Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 45 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    spinenerves - Eşimde trafik kazası sonucu C4-C5-C6 kırıkları var. Bizi neler bekliyor?

Üye
    ugurcoskun Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar eşim c4 c5 c6 tanısı ile of lu sol ayagını hıssedıyor ama oynatamıyor sağ ayagını hıssetmıyor ama oynatıyor kaza olalı 2.5 ay oldu bilgilerinizi paylaşırsanız sevınırım....

Üye
    ugurcoskun Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam herkese eşim bugun adım atmaya basladı hemde shell kullanmadan dızlerını kıtlıyebılıyo kendısı sadece dengede sorun var kollarda kuvvet olmadıgı ıcın uzun sure ayakta duramıyor.kaza olalı 4,5 ay oldu gelişmeler zamana göre ıyımıdır.gelişme devam eder mi?birde botoks uygulaması yapacaklar sol ayagına kasıldıgı ıcın o ayagını kullanamıyor el parmaklarına da botoks yapılacak bashekım tarafından botoksun faydası var mıdır?daha once yaptıran var mı?

Yasaklı Üye
    10KOLİK Avatarı

Son Giriş
    26.11-2014
    Saat
    15:28
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fizik tedavi kesinlikle bırakmayın eşiniz iyileşme ne kadar olur devam edermi bilinmez ama çok büyük ilerleme var bu arada kilosuna dikkat edin hareket olmadığı için çabuk kilo alınıyor ve çok zorluyor keşke hepimizde bu kadar gelişme olsa inşallah daha ii olur geçmiş olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bence de her şey harika gidiyor.

Botoks uygulaması geçici rahatlama sağlar; o da bazen 1 hafta bazen 1 ay bazen 6 ay kadar işe yarar. SOnrasında yeniden yeniden yapmak lazım gelir. Yani, gerçek anlamda bir tedavi değildir. Belki doktorunuz şu anda hareket kolaylığı sağlasın diye önermiştir, botokstan sonra oluşan rahatlama ile daha bir kolay hareket eder, sonrasında botoksa ihtiyaç kalmaz... Dİlerim böyle bir başarı olur.

Gelişmeleri paylaşın lütffen.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    07:50
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

gelişmeler gerçekten harika maaşallah. anladığım kadarıyla sizin katkınız oldukça fazla. sakın vaz geçmeyin. Allah razı olsun. ben c7 brust kırığı geçirdim. c7 patladı ve değiştirdiler. KTÜ de Çok iyiler. ben yürüyemiyorum ama kollarım geri geldi ellerim iyi sayılır. belimde çok iyi değil. fakat spora devam. ben haftada 3 kere yüzmeye gidiyorum .kiloma dikkat ediyorum ve kabızlıktan sıkıntı yaşıyorum birde hiç terlemedeğim için sıkıntılar yaşıyorum. tak yapıyorum. 19 ay oldu. sizin gerçekten sıkılmadan devam etmeniz gereken bir programınız olmalı ve duayı umudu eksik etmeyin. güzel haberler bekliyoruz biiznillah.

Üye
    ugurcoskun Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah devam edıyoruz dün botoks uygulaması yapıldı.eşimde ktü de ameliyat oldu kaza olalı 4.5 ay oldu bana gore bu kadar kısa surede tek ayakla adım atmak mucize zaten inşallah devamı gelır kabızlık ıcınde bızımde vardı bagırsaklar hıc calısmadıgı ıcın buyuk tuvaletını yapamadıgı ıcın kasılmaları cok fazlaydı bekunis adlı ılac uygulanıyo gunde 2 defa cıkartıyo kasılmalarıda gıttı gıbı bakalım ugrasmaya devam....

sol ayagını herrseyıyle hıssedıyor ama kasılmadan dolayı adım atamıyor sag ayakta hıs yok ama hareket var botoks onun ıcın yapıldı sanırım deneme amaclı heralde uzunbacak ve postreshell kullanmadan yurutuyoruz kendısı dızlerını kıtlıyebılıyo ınşallah daha ıyı olacak ama ellerde henuz bır gelısme yokk canımı sıkan o zaten benım ayaklarından umıtlıyım ama ellerını bılmıyorum ..gelışmelerı yazarım ınsallah sağlıcakla kalın...

Üye
    ugurcoskun Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EŞİM DUNDEN ITIBAREN SOL AYAGIYLADA ADIM ATMAYA BASLADI COK SUKUR ARTIK DIZLERINI KITLIYEBILIYOR VE sag ayaktan sonra sol ayagı ıle de adım atıyor ama ellerde henuz bır gelısme yok kollar bıraz daha kuvvetlendı.6 ay ıcınde bu gelısmeler nasıl sızce ?

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    07:50
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

çok güzel maşaallah. Allah kolaylık versin şifa versin sabır versin.

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ugur bey bende c6c7 yim kaza geçireli 7.5 yıl oldu kazadan 4 gün sonra ayak baş parmaklarımı oynattım ve 2 ci ve 3 cü ayda Shell le yürümeye başladım daha sonra sı shelle ride çıkardım ve kanadyenle yürümeye başladım ellerim cok şükür kısa zamanda eski kazadan önceki haline döndü diye bilirim.şuan araba kullanıyorum kendi ihtiyaçlarımı kendim görüyorum kazadan sonra evlendim şimdibir kızım var inşallah sizede acilşifalar dilerim umarımkısa zamanda ileşir eşiniz sormak istedginiz bi şey varsa yazın cevaplım özelden

Üye
    ugurcoskun Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

esım de kaza gecırelı 6.5 ay oldu kazadan 3 ay sonra esımde ayaga aklktı sag ayak ıle adım attı sımdık sol ayagınıda cok az atmaya basladı shell kullanmadan ınsallah devamı gelır ama eller ...eller yok daha ıste napıcamı bılmıyorum hıc mı caresı yok bu hastalıgın .....siz ellerınız ıcın neler yaptınız?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bence her şey çok çok iyi görünüyor. Çalışmaya devam...

Üye
    benn Avatarı

Son Giriş
    17.08-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

uğur oflu olupta şansı olanlardansınız emin olun.bu kadar kısa sürede ayağa kalktıysa eşiniz emin olun ufak aksaklıklar dışında eski haline dönecek.benim t12 17 ay oldu henüz cihazlar olmadan ayağa kalkamadım yani dizler kilitlemiyor.bu arada ben de ktü de ameliyat oldum.allah yardımcıız olsun

Üye
    ugurcoskun Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben ugur eşim 9 ay önce trafik kazası sonucu boyundan aşağısı felç kaldı tanısı c 4 5 6 ameliyattan sonra sadece kollarını kaldırabılıyordu aradan 9 ay gecti eşimdeki gelişmeler ise;boynunu saga sola arkaya one kendısı cevırebılıyor
    sağ kolu kuvvetsız ama havada tutabılıyor yavaşta olsa ıstedıgı hareketı yapıyor ama dırsek kıtlenmıyor......
    Sol kol daha kuvvetlı saga göre dırsek kıtlenıyor ıstedıgı hareketlerı yapıyor be kollarını hıssedıyor.......
    Kalça cok kuvvetsiz sağa yada sola dönemıyor ama köprü hareketını cok ıyı yapıyor.denge sorunumuz var ayaga kalktıgı zaman kalça saga sola kayıyor.
    Sağ ayakta his yok ama adım atma var....
    Sol ayakta kasılma var ve daha yenı yenı kırmaya başladı bu arada postereshell kullanMIYORUZ.CİHAZSIZ ayaga kaldırdığım zaman dızlerını kıtlıyebılıyor.
    Ellerde hıc bısey yok cok gelısme olmadı yanı ama buyuk nesnelerı kavrayabılıyor.
    Sizce bu gelişmeler bu süreçte normalmidir?yada sizler ne kadar sürede nsıl gelişmeler gösterdiniz yazarsanız sevinirim herkese çok geçmiş olsun....

Üye
    Aretias Avatarı

Gerçek Adı
    taner türkoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    uğur kardeşim öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunarım burda dr varmı bilmiyorum bence siz eşinizin dalıyla uğraşan bir prof a görünmenizi tavsiye ederim

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon