Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese selam
    ağır bir idrara yolu enfeksiyonu geçirdim geçen hafta bitti derken şu an 1-2 mm boyunda ilk defa böbrek taşı düşürdüm hala da devam ediyor sanırım.
    Hem idrar yolu enfeksiyonu başladığında hemde bugün yine ilk kez tak sonda tamamen içeri girmesine rağmen 30-40 cc den fazla idrar gelmiyor ama bol su içtiğimden kaçakla idrar dışarı çıkıyor.
    Bu iki konunun bir bağlantısı olabilir mi açıkçası takta idrar gelmemesi ( herhangi bir kanama vs olmuyor) beni korkuttu hastaneyede gitmedim.
    Bu konuyla alakalı bir bilgisi olan varsa acil paylaşabilir mi tırsmış durumdayım.

Not: Bugün 2. 3. takta 200 cc üstü idrar çıktı ama yine de durum pek bir normal değil gibi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

30-40cc idrar geliyorsa demek ki az su içmişsin derim Enes. Çünkü TAK ile mesanenin boşaltılamaması mümkün değil. Çok düşük bir ihtimal, mesanede kum-taş oluşumu varsa kataterin ucunu o tıkıyor olabilir, ama o zaman da hemen ardından yine TAK yaptığında boşaltılabiliyordur (ekstra bir kabızlık veya sıcağa maruz kaldığında da su içmene rağmen vücut suyu salmaz)

Eğer taş düşürüyorsan veya yoğun bir enfeksiyon süreci varsa, 14 numara (hatta 16 numara) sabit sonda takmanı ve 2 hafta boyunca boool bol su içerek mesaene sorunlarından kurtulmanı öneriririm. Hem bu arada üretra da dinlenmiş olur.

Not: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...n-onerisi.html

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Enfeksiyon nedeeniyle idrar gelmeyebilir ... Kokulu bulanık idrar, ağrı, kasılma, kaçak vb. enfeksiyon belirtisidir. Piyoloseptil 100 mg 8 saat ara ile bir adet kullanırsanız inşallah birkaç günde faydasını görürsünüz, prospektüsündeki açıklamaları dikkatli okuyunuz.. Bu kısa yol. Uzun yol hastaneye gidip idrar kültürü yaptırmak, çıkan sonuca göre ilaç başlanır 10 gün civarı kullanırsınız, damardan verilen ilaç kullanılacaksa yatış yapmanız gerekebilir. Enfeksiyon dışında başka bir sorun mevcutsa hastanede tespit edilir, gereken yapılır. Allah şifa versin...

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mesanede taş varsa içerde idrar birikmesine izin vermiyor idrarın çoğu kaçak olarak çıkıyor. Ben de aynı problemi yaşadım . Mesane de iki büyük taş çıktı ameliyatla taşları aldırdım. Ameliyattan sonra mesane kapasitem 2 katına çıktı ve çok rahatladım.