Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lillybell Avatarı

Gerçek Adı
    Lillybell :)
    Son Giriş
    12.09-2014
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar aranızda tens cihazı kullananlar varsa bana görüşlerini yazabilirler mi? Gerçekten bir fayda sağlıyor mu?
    Piyasada bir sürü farklı tens cihazı var.Ucuzu pahalısı, 2 lisi 4 lüsü... Nasıl bir şey almalıyım kaslarmdaki zayıflık için?
    En çok merak ettiğim fark yaratıp yaratmadığı.
    Bilgilendirirseniz sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Parapleji misin? Hareket seviyesi nedir? Kaç yıldır paraplejisin?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lillybell Avatarı

Gerçek Adı
    Lillybell :)
    Son Giriş
    12.09-2014
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şöyle diyeyim walker yardımıyla kalkıp yürüyorum ama oldukça zor ve yavaş.Ve sağ bacağım soldan daha kötü.Bazen neredeyse hiç kaldıramıyorum.Özellikle dizden çekemiyorum kıvıramıyorum.O nedenle belki tens cihazı diz kaslarımı çalıştırabilir mi acaba diye düşündüm.Valla ne kadar zamandır böyleyim?Bana 100 yıl gibi geliyor ama 12 yıl oldu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Bence sizin yürüyor olmanız zaten yeterli katkıyı yapıyordur. Yürümekten daha faydalı hiç bir şey olamaz. Ama o cihaz hiç bir işinize yaramaz da diyemem. Yürüyor olmanız cihaz biraz fayda yapar diye düşündürtüyor bana.
    Yerinizde olsam bir fizik tedavi doktoruna giderim danışırım. Mümkünse Çapa'daki fizik tedavi birimine mesela...
    Not: Onlar ne diyorsa yapın demek değil bu. Danışın, akıl ve tecrübe süzgeçinizden geçirin önerileri...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    deruni Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende almak istiyorum fizyoterapistim önerdi ama hangisini alayım karar veremedim kullananlar yokmu?

Üye
    @hasret@ Avatarı

Gerçek Adı
    hasret
    Son Giriş
    12.10-2010
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    isvec
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar ben parapeleji ve tens cihazi kullaniyorum bence kullanman cok iyi olur cunku bende kullaniyorum ve ben iki cesidini denedim biri agrilar icin ve kan dolasimini hizlandirmasi icin ve digeride kaslarin calismasina yardimci olan. ben kaslarimi calistirmayi saglayan tensten fazla bir fayda görmedim ama agri ve kan dolasimi icin kullandigim tens gayet iyi kaslarimin rahatlamasina cok yardimci oluyor. Kullanmani tavsiye ederim ama etkisini bi kac haftada ancak gösterir. Yeni deneyenlerin öncelikle kas calisiminda faydasi olani denemesini tavsiye ederim.

Üye
    efsane1 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2011
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben çok faydasını gördüm.yılda 2 sefer 45 dakikalık 16 seans alıyorum.Kalp ritmini bozduğu söylensede ben bu konuda hiç sıkıntı yaşamadım.Ama hangi cihaz derseniz marka veremem,başlangıçta fizyoterapiste yaptırdım.Sonrasında ise arkadaşımın sağlık-zayıflama güzellik merkezi var orada seansları alıyorum.Benim bağlandığım 8 çift(16 tek) elektrotlu bir cihaz.Bağlanacak noktaların konumu çok önemli.Bunun için başlangıçta fizyoterapistten(fizik tedavi uzmanından)yardım almak çok önemli.
    Ağrılarıma,yürüyüşüme ve zayıf kalmama çok katkısı var(karın kaslarını güçlendirdiği için).Spor yapmam yasak.Gerçek bir plates uzmanından tedaviye yönelik plates dersleri aldım.Bacaklarıma çok yük bindirmeden kaslarımı güçlendirmeme çok katkısı oldu.ben memnunum.Fakat belirttiğim gibi öncelikle fizik tedavi uzmanıyla görüşmeniz ciddi katkı sağlar.

Üye
    titan Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl bir alettir bu tens cihazı?

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

pr 01 137 max - Tens cihazı kaslarımdaki zayıflığa iyi gelir mi?
    Tens Nedir ?

Transkutan Elektrische Nerven - Stimülasyon
    Deri Üzerinden Elektrikle Sİnirlerin Uyarılması
    TENS uyarıcı elektrik akımlarıyla sinirlerin uyarılmasına denilir. Elde taşınabilecek kadar küçük bir cihazla vücudun ağrıyan kesimlerindeki sinirler uyarılarak ağrıların hafiflemesi sağlanır. Aynı zamanda kasların istem dışı çalıştırılması ile kaslardaki şekerin yakılması, fazla kalorilerin harcanmasını ve kasların güçlenmesini sağlar. Tens cihazı bu etkisinden dolayı pasif jimnastikte ve fizik tedavide yoğun olarak tercih edilir. Güzellik merkezlerinde zayıflama yöntemi olarak (petli zayıflama) ve selülit tedavisi olarak kullanılır.

Tens, alçak frekans yüksek akımla (acıtacak dereceden hafif, fakat elektrod altlarında kasların hareketleri görlecek şekilde) kullanıldığında, beyindeki vücut ağrı kontrom sistemi harekete geçirir. ENDORPHINE gibi vücudun ağrı hafifletici ve vücuttaki kan dolaşımını arttırıcı maddelerin üretimi artar. Tens sayesinde sinr sisteminde vücudun kendine ait ağrı hafifletici ve ağrı impuslarının beyne iletilmesini önleyici aktivitenin uyarıldığı ispat edilmiştir.
    Prensip olarak her türlü ağrıda TENS faydalı olur. TENS terapisinin denenmesi gerekir çünkü çok kolaydır ve hiçbir yan etksi yoktur. Başarı oranı ortalama %60 civarındadır. TENS terapisinin etkisi büyük klinikler ve bilimsel araştırmalar sonucu kanıtlanmış ve 20 yıldan fazla bir süredir birçok ülkede kullanılmaktadır.
    Devamı..

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

doktoruma danıstım egzersizler düzenli yapıldıgı sürece bu cihaza gerek olmadıgını söyledi sadece gereksiz bir harcama olur dedi

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Valla bence de biraz tembel işi -gerçekten ihtiyacı olanları tenzih ederim-.

Ayrıca bildiğim kadarıyla; nörolojik ve serebral (beyinsel) sorunları olanlara olumsuz etkileri de var. O nedenle dikkatli kullanılması gerekiyor..

Üye
    efsane1 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2011
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Düzenli olarak egzersiz eğer vücutta başka deformasyonlara yol açmayacakse en doğrusu ve güveniliri.Kişinin fiziksel durumunu iyi değerlendirmesi gerekir.Kendimi değerlendirecek olursam spor yapmam yasak,belli basit egzersizlerim var,bacak açış açısını kaybetmemem için,bu egzersizlerin ciddi anlamda kaslarımı güçlendirmeye katkısı yok.Kaslarımı güçlendirecek egzersizi kaldıracak eklem kemik sistemim yeterli olmadığı için benim için bu terapiler ideal ama sürekli değil,yılda maksimum 30 seans.Sürekli olarak daha öncede yazdığım gibi eklemlerime yüklenmeden plates yapıyorum.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşım hiç fizik tedavi görmedinizmi, ben 4 sene özelde fizik tedavi gördum, orada tens cihazlarının daha buyukleri kullanılıyodu, tedavi hem masraflı hemde zaman kaybıydı benim için, ilk 1 sene cok faydasını gördum, bana 2 elektrotlusunu uyguladılar, hangi noktalara bağlandığını öğrendim, şu an 3 sene evvel aldığım 50 liralık, cin malı, tens cihazını kullanıyorum, sigara paketi buyuklüğünde ,faydasını göruyorum, yanlız bu elekrotları kalbe,yuze ,gelecek şekilde sakın yapıştırmayın, zaten nerelere yapılacağının katalokta şeması var.İstanbulda oturanlar için,fındıkzade semtinde karagül iş merkezi pasajında, tens aletlerinin sağlık ile ilgili butun cihazları ucuza bulmak mumkun.Gecmiş olsun.
    tensy - Tens cihazı kaslarımdaki zayıflığa iyi gelir mi?

Açıklama :

Elektrikli karın kas kuşağı
    20 TENS fonksiyonu (transkütanöz elektrikli sinir titreşimi)
    20 EMS ( Elektrikli kas titreşimi)
    4 adet ayarlanabilir kanal
    8 kendinden yapışkanlı elektrod ped
    Yoğunluk özel olarak ayarlanabilir
    2 adet AA pil dahil
    20 özel olarak ayarlanbilen program
    10 masaj
    Güvenli kapanış
    Doktor fonksiyonu
    Zaman hesaplayıcı

Fiyatı piyasada 150 ila 200 lira arası.

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

faruk bey bnde spor salonuna gidiorum kaslar için bileklerde sorun var ayaklarda fazla his yok elektrik tedavisini doktora sordum uzun süre olmuş gerek yok egzersizlerini yap dedi faydası olmaz dedi uzun süre olduğu için 13 yıl sizce şimdi alsam bir tens aleti evde denesem bilekleri açar mı bi zararı olurmu belde protez olduğu için herhangi bir yan etkisi varmı birde son sorum arkadşlar sizde de sol bacak sağdan daha güçlü olan varmı ikisini de aynı çalıştırdım neden öle oldu anlamadım herkese acil şifalar allh kolaylık vrsin durmadn egzersiz yapmak zorundyız...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşım benimde 13 yıl oldu, ilk dört sene fizik tedavi gördüm, sonra cin malı tens cihazları piyasada ucuz satılmaya başlayınca, almaya karar verdim cok memnunum.Kuvvetsiz ayağın sağ tarafa göre incelme varsa, bu cihazı kullanmada hiçbir mahsuru yok, yeterki uygulanan bölgede ameliyat ve benzeri yara olmasın, ayağınızı hareket ettirebiliyosanız tens cihazına gerek yok, bol yürüyüş yapmanız yeterli, ağır sporlardan kaçının.Tens cihaz kullanmanın faydası olur zararı olmaz.Yalnız hangi kasa elektrodları yapıştıracağınız konusunda fizyoterapist arkadaşlardan bilgi alın.Gecmiş olsun.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon