Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 108 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şimdi anladım negrofil

Bu arada bende de o göbeğin altındaki deli/yol var. Ama bende sabit sonda yok. Ben 5-6 saatte bir TAK yapıyorum... Çok çok çok çok da memnunum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    PilaTin Avatarı

Son Giriş
    25.01-2009
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

negrofil bende ürostomi torbası kullanıyorum. Ameliyatı 6 sene önce oldum. İlk başta ben de kabullenememiştim ama zaman geçtikçe bana sağladığı özgürlük yüzünden memnunum zira herhangi bir şişeye her ortamda boşaltım yapabiliyorum. Tabi keşke oturanboğa'ya uygulanan sistem olsaydı ama benim mesane uygun değildi.

Üye
    endo Avatarı

Son Giriş
    21.04-2010
    Saat
    12:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar,

öncelikle geçmiş olsun. benimde 1986 dan bu yana üretra darlığı problemim var. bir kaza sonucu travmadan dolayı başladı. ben bu problemi yaşayanlar arasında biraz şanslıyım heralde. hemen kaza sonrası yapılan operasyon oldukça başarılıydı.

bu operasyondan sonra sorunlar yaşasamda ikinci operasyonu 1997 de yaptırdım, şu anda tekrar daralma başladı. seneye tekrar bi operasyon görünüyor.

bildiğim ve araştırmalarıma göre üretra darlığının kesin bir tedavisi yok.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

endo, üretrada daralma kronikleşmişse (benim gibi,) o zaman sen de (benim gibi,) göbekten bir yol açtırablirsin diye düşünüyorum.

Benimle aynı anda ameliyat olan bir arkadaş vardı. Trafik kazası sonucu anal ve üretral faaliyetleri işlemez olmuş.. Halen daha görüşüyoruz kendisiyle. Ameliyatın sonucundan çok çok memnun o da..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sebodede Avatarı

Son Giriş
    15.05-2009
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir-AYVALIK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sselam dostlar,

Ben MS hastalıgı nedeni ile malul emekli ögretmenim. Nerolojik mesane nedeni ile Oturan boganın ameliyatını olacam.

Acaba oturanboga dostumuz şu anda ne durumda ??

Selam ve sevgiler

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturan boğa kardeşimizin merakı herhalde sadece kendisi için değil omirilik felçlilerinin büyük bir bölümünün karşılaşabileceği veya şu anda cebelleşmekte oldukları sorunlar. Bunların yazılması çareler aranması en iyinin yakalanması adına çok faydalı oluyor KENDİ ADIMA TEŞEKÜRÜ BORÇ BİLİRİM.

Üye
    suuperisi Avatarı

Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Şimdi anladım negrofil

Bu arada bende de o göbeğin altındaki deli/yol var. Ama bende sabit sonda yok. Ben 5-6 saatte bir TAK yapıyorum... Çok çok çok çok da memnunum.
    oturanboğa merhaba
    Ben c-4-5-6- omurilik felçliyim. Kilo ve kasılmalarımdan dolayı daimi sonda kullanıyorum.
    Ancak son 3 senedir enfeksiyon çok tekrarladı ve bu sene e-coliden kurtulamaz oldum
    O kadar çok yorum okudum ki kafam karmakarışık oldu.Bugünlerde Dr. Erdinç Ünlüler'e muayene olmayı düşünüyorum.
    Benim aldığım duyumlara göre Bülent beyden sonra gelen başarılı bir isimmiş. Hakkında bilgisi olan varsa, paylaşırsa sevinirim
    Bu arada Bülent beye karşı Erdinç Bey'i tercih etmemin sebebi tamamen duygusal
    Oturanboğa ameliyatın ismini yazarsan sevinirim.Biri mesane büyütme ameliyatı onu biliyorum
    Ama diğerinin tam ismi lazım bana (göbek deliğinin yanından üretra açılan ve tak yaptığın)
    Ayrıca çok senedir tecrübelisin bu ameliyatta.Hala Memnun musun? Zaman içinde farklı sorunlar yaşadın mı? yenileme gerekti mi? Enfeksiyon riski artı mı ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bana kontinan vezikostomi operasyonu yapıldı (mesaneden cilde yol (TAK yolu) açıldı yani). Adını böyle anımsıyorum. Zaten doktorun hemen bilecek neden bahsettiğini bence.

Bu ameliyattan çok çok çok çok çok çok memnunum. O kadar ki, bence biri felç olduğunda bu delik otomatik olarak aççılmalı kişiye

Üye
    suuperisi Avatarı

Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

OturanBoğa;

İçime sular serpildi Daimi sonda kullanmak zorunda kalmaktan, verdiği hasarlardan, kaçaklardan, annemin çektiği eziyetlerden bir kurtuluş yolu olduğunu bilmek bile beni rahatlatıyor. Henüz dr.la sadece telde görüştüm. Öncelikle tit,kültür ve ilaçsız tomografi istedi. (Kilolu olduğum için ve mesanemi dolduramadığım için ultrasonografi yerine tomografiyi seçmek zorunda kaldık) Sanırım önümüzdeki haftanın sonuna doğru dr.la ilk görüşmemizi yapmış olurum. Gelişme oldukça yazacağım.

Bu arada Prof. Dr. Bülent Çetinel ile yakın zamanda irtibatta olan varsa ücretler, sgk, prosedür vs hakkındaki bilgilerini paylaşsın lütfen

Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 3hafta önce sekreteriyle görüştüm bülent çetinel lin muayene ücreti 250 tl asansör mevcutmuş muayenenesinde asansör mevcutmuş tekerlekli sandalyeliler için

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Hatırladığım kadarıyla, eski bie bina olduğu için asansör de biraz dar. Ama büyük bi sandalye değilse, sorun olmaz...

Maalesef muayenesi bi yana, ameliyatı çok pahalı Bülent beyin. Devlet hastanesinde yapsa çok güzel olurdu...

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturanboğa bu ameliyetı olalı kac yıl oldu.birde kafamı karıştıran bir soruyu sormak istiyorum 5 saate bir sonda yapıyorum demişsiniz mesane kapasitesi ne kadar acaba

Üye
    inzibat Avatarı

Gerçek Adı
    ErdaL
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    12

Sevgili Bülent,
    Ben de bu mucize delikten yaptırmayı düşünüyorum. Şu an yaşadığın her hangi bir olumsuzluk var mı? Üzerinden bunca yıl geçti fikrinde bir değişiklik oldu mu?

Bülent, soruma cevap verebilirsen ben de hastane araştırmaya başlayacağım... Şu mucize delikten açtırayım. Benim sondayı artık demir telle takıyorlar ve her doktor takamıyor. Geçen hafta neredeyse adam testisleri delecekti. Ters tuttu demirin ucunu. 4 -5 deneme sonucunda takamadı ve kan fışkırdı. 4-5 gün ateş içinde kıvrandım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

En küçük bir olumsuzluk yok Erdal. % 10 oranında memnunum.

Üye
    inzibat Avatarı

Gerçek Adı
    ErdaL
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    12

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bilgi için teşekkürler Bülent. Şimdi gönül rahatlığıyla hastane ve doktor araştırmasına başlayabilirim... Özel hastane ve doktora gitmek istemiyorum maddi açıdan beni aşar. Mecburen Devlet Hastanelerini araştıracağım. Herkese sağlık diliyorum...

Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon