Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 108 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    oya Avatarı

Son Giriş
    30.11-2008
    Saat
    13:50
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili Oturanboğa kardeşim sen gerçekten çok sabırlıymışsın.
    Bahsettiğin o hortumu adedini hatırlamadığım sonda ve direni ben kendim söküp atmışım . bu bana o günleri hatırlamamaya ve iki gün uyutulmaya mal oldu.
    Tekrar geçmiş olsun . Allah bu yaşadıklarını unutturmasın.

Üye
    Flofi Avatarı

Gerçek Adı
    Feyza
    Son Giriş
    09.04-2013
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ...Akdeniz...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

çok çok geçmiş olsun. acil şifalar....

Üye
    alp_alp Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Abi gerçekten gelmiş geçmiş olsun.Sanki bizlere yani bana dışardan basit gibi bir operasyon gelmişti ameliyatından önce ve anlatılan şeylere bakarak.Ama şimdi bakıyorum okadar da basit değilmiş.
    Galiba ben ameliyat olsam bukadar keyif verici anlatamazdım gerçekten tebrik ediyorum ve geçmiş olsun dıyorumm..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bugün doktor kontrolüm vardı. Gittim ve -yol'a takılı olan- sabit sondayı çıkardılar. Ardından sı içip mesaneyi doldurdum ve ilk kez o yol'dan TAK yaptım. Herhangi bir sorun olmadı. Umarım olmaz da...
    Yöntemi kullanmak kolay gibi görülüyor. Sadece, karnındaki bir delikten TAK itme düşüncesi biraz itici. O da bikaç güne geçer sanırım.
    Yaklaşık 7 yıl önce ilk TAK yapacakları zaman da böyle (aslında bunun 100 kat fazlası) olmuştu, ve ben, "ben bunu yapamam." diye ortalığı velveleye vermiştim. Yaptım tabii Çok çok çok da güzel oldu.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hadi gözün aydın artık herşeyin yolunda olması güzel. Bundan sonra aynı sorunlarla karşılaşmazsın inşallah.

Üye
    muzox5 Avatarı

Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    03:21
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili bülent arkadaşım, öncelikle geçmiş olsun. Abicim umarım bütün sorunların biter, rahata erersin. Bende sağlıkçıyım, herşeyi o kadar güzel anlatıyorsunki, merak ettim seni ameliyatın neresinde uyuttular.

kendinle barışık olduğun için seni ayrıca tebrik ederim. böyle insanları görünce çok mutlu oluyorum. herşey gönlünce olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Sevgili muzox5, kötü şeyleri hatırlamayayım diye, o anlarda uyutmuş olsalar gerek. Mesela, yukarıda bahsettiğim o lanet şeyi burnumdan sokuşlarını hatırlamıyorum. Bi hatırlasam, o zaman bgör sen pozitif Bülent kalır mıydı
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hatice Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Bülent, çok çok geçmiş olsun, çok geç oldu biliyorum ama bi okçuluk sevdası tutturdum ki, hiç birşeyle ilgilenemez oldum, dünde Milli takım kampından döndüm. Yeni maceranı bir solukta okudum, Allah beterinden korusun ...
    Bakara suresinde, kimseye gücünün üzerinde bir yük yüklenmez der.
    O yüzden ben yaşadıklarına hiç şaşırmıyorum.
    Bundan kötü günün olmasın bundan sonra.
    Sevgiler...

Üye
    fgrsu Avatarı

Gerçek Adı
    Figen
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb oturanboğa
    cevabım biraz geç olacak ama internetime yeni kavuştum
    şimdi baştan tüm sorularına cevap vereyim
    ben 1995 sonunda bahsettiğin ameliyatı oldum,ilk etapta tabi çok karşı çıktım zaten içimde buclofen pompası var birde diyorlar ki bir şey daha takacağız dışarıda bir vana olacak falan ,şaka gibiydi.Sonra doktorum uzun uzun izah etti ve ameliyatı oldum.Ameliyat sonrası ilk tepkim de çok değişikti tabi göbeğimin altında plastik bir musluk vardı.Conveen idrar torbalarının boşaltım musluğu gibi.Kullanımı çok kolay nerde olursan ol mesela bir masa başıdasın masa yada örtünün altından musluğu aç boşalt ister torbaya ister şişeye neyse.Her zamam diyorum ya sizler şanslısınız artık Türkiye'de her şey yapılıyor ben 99 da buraya geri döndüğümde bütün hastahanelerde bana zombiymişim gibi davranıyorlardı içimde bir pompa,karnın üstünde bvir musluk,ne hemşire ne doktor çapa cerrahpaşa hiç biri ,resmen korkuyorlardı
    sorularının cevabını akşama vereceğim tek tek şimdi çıkmak zorundayım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

fgrsu, tam aynı şeyden bahsetmiyoruz sanırım. Benimkinde vana/musluk yok. Sadece bir delik açıldı ve ben oradan 5 satte bir TAK yapıyorum. Herhangi bir parça/ürün takılı değil yani.

Üye
    fgrsu Avatarı

Gerçek Adı
    Figen
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence aynıdır ama aradan zaman geçti sistem farkı olabilir benimde ince bağırsaktan aldılar hatta çok korkmuştum bir şey olursa diye;5 sene öyle devam etti ama bana uygulanış sebebi kasılmalardan dolayı tak yapamamamdı daha sonra buclofen pompası etkisini iyice gösterince gerek kalmadı o sonda başlığını çıkardık 2 haftada o delik kapandı ve o günden beride normal tak uygulamasına devam ediyorum
    tekrar geçmiş olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bu konuda bir arkadaşımız bana sorular sorunca, konuyla ilgili olarak bildiklerimi bir kez daha güncelleyeyim istedim.

Öncelikle ameliyattan hemen sonrasını yazdığım şu mesajım işe yarar:
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...html#post14183

Ameliyattan sonra "2. gün direni, 3. gün açılan yol’un dikişlerini, 10. gün mesane üstündeki stapler dikişleri, 21. günde yol’da takılı olan sabit sondayı çıkarıyorlar".
    Ameliyattan bi hafta sonra (yani ameliyat yorgunluğu geçtikten sonra) normal hayatınıza dönüyorsunuz. Sadece sabit sondanız oluyır bir süre daha. o da çıkınca herşey eskisi gibi oluyor.

* Sabit sondanın o sürede takılı olması günlük hareketliliğinizi hiç mi hiç etkilemiyor. Basket oynamak dahil, hiç bir sınırlama yok. Yeter ki göbekten takılı olan alana top gelmesin

* Bu ameliyattan sonra hiç hiç hiç ama hiç bir hareket kısıtlılığı söz konusu değil. Banyo, deniz, cinsel aktiviteler, atlama-zıplama... herşey serbest. Zaten vücudunuzda yabancı birşeyler de yok. Çok çok çok ama çok kullanışlı bir yöntem. Hatta 7 sene boşu boşuna pe.si haşat ettik bile diyebiliriz

Ameliyat sonrasında, bilmem kaç binde bir olabilecek bişey oldu bende, açılan deliğin kenarından meme yaptı Hani futbol topunın kenarı yırtılır da balon yapar ya, onun gibi bişey. İlk anda nedir bu diye doktora gittiğimde, önemsiz bişey dedi doktorum ve basit bir makas/törpüleme işlemiyle bu oluşan et parçasını kesti aldı. 5 dakka sürdü işlem Bir daha çıkmaz, derken, 3-5 gün sonra yine/yeniden çıktı! Gittim doktoruma hemen, "yahu dedi, ikinci defa çıkanı ilk kez gördüm" Aynı şekilde temizledik. 3 gün sonra bi daha çıktı doktorum da ben de gülüyoruz
    Oluşan et parçası gerçekten önemsiz ve gerçekten zararsız. Ama ben gıcık oldum bir kere Neyse, 3. defa çıkınca bi süre bekleme kararı aldım. Zira kesince yine çıkacaksa.... 3. defa çıkan et bi bezelye kadar büyüdü, ve sonra kendiliğinden düştü (1 hafta). Oh dedim. Ama hemen sonra 4. defa çıktı. düştü. 5. defa çıktı. düştü. 6. defa çıktı. Düştü. 7. defa çıktı, duruyo hala
    Pazartesi günü doktoruma gidicem yine, bakalım ne yapacağız.
    Ama bu durum TAK yapmamaı etkilemiyor. Sakın büyük bişeymiş gibi algılayıp tırsmayın

Sorular olursa cevaplamaya çalışırım

Üye
    negrofil Avatarı

Son Giriş
    05.06-2007
    Saat
    16:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 hafta önce sizinkinden çok daha itici bi ameliyat geçirdim.ürostromimidir nedir.göbegimin sag tarafından bi delik acıldı ve tak yapmadan idrar ordan bi torbaya doluyor.anlıyacagınız fazlasıyla onur kırıcı ve rahatsız edici bi durum.insan bunu kendisi bile kabullenemezken kız arkadaşına açıklamaya kalkması daha da trajikomik bi olay ya neyse...
    ameliyat sonrasında buruna takılan o boru tam bir kabus.o boru bende 2 gün kaldı.allahta biliyo ya bi süre sonra ameliyat masasında kalmadıgım için lanet etmeye başlamıştım.yaklaşık 3 gün su içmedim ve 1 haftada hiçbirşey yemedim.ama emin olun ki o boru kadar ömrü hayatımda kötü birşey görmedim.
    doktorlar o boruyu cıkarmayacaklardı ama gayet ciddi bi şekilde ölecegimi bilsemde o boruyu kendimin cıkaracagını söleyince-ki cıkarcaktım- gecenin bi yarısında sökmek zorunda kaldılar
    tanrı herkesi o borunun gazabından korusun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

negrofil, barsakları iptal eden ameliyat mı?
    Hangi boru o?

Üye
    negrofil Avatarı

Son Giriş
    05.06-2007
    Saat
    16:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    abi borudan kastım hani şu burundan takılan ve mideye inen,ilk gözünü açtıgında bi anda kusma istegi uyandıran, bir süre sonra bogazda oluşan aşınma sebebiyle yutkunmayı bile acı verici bi tecrübe haline getiren igrenc şey :shock:
    Ameliyattan kastım ise; bagırsaklardan bi parca alınarak göbegimin 5-7 cm yanından bi delik acılarak idrarın ordan gelmesi saglandı.bunun yapılmasının sebebide idrar yolunda oluşan fistül denilen yeni bir yol...dedigim gibi idrar bu yoldan tak yapılmadan sürekli geliyor.Sürekli geldigi içinde karında bi kese taşımak gerekiyor...

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon