Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nurboun Avatarı

Son Giriş
    30.12-2015
    Saat
    12:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar. dört ay önce c5 boyun kırığıyla sonuçlanan bir kaza geçirdim. fizik tedaviye 2. hafta başladım ve şu anda duvara tutunarak ya da birinden destek alarak yuruyorum fakat belimde inanılmaz bir yamukluk var ve yürüyüşümü çok zorlaştırıyor. sırt ve bel kaslarımın zayıflığından olabileeğini söyledi doktor. zaman içinde gelişme gösterir mi acaba? çok endişeleniyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Evet, bel kaslarının zayıflığından dolayıdır. O kasları güçlendirecek hareketler yapmalısın. Bu konuda fizik tedavi görmeni öneririim

Üye
    nurboun Avatarı

Son Giriş
    30.12-2015
    Saat
    12:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba. Ben dort ay once c5 seviyesinde kirik yasadim. Suan walkerla yuruyebiliyorum, buyuk tuvaletimi hissedip tutabiliyorum. Bez kullaniyorum cunku cok kacagim var. Tak olmadan da iseyemiyorum. Bu durum psikolojik olarak beni harap etmis durumda. Tek elimi kullanamadigim icin tek basima tak yapamiyorum. Hayatim boyunca beze makum muyum?mesanesi iyilesip eski haline donen biri var mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İdrarı tümüyle kendi başına yapman (yani TAK'a hiç ihtiyaç duymaman) kolay değil. Sıkıştığında mesanenin üstüne (göbeğin altına) tık-tık vurarak işemeye çalıştın mı hiç? Bu tür küçük vuruşlar işeme refleksini tetikleyebilir. Bu durumda TAK sayısını azaltman mümkün olabilir.

Ayrıca tek elle de TAK yapılabilir diye düşünüyorum. Bu konuda zihni sinir denemeler yaptınız mı?