Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 59 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    patiklicadı Avatarı

Son Giriş
    14.07-2009
    Saat
    19:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgili oturanboğa ve mac72 arkadaşlarım çok teşekkürler.
    oturanboğa arkadaşım öncelikle sosyal güvence olayına açıklık getireyim.
    ne yazıkki hiçbir sosyal güvencesi yok.sadece yeşilkart sahibi.
    erkek arkadaşımın morali gerçekten çok iyi şu anda hatta bacaklarıyla ilgili espriler bile yapmaya başladı.
    çok da azimli olduğunu söylemek isterim.
    ben bursadayım o ise istanbulda ama her haftasonu yanına gidip ona destek olmaya çalışıyorum.
    önerilerinizin tümünü dikkate alacağım fakat şunu sormak isterim: sonuçta yarın hastaneye yatış gerçekleşecek ve hastane süresince zaten sizin söylemiş olduğunuz walker veya uzun bacak yürüme cihazları kullanılmayacak mı?
    yoksa herşey bizim insiyatifimizde mi olacak?
    sizlerin hastane deneyimlerini de alırsam çok sevinirim.
    hergün uygulanması gereken bir egzersiz programı mı oluşturuluyor hastanede?
    ilaç tedavileri veya elektrik şokları duymuştum ama gerçeklik payı nedir?bunlar sadece kulaktan dolma bilgiler benim için tabiki.
    ayrıca hastaneye yatış sonrası sonda değişimi vesaire bunların kararını biz mi veriyoruz yoksa orada bir uzman hekim mi bununla ilgili kararları verecek?

Üye
    patiklicadı Avatarı

Son Giriş
    14.07-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayrıca bir soru daha sormak isterim
    geçtiğimiz hafta optimed ultra tens cihazı edindik. bende takıp denediğimde kaslara çok fazla etki ettiğini farkettim.
    uzun süre hareket etmediği için kasların dahada güçlendirilmesi konusunda bu cihazın faydalı olacağını düşünüyorum. sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda deneyeniniz oldu mu hiç bu cihazı?

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Elektirik şok denen şey, elekro terapidir.Çalışmayan kaslara cok ufak elektrik akımı verilir, kaslar kasılıp gevşemeye başlar ,fizik tedavinin en önemli noktası budur, diğerleri pasif egsersizdir, eklemlerin fonksiyonunun kaybetmemesi için.Eskiden bu tur elekroterapi aletleri cok pahalıydı, şimdi cep telefonu buyuklüğü kadar küçüldü, pille çalışıyor ,fiyatlarıda cok uygun,fizik tedavi doktorunuza danışıp alabilirsiniz bu aletten.Kısaca bilgi edinmek isterseniz nette (tens aleti )diye arama yapabilirsiniz.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

İletiyi aynı anda yazdık sanırım, ben kullanıyorum tens aleti,artı ve eksi 2 kablodan oluşur,burada kabloların yani elekrodların yapıştığı yerler önemli, bunu zaten fizik tedavi gördüğü zaman hangi noktalara bağlandığını kendiside görecektir.Kullanım kitapcığında da coğunlukla şekil ve cizimle vucudun hangi noktalarına bağlandığı anlatılır ve kimler kullanamaz diye acıklaması vardır.Sakın kalp hizasına elekrod yapıştırmayın.Sabah akşam 20 dakikalık seans yeterli oluyor benim için.

Üye
    patiklicadı Avatarı

Son Giriş
    14.07-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet uygulamaya başladık haftasonu bizde
    peki sizde etkisi neler oldu yazmanız mümkün mü?
    ne kadar süredir kullanıyorsunuz?

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Ben ameliyattan sonra 3 ay yattım yatakta, bırakın oturmayı desteksiz sağa sola bile dönemiyordum,3 ay sonra eve fizyoterapist geldi ne yalan söleyim hiç umutlu değildim,haftada 3 kez tedavim devam etti, hem elektro terapi gördüm hemde pasif egsersiz, kol, bacak nefes hareketleri vb. bir bebeğin büyümesi gibi sürdü süreç,önce oturmaya başladım, sonra ayakta durmaya ve sonrasında destekli yürümeye başladım.Fizyoterapist 1 sene geldi eve ve neticesinde değneksiz yürümeye başladım,sonrasında özel bir hastaneye 3 sene dışardan kendim devam ettim çünkü tek ayak bileğimde hareket kısıtlılığı vardı,toplam 4 sene sonunda dışardan tedavi kestim ve kendime teens aleti aldım,yaklaşık 10 senedir ucuz cin malı tens aleti kullanmaktayım , gündüz çalıştığım için pasif egsersiz yapmama fazla gerek kalmadı.Elektro terapinin faydasını cok gördüm.

Üye
    patiklicadı Avatarı

Son Giriş
    14.07-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o halde siz tedavi sürecinizi neredeyse tamamladınız hatta artık yürüyebiliyorsunuz doğru anladım öyle değil mi...bu benim için çok sevindirici ve moral dolu bir mesaj olduerkek arkadaşımın da bu konuda çok azimli olacağına inanıyorum.
    umarım Allah herkese acil şifalar verir.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Selam patiklicadi, evet doğru söylemişsiniz siz hastaneye yatışı yaptıktan sonra hastanızın yanında bi refakatçi kalıcak ve doktorunuzun uygun gördüğü zamanlarda egzersiz salonunda hastanıza egzersizler yaptırılacak aynı zamanda mesanesi ile ilgilenilecek yani sizin hastanaden hastanız çıkana kadar refakat etmek dışında pek fazla yapacağınız birşey yok ama orda öğreneceğiniz şeyler hastaneden çıktıktan soora çok işinize yarayacak.Hastanede o tens aletiyle tedaviyi doktorunuza sorarsınız ,uygun görürse onun öğreteceği şekilde yaparsızın..Hastaneden çıktıktan sonra da sanırım sizin pasif egzersiz olarak yatırmanızda bi sakıca olmaz

Üye
    patiklicadı Avatarı

Son Giriş
    14.07-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastaneye bugün yatış yaptırıldı.ben bursadayım biliyorsunuz size sadece telefonla edindiğim bilgileri aktarıyorum şimdi.
    hastane gözümüzde büyüttüğümüz gibi değilmiş doktorlar şunu söylemişler "biz hislerinin yerine gelmesi için birşey yapmıyoruz olan hisleri geliştirmeye yönelik çalışıyoruz." bu açıkçası biraz moralimizi bozdu.
    birde sürekli refakatçi bulunması gerekiyormuş hastanın kişisel bakımını hastane değil refakatçiler sağlıyormuş.
    prof.dr azmi hamzaoğlu ile bir görüşme ayarladım az önce şimdi abisi oraya gidiyor.gelişmelerden haberdar ederim sizleri.
    ilgileriniz için tekrar tekrar teşekkürler

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Evet hastanıza fizik tedavi yapacaklar eklemlerin kireçlenmemesi ve kasların zayıflamaması için hareketler yaptıracaklar hastanedeyken kendileri,hastaneden sonrada sizler bu fizik tedavi hareketlerine devam edeceksiniz.Buarada evet hastanede dediğim gibi bi refaktçi olması şart.
    Moralinizii ve hastanın moralini bozmayın çünkü moral çok çok önemli..

Üye
    patiklicadı Avatarı

Son Giriş
    14.07-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar merhaba herkese
    size gelişmeleri aktaracağımı belirtmiştim.
    ameliyat sonrasında maltepe araştırma hastanesinde durumun akibeti nedir gibi bir mr vesaire çekilmemişti sadece röntgenlerimiz vardı elimizde.
    cuma akşamı prof.dr.azmi hamzaoğluya muayeneye gitti erkek arkadaşım. orada mr çekildi ve muayene oldu.
    mr sonuçlarından doktorumuz ameliyatın yanlış yapıldığını basının düzeltilemediğini ve hatta vidalardan bir tanesinin atardamara dayandığını bunun atardamara vereceği zararın ani ölümle sonuçlanabileceğini söyledi.kısacası ikinci bir ameliyat şart ve herşeye yeniden başlıyoruz.cumartesi sabah erkenden ailemle birlikte istanbula geçtim.babam ve erkek arkadaşımın abisi mr ları birkaç doktora daha gösterdiler.doktorların hepsi aynı görüşte birleşiyor
    ikinci ameliyat şart önceki ameliyat yanlış...
    herşeyi bir kenara bırakıyorum maltepe üniv. araştırma hastanesinde bu ameliyat gerçekleştikten sonra doktorların bize neden çok başarılı bir ameliyat geçirdik tam kesi yok sadece zedelenme ve zamanla hisleri yerine gelecek ve yürüyecek dediğini anlayamıyorum.bir insanın hayatını hiçe saymak değilde nedir bu...
    şu anda çok doluyum. çok korkuyorum...daha öncesinde tarık yoğun bakımdayken onun hayata döneceğine emindim onun yürüyeceğine de emindim ama şimdi içimde müthiş bir korku var.bunu belli etmiyorum ona ama korkuyorum.dualarınızı esirgemeyin...

sevgilerimle

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Azmi bey çok iyi bir cerrahtır. Varolan basıya en iyi şekilde müdahale edeceğinden kuşkunuz olmasın.
    Sonrası ise şans... Basının ne kadar etkili olduğıu, oluşan hazarın ne oranda olduğu, geri dönüşün ne kadar olabileceği... Bunları zamanla göreceksiniz.
    Umudunuzu yitirmeyin. Bası söz konusu olduğunda, ilk 2 yıl çok çok önemlidir. Çok çok az bi hasar bırakıp ayağa da kalkabilir sevgiliniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    patiklicadı Avatarı

Son Giriş
    14.07-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün bursa acıbadem hastanesi doktorlarından suat bey ile de görüştüm.
    ameliyata yanlış değilde yetersiz demek daha doğru olur dedi. ikinci bir ameliyatın şart olduğunu suat beyde yineledi. tam kesi olayına fazla takıldığımı düşünebilirsiniz ama tam kesi veya yarı kesi mi durum nedir hiçbir doktor bunu bize söyleyemedi çünkü filmlerde mr sonuçlarında görünmediğini söylüyorlar. siz yinede yürüyecek gibi düşünmeyin biz ameliyat edersek sadece rahat oturabilmesini sağlayacağız diyor doktorlar yürürse de ekstra iyi olur gibi bir görüşteler.
    yarın kartal devlet hastanesinde muayene olunacak birde marmara üniv. doktorlarından Türker Kılıç ile görüşme ayarlamaya çalışacağım. değerli görüşlerinizi esirgemezseniz sevinirim ve de dualarınızı.

sevgilerimle
    müge

Üye
    ahmet_t12 Avatarı

Gerçek Adı
    Amet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:46
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

azmi hoca iyi bir dr
    bence azmi hocanın dediklerini fazla geç kalınmadan uygulayın
    bir an önce baskının kardılırması lazım bunuda en iyi yabıcaklardan biri
    azmi bey
    kendisine muayne olmuşdum ayrıcada dürüst ve iyi bir insan

Üye
    armani Avatarı

Son Giriş
    09.05-2013
    Saat
    12:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    degerli arkadaslar ben bahsi gecen olayları yasayan bu kötü kazayı geciren kisinin abisiyim arkadaslar sizlerden bir istegim var dr azmi hamzaoglu bey cok ucuk fıyatlar ıstıyor yaklasık 90 bin TL cıvarı bu konuda uzman olupta bu kadar ucuk bır rakam ıstemeyecek bır doktor tanıdıgınız varmıydı acaba arkadaslar tabıkı dr azmi bey ısınde ıyı olduguna eminim ama kök hücre nakli yapmıyor ya ucuk fıyatlar dogrusu ben kardesım ıcın ölürüm ne gerekirse herseye hazırım varım yogum herseyım kardesım ıcın feda olsun onun ıcın degıl 90 bin TL cok cok kat kat mislinide vermeye hazırım ama nerde yokkı o rakamda para o sebeple bır arayıs ıcersındeyım tavsıyelerınıze acıgım ve ıhtıyacımda var lütfen arkadaslar bana bu konuda yardımcı oln ayrıca bu zmaan kadarkı konuya ıstırak edısınız yorumlarınız yardımlarınız ıcınde ayrıca tesekkürlerimi ve minnettarlıgımı sunarım sizlere..

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon