Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    recepemir Avatarı

Gerçek Adı
    göksel
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle herkese selam ederim benim 15 aylık spina bifida olarak doğan recep emir in babasıyım yüzde seksen özür raporu aldık tıp fakültesnde kontrollerini yaptırıyoruz . böyle bebeği olan veya konuya hakim olan arkadaşlardan tavsiye bekliyoruz saygılarımla

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    10

omurilikte meydana gelen bir gelişim bozukluğudur. z. Spina bifidalı hastaların bir bölümü yürüyebilirken bir bölümü yürüyemez. Doğumdan sonra bebeğinizi çocuk doktorunun ve beyin cerrahının muayenesinden geçiriniz. Bu muayene için fakülte hastanelerini tercih ediniz. İlerde bazen Cerrahi operasyon bebeğinizin mevcut durumunu korumak, hastalığın ilerleyerek diğer organlarda meydana gelebilecek kısmi felçleri önlemek içindir. Yapılan ameliyat, ilerde bebeğinizin yürümesinde, idrar yapmasında, dışkılamasında olabilecek sıkıntıları azaltır ya da önler. Bebeğinizi pediatrik üroloji uzmanına muayene ettirmeyi ihmal etmeyin. Buda çooook önemli

.
    İdrar Yolu Enfeksiyonlarının Önlenmesinde Sizin Rolünüz
    Nedenleri kavrayınız.
    Çocuğunuzun altını sık sık kontrol ediniz. Islak kalmasın.
    Özellikle kız çocukları enfeksiyona daha yatkındır. Çocuğun altını temizledikten sonra saç kurutma makinesi ile (dikkat edin yakmadan) kurutunuz.
    Çocuklarınıza kaynatılıp soğutulmuş ya da kaliteli içme suyu içiriniz.
    Çocuğunuza yedirdiğiniz gıdaların çok temiz olmasına dikkat ediniz.
    TAK yapıyorsanız, hijyen bir ortamda ve saatinde çok dikkatli yapınız.
    Tuvalet temizliğini önden arkaya doğru yapınız. (Özellikle kız çocuklarında)
    İyi bir kişisel hijyen uygulayınız. (Tuvalet kağıdını önden arkaya doğru silerek kullanınız.)
    Bakterinin idrar yolundan atılmasına yardımcı olmak için bol miktarda sıvı alınız. (her gün 8-10 bardak su)
    İdrar hissi oluşunca en kısa sürede ya da her 3 saatte bir mesanenizi boşaltınız. Üretradan girebilecek bakterileri atmak için, Düzenli olarak C vitamini alınız. Bunun idrarınızın asiditesini artırarak bakteri üremesini zorlaştırdığı düşünülmektedir. C vitamini portakal suyu, limon, greyfurt ve brokolide bol miktarda bulunur.
    Ayrıca yapılan araştırmalarda kızılcık şerbeti suyunun üriner sistem üzerinde son derece faydalı olduğu tesbit edilmiştir.
    Pamuklu iç çamaşırı giyiniz. Pamuklular bakteri üremesine neden olan nemi önler.
    Vagina içerisini sabunla yıkamayınız. Eğer mutlaka kullanacaksanız kadın-doğum doktorunuzun tavsiye ettiği nötral PH’lı ürünleri tercih ediniz. Ve ……Spina bifidalı çocuklar beyin cerrahi, üroloji, fizik tedavi, nefroloji, ortopedi uzmanlarının devamlı kontrolleri altında olmak zorundadır. Periyodik kontrolleri aksatılmamalıdır. Bu Boş Dünyada ANNE- BABA Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

Askıda Üyelik
    juliet35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

Merhaba.. Bende Spina Bifidalı 29 yaşında bi bayanım.. Evliyim 1 çocuğum var.. Yürümemde sorun yok sol ayağımda gergin omurilikten dolayı pes cavus var. İdrar yollarım felç.. 4 saatte bi tak yapıyorum.. Mesane büyütme gergin omurilik ameliyatları geçirdim..

