Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deniz yıldızı Avatarı

Gerçek Adı
    derya
    Son Giriş
    24.10-2016
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1992 yılında geçirmiş olduğum üsye sonucunda doktorlar transvers miyelit tanısı koydular. yani omurilikte virüs var. bu virisü kurutmaya çalışıyoruz dediler. boynuma kadar tutuldum.
    fizik tedaviyle önce çift deynekle sonra tek kanedyenle yürümeye başladım. ilerleyen zamanlarda sık düşmeler sonucu takibe alındım. çekilen emar sonunda omurilikte t7 c1 seviyesinde kavernom [damar toplanması] var, kanıyormuş dediler. ameliyat gerekli gördüler.ameliyat oldum. ameliyat sonunda parapleji gelişti.
    şimdiki durumum sol ayağımda his yok birazda olsa hareket var, sağ ağayağımda hareket yok, his var. posteriol şelle ve volkırla yürüyüş yapıyorum. volkırla ayağa kalktığımda sol ayağım kitleniyor, sağ ayağım kitlenmiyor. fizik tedavi alıyorum.
    şimdi bu aşamada neler yapmam gerekiyor? tekrar ayağa kalkma şansım var mı?

bilgilerinize sunarım.
    teşekkürler.

Üye
    nehirdila Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    23:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu hastalıgı geçiren arkadaşlar....
    annem 3 ayda wolkırla yürüyebilr hale gelmişti fakat aniden 1 haftada ilk günki haline döndü belden aşagısı tutmuyor. bu hastalık tekrarlar mı? acaba tekrar yürür mü annem? aranızda yürüyebilen varsa paylaşın arkadaşlar

ayrıca tüm müdahalelere ragmen 8 gündür kabız. halen daha bi tedaviye başlanmadı sürekli röntgen emar çekiyorlar 8 gündür hastanede.
    bilgisi olan paylaşırsa sevinirim hepinize acil şifalar dilerim.....

Üye
    Anlamsız Avatarı

Gerçek Adı
    Canalp
    Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nehir slm.Öncelikle kabızlığı duysal sinirlerin görev yapmamanından dolayı olduğu kanısındayım.Yani beyine o komut gitmiyo.Normal yoldan haliyle yapamıyo.Bununda tedavisi var.En azından tedavi ve ilaçla kabızlıktan kurtarın.Onun yapmasını beklemeyin çünkü bu mümkün olmayan bişey.Geçmiş olsun dileklerimle

Üye
    bahira Avatarı

Gerçek Adı
    SELİM
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    18:27
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankara ftr de yattığım sırada 50 yaşlarında bir öğretmanin bu tanı ile yattığını biliyorum ben oradayken 7-8 aydır yattığını söylüyordu shellerle adım zorlada olsa adım atmaya çalışıyordu virüslerin umuzlara yakın bir bölgede olduğunu söylediler ama kolları iiydi.

Askıda Üyelik
    kuşcu Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende geldim aranıza.omuzlarımdan aşağı his yok bütün tedaviler uygulandı sonuç yok.3 ay önce plazma fereze uygulandı 6 seans.akşam yatıp sabah yürümeyi bekleme dediler zamanla olacak bi tedaviymiş nekadar doğruysa.şimdilik uzuuuun bir istirahatteyim..yaklaşık 7 ay önce sol tarafımda olmuştu ayagım kolum kortizonla düzeldi yürümeye başladım.2 atak yerleşmiş..

Üye
    teko27 Avatarı

Son Giriş
    14.03-2012
    Saat
    02:43
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende transfermiyelit hastasıydım 2001 de yasadım busorunu kaburgalarıma kadar hiçbir şekilde hissetmıyordum 1. ayın sonunda parmagımı tekrar oynatmaya başladım uzun bi müddet kortızon tedevisi uygulandı 3 ayın sonunda tek basıma yurumeye başladım ıkıncı atak başladı bu sefer kollaım felç olmaya başladı hareket ettırebılıyordum ama hıs ve kontrol yoktu onuda atlattım Allahın sayesınde sonra norojenık mesena cıktı amalıyat oldum mesaneyi buyuttuler (çok zor bir amaliyattı) onuda atlattık şükür sonra safra kesesınden amalıyat mesanede taştan amaliyat kıldonmesınden ameliyet damar genişlemesinden amaliyat ama şimdi bu onyıl aradan sonra rahatlıkla yuruye bılıyor koşa bılıyorum futboloynuyabılıyorum hatta aylarca sanayıde agır işlerde bile çalıştım ufak tefek aksaklıklar olsada (okdarda olsun yani) şimdi çok ıyıyım

Üye
    EnemyHunter Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2007 de bu rahatsızlığı geçirdim 13 yaşındayken 1 ay çocuk norolojisinde yattım 2 ay fizik tedavi de Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakultesinde 7.Gün hastanede düz yattığımdan dolayı topuğum kan toplamıştı kemiğe sıçramasın diye kesmişlerdi hiç bi zaman ben neden böyle oldum demedim sadece tam gezme tozma çağındayken ben evde yatıyordum o yüzden içimde bi burukluk var hastalığımın tedavisini Prof. Dr. Şenay Haspolat üstlenmişti fakat hani derler ya ağlarsa anam ağlar gerisi boş annecim 3 ay boyunca hastanede sandelyede yatmasını mı ? uykusuz gecelerini mi arkadaşlar bu hastalık gerçekten bakım gerektiren bi hastalık tedavisi sürenlerin allah yardımcısı olsun ben şuanda 19 yaşındayım ve üniversite okuyorum kendim yürüyebiliyorum ama koşamıyorum daha kaslarda zayıflık olduğu için sıcak soğuk acıyı hissetmiyorum tuvalet problemlerim mevcut onun dışında hiç birşeyim yok ailem arkadaşlarım yanımda bu yüzden mutluyum her gün mutlaka 1 saat kosu bandına binmeyi ve 30 dakika dambıllarla çalışmayı ihmal etmem sizde etmeyin. ha bide nostaji olarak sizlere hastalığımın 1.5 ayında ayağa kaldırmışlardı onu paylaşmak istiyorum

dsc00014bg - Transvers Miyelit sonucu omurilik hasarı ve iyileşme süreci..?

Üye
    seyhan-52 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bende transvers myelit geçirdim seviye c6 3ay yoğun bakimda kaldim teşhis zor koyuldu asla yuruyemezsin dedi doktorum kavga ettim görün bakin yuruyecem dedim çok zor oldu bunun yani sira yatak yaralarm oldu 2ameliyat geçirdim 7ay yüzükoyun yattim bütün eklem yerlerim kirecledi kaslarim kısaldı 11ay fizik tedavide kaldim asla birakmadim çokzor oldu ama cçok şükür ayaktayim yürüyorum yemek ve ev işleri bile yapiorum herşeye rağmen hayat çok güzel asla yaşama sevincimizi ve inancinizi kaybetmeyin

Üye
    mugee Avatarı

Son Giriş
    24.12-2014
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar

bundan bir yıl önce birdenbire evimde olduğum yerde düşüp kaldım öyle bşr ağrıydıkı etimi kemiğimden ayırıyolar sandım .sol elim önce arkadından parmaklarım bacağım komple tutuldu sağ tarafımda göğüsten itibaren hissiz kaldı
    önce psikolojik dediler 2 gün hastaneye git gel yaptım eşimin kucagında yani eşim tartışmasa doktorla halada öyle kslacktım. film çekildi zor rastlanan bir hastalıkmış anlayamamışlar.
    hemen kortizon tedavisi başlandı 1hafta zaten ilk hafta çık önemliymiş yavaş yavaş ayak parmaklatım oynadı bi hafta içinde voltırla bazende emekleyerek kalktım yürüdüm
    arkasından başka hastane başka doktor bir haftada yattum hastanede ama zaten yürüyodum azda olsa ama o ilaçlar yokmu mahfetti beni uzun süreç seni beekliyo herşeye hazırlıklı ol dedıler ama diğer doktor iyleşeceksın dedi umut verdı yürütecem seni dedi ilaçlardan beynim dönmüş vücudum balon gibi şişmiş kötü kötü düşünceler ve hReketler ailem hep yanımda oldu altı Ylık bir kızm vardı ondan ayrı gecelr kabızlık bagırsak sorunları iltihaplar ve biçok şey kabus dolu günlerdi ve evet olmaz denilen oldu 1 yıla kadar iyleşmez denilen ödem iyleşti
    ha bu arada 2. Haftada başladım fizik teedviye zaten en büyük ilacım o olmuştu artık üç ay sonunda kendim gidip gelmeye başladım tek başıma fiziğe hani his derler ya ilaçların etkileri beni mahfedince yalvardım doktora bi film daha ceksin diye zor dedi geçmemişti dedi normal dedi bj ilaçlar bşrbirimize girdik resmen ve çekti sonucu gördüğü an yüz ifadesini bi görseniz bu bır mucize dedi ve ilaçı kestik herşey normale dönmeye başlamıştı fiziğe altı ay gittim sağolsu ordKi doktorumda fizyoterapistimde çok ilgilndiler Ayaga onlar kaldırdı beni hep mucize dendi allah seni kızına bağişladı dendi

şimdi iyiyim yürüyorum geziyorum hastalıklar bırakmıyor peşimi ama olsun sol elim parmaklarım daha doğrusu hala zayıf ayagım çok iyi sağ tRaftaki hissizlık hala var ama beni etkilemiyor geçermi bilmiyorum en çokta onu merak ediyorum sıcak soğuk ağrı hissi hiç yok kabızlıgım hala ara ara sürüyo o da düElirmi bilmiyorum
    Ama herşeye rağmen iyiyim kızımla eşimleyim bi an olsjn ailem bırakmadılar beni hayatım kaldıgı eyrden devam ediyor en aZından eskisi kadr muhtaç değilim evet arkadaşlar benimde hikayem bu tam bır yıl oldu ne dua etmekten ne sabretmekten vazgeçmedim
    şu an tek korkum ilincı bır atak geçirmek yoksa parmaklarım böyle kalsın eskiye dönmekten iyidir herkeE geçmiş olsun ve ne olusa olsun dua etmekten mücadele etmekten vazgeçmeyin ve mucizelere inanın ben bir ayda kalktım umarım hepimiz iyleşirz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Benzer durumda olan arkadaşların deneyimlerini paylaşmalarını bekliyoruz...

Üye
    ardacn1 Avatarı

Son Giriş
    23.11-2015
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese selam. 91 doğumluyum. ben 2008 yılında miyelit geçirdim.cerrahpaşa daki tedavimden bir ay sonra yavaş yavaş yürümeye başladım.hastalıktan sonra 3 ay içinde tamamen yürümeye başladım ve şuan fiziksel olarak herhangi bir rahatsızlıgım yok.fakat gogus izasından aşağıda hissizlik kaybı var.sıcak sogugu acıyı normal insanlar gibi hissedemiyorm hastalıgın uzerıne 5-6 sene gectıgı için artık yeni hislerime kendim alıştım diyebilirim.tuvalet sorunum hala devam ediyor.mesane küçüldüğü için idrar sorunu var ve büyük abdesti de tutamama sorunuyla da nadir de olsa karşılaşabiliyorum. eğer bu rahatsızlığı yakalanıp tam anlamıyla iyileşebilen birileri varsa bana bu numaradan ulaşıp tam olarak iyileşme sürecini benimle paylaşırlarsa çok memnum olurum. 0531 688 45 96

Üye
    EnemyHunter Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ardacn1

dostum yarın sana telefon açacağım uzun uzun sohbet ederiz bu söylediklerin hepsi bendede mevcut fakat bende halen kas zayıflığıda devam ediyor yürüyebiliyorum fakat koşamıyorum

Üye
    ahmet altun Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET ALTUN
    Son Giriş
    26.03-2016
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    BELCIKA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben miyelit oldum mayis 26 2015 4 ay gibi kia surede toparladim ve hizla eski halime dondum sayilir iletisime gecmek isteyen arasin 0032 484730325 belcika sabit hat varsa ben ariyabilirim bilgi icin numaranizi yazin sifalar dilerim

Üye
    Glcy Avatarı

Son Giriş
    08.06-2016
    Saat
    11:24
    Yaşadığı Yer
    Balikesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar ben de 19 Şubat 2016 gecesi 02:30 da Uludağ Üniversitesi ne kaldırıldım bacaklarımda güçsüzlük asiri ağrısı ve belden aşağısinda hissizlik vardı idrar ve büyük wc yapamıyordum. Acilde sonda taktılar MR çekildi belimden su alındi ve transvers miyelit teşhisi kondu. Ertesi sabah serumla tedavi başlandı ve ben belden aşağı doğru tekrar hissetmeye başladım ve 25.02.2016 perşembe günü taburcu oldum. İlaçlarıma evde hap olarak devam ediyorum. Prednol kullanıyorum. Kendi kendime yuruyebiliyorum idrar yapabiliyorum ama büyük tuvalet henüz yapamıyorum. Ayrıca bacaklarımda güçsüzlük az da olsa devam etmekte. Şu an ayrıca bacak kemiklerinde sızlama var sanırım kemiklerim güçsüzleşti. Bu yüzden beslenmeye çok dikkat ediyorum. Zaten ilaç dolayısı ile yemeklerde sıfır tuz şeker ve yağ. Takviye olarak bol süt iciyorum ve yoğurt yiyorum çünkü bu ilaç kemikleri zayiflatiyormus. Kalsiyum cok gerekliymis. Yorumları okudum 1 haftada tam olmasa da ilaç tedavisi ile taburcu oldum. Tabii ki eski hayat standardına zamanla ulaşacağımi biliyorum. Kolay bir durum değil. Moral önemli. Bu hastalıgı kimse duymamış bilinçlenilmesi de önemli. Umarım herkes eski sağlığına bir an önce kavuşur. Herkse geçmiş olsun.

Üye
    Birumut15 Avatarı

Son Giriş
    03.03-2016
    Saat
    21:02
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkese selamlar
    Benim Yeğenim bundan 8 ay önce Trekea ameliyat-ı oldu
    (nefes borusu 3 santim kestiler Uç ucu getirip diktiler)
    ameliyattan çıktıktan sonra yoğumbakımda yanına gittik herşey gayet güzeldi.
    Ertesi gün servise çıkarılacaktı ama ama ummadığımız bir durumla karşılaştık yeğenimin elde ayakta his yok'
    Doktorlar şoke uğradı oradan buradan koştular bide çenesini göğüsüne dikmişlerdi ki ameliyatta nefes borusuna zarar gelmesin dikişleri atmasın diye..
    o dikişleri açtılar sonra MR çektirdiler sırtında. Bos aldılar transferse miyelit teşhisi koydular
    10 gün sonra bizi Heseke hastanesine sevk ettiler 20 gün boyunca Nöroloji de kortizon tedavisi GÖRDÜ 10 gün üst üste verildi sonra haftada bir oradan bahçeli evler fizik tedavisine sevk ettiler orada 1.5 ay kaldık iki defa daha kortizon verildi sonrada kestiler.
    Ilk başta hiç hareket yoktu ama koluna hareket geldi parmaklara gelmedi
    Seviye c3 c7 arası suanda seviye c4 c7 arası
    8 aydır daha öyle halen bir ilerleme yok çaresisiz çok zor bir hastalık annesi bizler hepimiz perişan olduk en çokta annesi halden güçten düştü gece gündüz uyku yok
    Yeğenim daha 15 Yaşında bi kaç Nöroloji daha götürdük ama tedavi uygulanmadı sadece fiZik dediler.
    Yeğenim çocuk Nöroloji Bölümü'ne Girdiği için çocuk Nöroloji Dr leri çok nadir bulunuyor
    Enemy Hunter arkadaşımızın tedavi olduğu Dr Şenay Haspolat lada görüştüm raporları gönderdim oda fizik dedi çaremiz tükeniyor umudumuz bitiyor bu hastalık gördüğüm kadar herkeste 3 4 ay sonra kurtuluyor ama benim Yeğenim 8 ay ı oldu ilerleme sadece koluna gelmiş Durmuş
    Tek çaremiz Allahtan umut bekliyoruz.
    Yol Gösteren olursa Memnun oluruz
    Herkese hayırlı sağlıklar
    Konu Birumut15 tarafından değiştirilmiştir (03.03-2016 Saat 21:02 ). Gerekçe: Tmm

Sayfa 1 / 2 12 SonSon