Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 89 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hsynglmz07 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2009
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    10aydır hastayım lioresel kullanıyorum günde 2*1 atıyarum faydasını anlayamadım

Üye
    c5c6 Avatarı

Son Giriş
    24.03-2011
    Saat
    18:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 yıl oldu sabahları uyandığım zaman veya ani yaptığım haraketler sonucu kasılıyorum 1-2 sn sirdalut kullanıyordum ama son 6 aydır kullanmıyorum

Üye
    aylin2481 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    23:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 1983 yılından bari omurilik felçliyim lioresali 1997 den beri kullanıyorum bu seneye kadar günde 9 tablet alıyordum şimdi dozajını düşürüyoruz şimdi günde 4 tablet alıyorum. ilaç bağımlılık yapıyor yüksek dozajda aldığım zaman içmeyi unuttuğum zamanlarda sinir yapıyordu uykusuzluk vücuduma iğneler batıyormuş gibi oluyordu dozajını düşürdüğümüzden bu yaana rahatım içmeyi unutsam bile öyle sıkıntılarım olmuyor artık .

Üye
    ozmen325 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    18:34
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba gunde 7 tane lıoresal kullanıyorum.ılacların etkısı gecene kadar kasılma sorunum olmuyor ama ılacı aldıktan 5 6 saat sonra kasılmalar baslıyor.

Üye
    necoist Avatarı

Gerçek Adı
    Necdet
    Son Giriş
    24.05-2015
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    K.Çekmece İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1-yaklaşık 7 yıldır omurilik felçlisiyim (20.11.2001 )
    2-Lioresal kullanıyorum
    3-Altı yıldır kullanıyorum
    4-günde 4 adet kullanıyordum fakat karaciğer enzimlerimi yükselttiği için tam olarak aldığım hapları ikiye bölerek alıyorum,yani günde 2 adet hap alıyorum,kasılmalarımı en aza indirmek için de egzersizlere ağırlık veriyorum.

Üye
    sgurbeytasdelen Avatarı

Gerçek Adı
    Selma Gürbey
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

1995 yılında ameliyat oldum omurilikten (omirilik tümörü) fizik tedavi gördüm ameliyat sonrası o zaman vermişti doktor sol ayağımda aşırı bir kasılma vardı. Lioresal kullanmaya başladıktan bir süre sonra çok kötü başağrılarım olmaya başladı. Fakat hem fiziktedavi hem ilaç kasılmaları azaltı ve bir gün baktım ki artık bacağım kasılmıyor. Başımda çok ağrıyor. İlacı kendi kendime bıraktım. O günden beri hiç içmedim ve kasılmada yok bacağımda. Ortalama 1 yıl kullanmıştım ben bu ilacı. Size de baş ağrısı yaptı mı?

Üye
    izmirgüzeli Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

10 yıldır omurilik felçliyim devamlı günde 2&1 lioresal kullanıyorum ve faydasını çok görüyorum kasılmalarımı engelliyor.

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben 7 yıldır omurilik felçliyim 6.5 yıldır lioresal kullanıyorum günde 3 yada dört tane
    ama şunu fark ettim aydı dozu sürekli kullanınca vücüt bu doza alışıyor ve ilaç pek fayda etmiyor ara sıra dozu azaltıp arttırdım mı baya fark ediyor deneyin sizde fark edeceksiniz birde bu ilacı felçliler çok uzun süre kullanınca yan etkileri çok fazla sıkıntı veriyor(kabızlık.karın ağrısı vs..) doktora sordum bu ilacın alternatifide yok ne ilaçmış be bulunmaz hint kumaşı mübarek)))

Üye
    özdilli Avatarı

Son Giriş
    29.11-2011
    Saat
    18:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaslar bende epeydır buraya yazdıgınız herseyı okuyorum bende sızler gıbı parablejı hastasıyım sevıyem t7 benım sorunum gunde 4 defa tak yapıyorum her seferınde 500 cc ıdrar gelıyo yanlız benım sureklı kacırmam oluyo mesanem eger doluysa fazla ıdrarı dısarı verıyo üropan kullandım agız kurulugu yaptıgı ıcın detrosıtola dondum gunde 4 mglık 1 detrosıtol ıcıyorum ama onunda faydasını gormedım hıc kasılmam benımde cok var sabah 2 aksam 2 leorasal kullanıyorum ama kasılmalarım gecmıyo doktoruma soruyom leorasalı gunde 6 cıkar dıyo ne yapacamı bılmıyorum bana yardımcı olursanız sevınırım hepımızın ALLAH yardımcısı olsun

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    12

idrar kaçaklarını üroliji doktorunla konuş, bende detresitol kullanıyorum 2*1, 2 yıl oldu tak yapmaya başlayalı ilk 6 ay oldu kacaklarım sonradan kesildi sadece enfeksiyon zamanlarında kaçaklar oluyo,senin 500cc iyi sayılır..

Üye
    cigdem84 Avatarı

Son Giriş
    18.07-2011
    Saat
    16:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya okudumda ya14 sene ya on sene abı hıc mı ılerleme görtermıo bu hastalık hıcmı ıyılesmıo mesela 10 yıldır kanadyen kulllanıorum dıyosunuz pekı 10 yıldır hepmı kanadyen

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ciğdam84 bu hastalıkta iyileşme çok az olur amaç var olanı koruyup daha zor duruma düşmemek

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

özdilli, kasılmayı şu etkenler tetikler. Bunların olmadığından emin olur musun önce:

A) 500 cc çok güzel bir mesane kapasitesi. Bu kapasiteye karşın sızıntı oluyorsa, bu durumda;
    1- Kesinlikle günde beş defadan az TAK yapma. Mümkünse özellikle evde olduğun zamanlarda TAK sayısını günde altıya çıkar. Böylece hem mesanen zorlanmamış hem de mesanede uzun süreli idrar birikmemiş olur.
    2- Bu demek değil ki suyu az iç ve mesane dolmadan boşalt. Aksine, suyu -kontrollü olarak- arttır, her TAK'da 400-500 cc birikmesini sağla.
    3-Üropan, Detrusitol, Spasmex deneyip memnun kalmayanlar için benim önerim Mictonorm. Hepsini kullandım, içlerinde bunun kadar etkilisi olmadı. Israrla -sabah akşam- bunu kullanmanı öneriyorum: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...an-var-mi.html

B) Mesanede enfeksiyon olmadığından emin ol. İdrar Kültür Testi yaptır. Eğer bakteri ürerse. Doğru antibiyotiği doğru süre (2 kutudur genelde) kullan

C) Oturduğun yer sertse ya da bir şekilde basıya neden oluyorsa, bu da kasılmayı çok arttırır ve tuvalete çıkma hissini tetikler. Mümkünse tekerlekli sandalye için şu minderden edin: http://www.engelliler.biz/forum/enge...t-cushion.html

D) Bedenindeki her hangi bir hastalık, yanlış duruş pozisyonu, ayakların uzun süre sarkık kalmasından kaynaklı şişlikler, psikolojik hal, grip vb. hastalıklar, aşırı-sıcak soğuk, mevsim değişiklikleri vb. durumlar da kasılmayı arttırır. Bu şartları olabildiğince düzeltmeye çalışmalısın.

E) Eğer mümkünse, günde 10 dakika da olsa pasif eklem hareketleri çok çok çok yararlı olur. Eklemleri ve kasları fazla zorlamadan ypılacak basit egzersizler kasılmalarını büyük oranda azaltacaktır. Hele mümkün olur ve üşenmeyip ayağa kalkarsan, çok faydasını görürsün.

Bu konulara dikkat edersen, Lioresal'i arttırmak bi yana, azaltabilirsin de. Lioresal'i arttırmak... Bence hiç de güzel bişey değil. En en en en son seçenek olmalı. Ki, arttırsan da bi fayda sağlayacağının garantisi yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    özdilli Avatarı

Son Giriş
    29.11-2011
    Saat
    18:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    abım ben 3 yıl oldu kaza yapalı bunun ilk yılı hastanelerde gectı son ıkı yıldır düzenlı olarak hareket yapıyorum her gun 4 tanede leorasal alıyom 2ıkı sabah ıkı aksam ama yıne kasılmam cok oyle zaman gelıyokı tekerleklı sandalyeden yere dusme tehlıkesı bıle yasıyorum sabah kalkıyom dızlerım karnımda ayaklarımı uzatmakta cok zorlanıyorum nefesımı bıle kesıyo bu kasılma

ıdrara kacırma ısı de soyle ıkı saatte bır su ıcıyom bı bardak ama yıne kacırma oluyo üc kez urodınamı ve analmonometrı testı yaptırdım doktor bana ıdrar kacanı kesemeyız dedı bu yuzden bezlenıyorum mecburen
    belkı cogunuz tanır benı dt cahıde topsakal amelıyat ettı bu kasılmaları soruyorum leorasalı artır dıyo baska bısey demıyo nolacak bılmıyom ıdrar kacırmayan ve kasılması olmayanları kıskanmıyor degılım ALLAH yardımcımız olsun

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon