Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:26
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bi hafta önce özel hastaneye gittim oradaki ürolog bana bu ilacı yazdı aynı zamanda benim mesanede taş var ve bana bu taşları almamız gerekir dedi ama benim kaçaklarım var ve devam ediyor dedim (KAÇAK DERKEN SONDA YAPTIĞIM SAAT ARALARINDA TEKRAR İDRAR GELİYOR)ve bana enfeksiyonun devam ediyor dedi ve yanlış hatırlamıyorsam almoksilk diye 5 tane iğne ve cipro diye bir hap verdi ayrıca sizden aldığım bilgiye göre detrusitol yazdırdım.her gece yatarken 4mg lık tablet alıyorum aksine ondanmı bilmem sonda yapıyorum 5 dakika geçmeden bir yanma ve 1-2 damla daha geliyor sonda yaparkende ıkınarak hepsini boşaltmaya çalışıyorum ve sonda aralarında tekrar idrar geliyor
    arkadaşlar sizce ben bu detrisitolu yanlışmı kullanıyorum birde sabah kullansam dahamı etkili olur bilen veye kullanan varsa allah aşkına yazsın kafayı bozacam

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Detrusitol, mesane iç basıncını azaltır. Felçlilerin kullanması zorunlu ilaçlardan biridir. Detrusitol veya muadili başka bi ilaç mutlaka kullanılmalı.
    Sabah akşam 2 mg.'lık birer tablet kullanmayı dene.

Sızıntının ve sancının nedeni mesane taşı ve enfeksiyondur. Taşlar bol suyla düşürülemeyecek boyuttaysa mutlaka taşlardan kurtulmanın bi yolunu bul. Doktorun ne diyorsa...

Enfeksiyondan da kurtulmak gerek. Antibiyotikleri doğru zamanda ve doğru sürede kullanman lazım. Dirençli bi enfeksiyonsa, 21 gün antibiyotik kullanman gerekebilir. Bunu da doktoruna danışmalısın. Ve, antibiyotik kullanmadan önce idrar kültürü yaptırmalısın. Sonuca göre doğru antibiyotik kullandığından emin olmalısın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

ilk etapta kültür verdim ona göre antibiyotik kullandım fakat geçmedi ve kullanırken sonda arkasından 2-3 tane çeştli ebatlarda taş geldi ve kaçaklar devam etti kontrol mayenesinde söyledim fakat kültür istemeden enfeksiyonun devam ediyor deyip size bahsettiğim ilaçları ve detrusitolü yazdı ama (bir tableti 4mg) bunu ikimi yapmam gerekiyor ve nasıl yapabilirim tableti bölme şansım yok(bu kutu bitesiye )doktor ayrıca rapor çıkarırız dedi çıkartayımmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Sabah-akşam almak daha bi etkili olabilir diye düşünüyorum. 4 mg'lık uzun etkilisini kullanmadım hiç. Doktora sorup 4 mg'Lığı ikiye bölüp kullanmak olabilir belki..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gergin Avatarı

Son Giriş
    08.04-2010
    Saat
    22:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5 yıldır enfeksiyondan çektiğimi hiç birşeyden çekmemişimdir heralde.kültür yapılıyo antibiyotik veriliyo 15 gün sonra tekrar aynı en kuvvetli haplar iğneler çözüm yoktu.tak yaparkende çok steril olmama rağmen.ama enson bir dr gittim önce kültür sonra bir iğne yazdı çok kullanılan bir şey değilmiş piyasada da zor bulduk kişinin kilosuna göre hesaplanıp vuruluyo miktar olarak.kalıcı sağırlık yapabiliyormuş.ama çok şükür 6 aydır çok iyiyim.enfeksiyon olmayınca kaçakta olmuyor birde sabah akşam spasmeks kullanıyorum.iğnenein adını vermek istemiyorum size uygun olmayabilir isterseniz dr bahsedin.geçmiş olsun.

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar dün akşam uzm bir ürologla tel görüşmesi yaptım bana enfeksiyonu temizleyince botox yaptır 6 ay 1 sene gider ayrıca idrar terbiyesi için bir sandelye var onunla yapabilirsin dedi ben alabilirmiyim dedim çok pahalı dedi bende hastanelerden araştırmak istiyorum

Üye
    RAPUNZEL-06 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2009
    Saat
    18:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba ben ilaç içmekten vazgeçtim artık.. Faydasından çok zararını gördüm.. ama bence üropan daha iyi.. Bunu deneyerek ve doktorunun tavsiyesini göz önüne alarak sen tercih edeceksin. botoxu her sene yaptırman gerekebilir. çok iyi araştır. sağlıcakla kal