
    ilaç felan kullanmam gerekli mi yada baska sebebleri var mıdır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Yok denizce, ilaç kullanmanı gerektirecek bir şey olduğunu sanmam.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Aşırı terlemede hormonlarda bir sorun olabilir.Tiroid fönksiyonlarında bir bozukluk olabilir.Gerçi bu tür bir bozuklukta terleme yanında kalp çarpıntısı(global hipokinezi), huzursuzluk vb. şikayetler de görülür.Doktor kontrolü olmadan anlaşılamaz.

İnşallah önemli bir şey yoktur ve normal bir terlemedir, geçmiş olsun...

Üye
    huseyin43 Avatarı

Gerçek Adı
    huseyin
    Son Giriş
    01.09-2010
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    fransa .melun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrn hasan bey seninle tanisabilirmiyiz satece bilgilenmek icin ben fransadan kaliyom sendemi burda kaliyon msn veriyim ekle yazisalim cok guzel insanlari bilgilendirgin icin cok tsk ederim

Üye
    ERK103 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    ORDU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla bende terleme şekerim düştüğünde oluyor bir kola içtiğimde ter falan kalmıyor en iyisi tahlil yaptırmak sorunu bulmak

Üye
    BULL2005 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    16:34
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba. Ben de of luyum c6 - c7 seviyesinden .tam kesi.
    bende terleyememe problemi var. ben hiç terleyemiyorum. bu da çok büyük sıkıntı veriyor. sürekli kendimi soğutuyorum klima ile.
    terleyen arkadaşlar sakın şikayet etmeyin çok terlemekten. inanın bana terleyememek çok kötü birşey. sıcakta kesinlikle kalamıyorsunuz hemen bayılacak gibi oluyorsunuz. sıcak adamı bunaltıyor. insan içindeki sıcaklığı ter yolu ile atıyor. ben ise klima yolu ile. yaz günleri balkonda gölgede bile oturamıyorum. anlayın işte. onun için bence çok şikayet etmeyin. anlıyorum sizi. o da insana sıkıntı verir ama inanın bana terleyememenin vermiş olduğu sıkıntı kadar değidir.
    neyse Allah (c.c) herkese acil şifa versin.

Haa aklımdayken şunu da belirteyim. Eğer vücudunuzda yara bere yatak yarası falan vb. varsa onlar da terletir. onlara bası oldukça onlarda terletir. ben bir gün terlemeye başladım. çok şaşırdım acaba terleme olayı eski düzeninemi giriyor diye ama akşam olduğunda yan döndüm ve abim popomu konntrol ettiğinde sandalyede çok oturmaktann dolayı (hiç kalkmadan 8 saat) yara oluşmuş. o da bana sıkıntı verip terletti.

tabii bu konuya da çok dikkat edilmesi gerekir. yeni of lu arkadaşlar buna çok dikat edin. en fazla yarım saatte bir poponuzu oturduğunuz yerden azıcıkta olsa kaldırın. 1 cm bile yeterli .o bolgedeki bası azalsın yeter. eğer ki siz kaldıramıyorsanız bile ailenizden yardım isteyin. onlar kaldırsın sizi .benim yaranın iyileşmesi tam 20 gün sürdü. ona göre. iyileşene kadarda çoğu zaman yattım. çok zahmetli oluyo. onun için çok dikkatli olunması gerekiyo.

neyse konuyu çok uzattım galiba. kendinize iyi bakın.

Üye
    yalnizefe Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar;
    Bende 5 yıllık c5-c6 omurlik felçliyim, 2 yıldan beri bendede terleme oluyor. BULL2005 arkadaşın dediği gibi terlemek yazın çok çok güzel ama kışında bi o kadar kötü; terlemeden dolayı çok çabuk soğukalgınlığı ve grip oluyorsunuz. günde 3 defa giysi değiştirdiğim oluyordu. Doktora gittiğimde hislerin düzensizliğinden dolayı düzensiz terlediğimi söylemişti. Fakat bu yaz çözümünü buldum (kendi aşırı terlemenin nedeni) ayakkabı, terlik vs. giydiğim zaman terliyorum giymezsem terlemiyorum. Vücuttaki tüm sinirlerin birleşme yeri ayak derler ondan sanırm Sandalyede otururken ayağımın altına kauçuk koyup oturuyorum (yara riskine karşı) ve yine terleme belirtisi gösterirse ileri-geri hareket ettirtiyorum. Bende işe yarıyor...
    Saygılar...

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vücut basıdan enfeksyondan ürolojik veya herhangibir sorundan dolayı rahatsız olduğunda bu şekilde kasılma veya terleme yoluyla tepki veriyor...

Üye
    arex11 Avatarı

Son Giriş
    14.11-2009
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ/çorlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim arkadaşımda da terleyememe sorunu var hareket his olmayan hemen hemen hiç bir yeri yok ama malesef hiç terlemiyor...