Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    leonisleo Avatarı

Son Giriş
    20.02-2014
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

Geçirdiği kaza sonrasında L4 ve C5 omurlarında kırık oluşan fakat sinirlerde kesi tespit edilmeyen 22 yaşında kadın hastamız için yazıyorum.
    Kaza sonrası sol bacak ve sol kolda his vardı fakat hareket yoktu.
    Geçtiğimiz 2,5 ay içerisinde sol diz, sol ayak bileği ve sol ayak parmaklarda biraz biraz hareket başladı, sol kol dirsekte de hareket var ama sol el parmaklarında malesef henüz hareket yok. Sol bacağa shell takılarak paralel barda yürüme egzersizlerine başlandı.

Merak ettiğim bu tip bir kırık vakasından sonra 1 - 2 yıl içerisinde tamamen bir iyileşme olup olamayacağı. Bu konuda tecrübe ve görüşlerinize çok ihtiyacımız var.

Şimdiden teşekkür ediyorum
    .

Yasaklı Üye
    10KOLİK Avatarı

Son Giriş
    26.11-2014
    Saat
    15:28
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun 2.5 ay çok kısa bi süre fizik tedavi ilebüyük bir geri kazanım olabilir üstelik keside yok fizik tedaviyi bırakmayın

Üye
    mad_boy_2 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun hastanıza acil şifalar dilerim l4 kemiği hakkında bilgim yok fakat araç içi trafik kazası sonucu eşiminde c1 c2 c5 kırıldı kesi durumu hakkındada hiçbir fikrim yok fakat ameliyata girerken doktor ya ölür yaşasada ömür boyu felç kalır dedi fakat mucize mi desem artık bilmiyorum doktor mucize dedi ameliyata girerken ne kol nede bacaklarda his yoktu fakat ameliyat c5 kemiği için yapıldı ameliyattan sonra eşim ayaklarını ve sol kolunu hisetmeye başladı sağ kolda his yoktu şu an 4 buçuk ay oldu eşimi kaldırıyorum yataktan yardımla kalkıyor yürüyor bağımsız fakat ben tek yürümesine izin vermiyorum denge sorunu var ama o kendine güveniyor şu anda sol kol ve elde problem yok yemeğini kendi yiyior sağ elde tam yumruk yapamasada pençe durumuna geliyor kol daha kalkmıyor ama eskisine göre iyi sağ elini avucuma aldım mı baskı yapıp kaldırıyor eğer kesi yoksa hastanızda inanıyorum ki ilerde düzelme olacak ama asla eski haline gelmesini beklemeyin hayal kırıklığına uğrarsınız ne kazanabilirseniz kardır bu arada eşim c1 c2 içinde halovest cihazı takıldı 2 buçuk ay şimdi çıktı hala ağrıları dilerim hastanız gidebildiği en iyi noktaya gider allahtan acil şifa diliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlarımızın yazdığı gibi, çok çok iyi geri dönüşler olmuş ve ilerisi için bu çok ümit verici...

Bence "ne kadar düzelir" diye bugünden düşünmektense adım adım iyiye giden süreci yaşamak çok daha doğru olur. Çünkü kim ne derse desin herkesin kendi durumu fakrlıdır ve ne kadar geri dönüş olacağı ne kadar iz kalacağı asla önceden tahmin edilemez.