Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    33barış Avatarı

Son Giriş
    26.05-2014
    Saat
    10:58
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler arkadaşlar benim merak ettiğim daimi sonda kullanımıyla birlikte tamamen küçülen mesanenin ne gibi zararları olur ve bu durumda nelerle karşılaşabilirim şimdiden herkese teşekkürler

Üye
    yigit67 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    12.04-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

17 yıldır daimi sonda kullanıyorum pek bi sıkıntı yaşamamakla beraber enfeksiyon hep var kurtulmak mümkün değil arada ilaç kullanıp geçiyor fakat 3 güne gene aynı enfeksiyonla yaşıyorum anlıycağın haftada birv sondayı değiştiriyorum

5 günde bir değiştirmek daha iyi gibime geliyo yağlanma ve tortular sonda nekadar çok kalırsa artıyor

8 sene öncesinde silikonlu daimi sonda kullanırdım 1 ay içerde kalırdı maffetti mesaneyi yara oldu ve ameliyat oldum içerde fazla kalmaktan ve enfeksiyondan ötürü bol bol limonata için iyi geliyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Küçülen mesane herşeyden önce böbrekler açısından risk yaratır. Bu, asla göze alınmayacak bir durumdur. İkinci olarak da gündelik yaşam kalitesini düşürür. Sık sık tuvalete gitme ihtiyacı zorlar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    33barış Avatarı

Son Giriş
    26.05-2014
    Saat
    10:58
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar banim gibi boyun kırıkları olan arkadaşlarda mesanenin ici kapasitesinden fazla dolunca buda tansiyonu yükseltiyor bu da ister istemez zarar verebiliyor onun için mesane kapasitesini iyi bilip büyütmek için çok fazla zorlamamakta bence fayda var

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet, çok doğru Barış. Mesaneyi zorlamak her açıdan riskli...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...