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    10

uzak doğu cadısı . recepemir E YARDIMCI OL

Üye
    recepemir Avatarı

Gerçek Adı
    göksel
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu bebeğimiz tıp fakültesnde yatıyor 35- 40 serum ve iğne için deldiler kanında mikrop üremesi var diyorlar ve menenjitte olbilir deniliyor bu mikrop olayı sık tekrarlanırmı ayrıca şant çıkartıması kararı nezaman verilebilr bilgilerniz için teşekkürler

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    10

enfeksiyonu aşağıda tekarladım elbete sık sık tekrarlanır çünkü bebiğiniz cok hassas ve özel daimi titizlık gösterilmesi lazım

Üye
    recepemir Avatarı

Gerçek Adı
    göksel
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğru15 aydır spina bfida hastalığına yapabilceğimiz tedavi yöntemini araştırıyorum hep önüme ilk hastalık meydana çıkınca yapılacak şeyleri anlatılıyor dr lar şant nezaman çıkartılır omuriliğe nezaman tedavi amaçla müdale edilmesi uygun daha bir soru cevapsız çaresizlere Allah yardım etsin

oğlum haziranda 3 yaşına giriyor fizik tedavi alırkan bir süre sonra kalça cıkıklığı meydana geldi üç doktora götürdüm yürüme ihtimali olmadığı için tedavi olarak hiç birşey yapmıyorlar fizik tedavi kestik fakat ayakların biri faklı gelişiyor oturmada zorlanıyor spinalı hastaların veya diğer arkadaşların tecrübesine ihtiyacın var saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

@recepemir

Çocuğun tekerlekli sandalyeye oturmak konusunda bir sorunu aman olmasın. Bu çok önemlidir. Duruş bir kere bozulursa bir daha toparlamak çok zor olur.

Oturma dengesi ne durumda? tekerlekli sandaye kullanıyor mu?

Üye
    recepemir Avatarı

Gerçek Adı
    göksel
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu anda küçük olduğu için tekerlekli sandalye kullanmıyoruz oturduğu zaman öne yığılma oluyor elleri ile kendisini desteklemeye çalışıyor oda nefes almasını biraz etkiliyor otururken ayakları ise sağa ve sola açık konumda dizleri ise 90 derece durmuyor kendimiz fizik hareketlerini yaptırıyoruz

Üye
    kunal87 Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    01.07-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Çnegelköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar
    bende spna bifidalı olarak dogmusum.Size özel mesaj attım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

3 yaş geç bile! 9 aylıkken başlamalı çocuk tekerlekli sandalye kullanmaya. Bakın, bizim Facebook sayfamızda bir çok video var: https://www.facebook.com/Engelliler.BizPlatformu

Erken yaşta tekerlekli sandalye kullanmak hem fiziksel gelişimi ve mobilizasyonu açısından çok çok çok önemlidir hem de kendi kişiliğinin oluşması ve bağımsız birey olarak kendini var edebilmesi açısından çok çok çok önemlidir.

Ve doğru sandalye seçimi hayati önemdedir. Sonrasında o sandalyede nasıl durması gerektiği, sandalyeyi nasıl kullanması gerektiğ, sandalyeden nasıl transfer olması gerektiği vb. konuların mutlaka uzman kişiler tarafından önerilmesi gerekir. Aksi halde kaş yapayım derken göz çıkartmak işten bile değil.

Üye
    recepemir Avatarı

Gerçek Adı
    göksel
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler biz hiçböyle düşünmemiştik bakış açımız değişti

Üye
    recepemir Avatarı

Gerçek Adı
    göksel
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar sizin dediğiniz tekerlekli sandalye aldık 3 yaşındaki recepemir şu anda onu kullanmaya başladı video ve resim yüklemeye çalıştım ama başarısız oldum umarım tarif ederseniz birara yüklerim saygılar

YsgYrQg - Oğlum spina bifidalı olarak doğdu. Aynı durumda olanlardan önerlerini bekliyorum?

iBVwhq7 - Oğlum spina bifidalı olarak doğdu. Aynı durumda olanlardan önerlerini bekliyorum?

J0Kz0TS - Oğlum spina bifidalı olarak doğdu. Aynı durumda olanlardan önerlerini bekliyorum?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

@recepemir

Çok çok iyi yapmışsınız. Çok sevindim.

Resmi bana bulent@engelliler.biz adresime gönderebilirseniz buraya ekleyebilirim. Ya da facebook hesabınıza eklemişseniz, oradan da çekebilirim

Üye
    recepemir Avatarı

Gerçek Adı
    göksel
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkürler HERKESE İYİ BAYRAMLAR

Sayfa 1 / 2 12 SonSon