Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halilguray Avatarı

Son Giriş
    17.03-2014
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar forumda gezerkende gördüm sağdan soldan da bu aralar çok duyuyorum.
    Umutlarınızı söndürmek gibi bir niyetim yok ama umut tacirlerine bel bağlayıp maddi sıkıntıyı geçiyorum manevi olarakta çöküntü yaşamamanız için bunu yazıyorum.Okumanızı tavsiye ederim.
    Omurilik yaralanmasını anlatmıcam zaten hepimiz prof. olduk.Sadece neden iyileşemediğimizden veya neden bazılarının erkenden ayağa kaklmasına rağmen bazılarının 2.80 yattığından bahsedicem.
    Öncelikle erkenden den ayağa kalkılması dediğim dikkat edin hep 3 aydır iyileşme süreleri bunun nedeni spinal şoku hasar anından itibaren vucudun girdiği şok bunu vucudun 3 ayda atlatması yani neymiş bu şoku atlattıktan sonra kalan hasar asıl hasar oluyor bu arada şoku atlattığımızıda makat kasılmasından anlıyoruz temas halinde makat kasılıyorsa şok atlatılmış demektir.

Gelelim asıl konuya.Neden iyileşemiyoruz? veya neden çok uzun yıllar alıyor?

Herhangi bir yaralanmada yara bölgesinden vucut sinyal göndererek o bölgeye kök hücreleri çağırır ve yeni kök hücreler yeni doku oluşturarak kendini iyişleştirir ancak ağır yaralanmalarda yada bizim gibi travmatik yaralanmalarda bu sinyaller aşırı derecede zayıf olduğu için kök hücrelerin gelmesi neredeyse imkansız olur yada çok uzun yıllar alır bunada ömür yetmez ve sonuçta kalıcı bir yara dokusu oluşur.Kök hücre tedavisi denen olayda bu olayı hızlandırmak içindir ancak yanlış anlaşılmasın kök hücre hala kesinleşmiş bir tedavi değil.

Yani arkadaşlar uzun lafın kısası bunları bilin ona göre biri bir "palavra" attığı zaman cevabınızı verirsiniz.Siz kendinize dikkat edin,egzersizlerinizi imkanınız yettiğince aksatmayın,duanızı edin tıptan haber bekleyin zaten tedavi çıktımı mıutlaka haberiniz olur.Canınızı sıkmayın bir daha gelmiceksiniz bu dünyaya

Kırıp üzdükdüklerimiz varsa affola. Unutmayın siz olmayınca hiçbirşey olmaz

Üye
    REMZİ GÜLER Avatarı

Gerçek Adı
    remzi güler
    Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yazdıklarınıza satırı satırına katılıyorum

Üye
    fıratbey Avatarı

Gerçek Adı
    kasım
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    ş.urfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eyvallah doğru söze ne denir

Üye
    canfeda20 Avatarı

Gerçek Adı
    Gurbetçi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

gerçekten süper olmuş geçrekler acıdA OLSA güzeldir

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herşeyi anlatmışsın teşekkürler

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çığır açması bekleniyor

Tıpta büyük gelecek vaat eden kök hücre çalışmalarında önemli bir adım...

222751 cigir acmasi bekleniyor 51949579d8049 - Omurilik yaralanmasında her önünüze gelene inanmayın...
    16 Mayıs 2013 Perşembe

Amerikalı araştırmacılar klonlanmış insan embriyosundan kök hücre elde etmeyi başardı.
    Gelişmenin bir çok hastalığa tedavi yöntemleri geliştirilmesi konusunda büyük çığır açacağı belirtiliyor.
    Kök hücreler hâlâ gelişim halinde olduklarından canlılarda kendilerini yenileme ve farklılaşma yeteneği bulunan hücreler. En etkili kök hücreler de embriyonik kök hücreler.
    Tıpta devrim niteliğindeki kök hücre tedavisi konusunda, yoğun araştırmalar yapılıyor. Bu alanda önemli bir adım Amerika Birleşik Devletleri'nde Oregon Üniversitesi'nden geldi.
    Bilimadamları bağışlanan yumurtalardan oluşturulan embriyodan kök hücre elde etmeyi başardı.Bu yöntemle elde edilen, hastanın kendi DNA'sını taşıyan kök hücreler yardımıyla bazı tedavilerde karşılaşılan doku uyuşmazlığı sorununun aşılabileceği belirtiliyor.
    Böylece Parkinsondan diyabet, multiple skleroz, kan ve damar rahatsızlıkları gibi hastalıklara tedavi yöntemleri geliştirilmesinde büyük çığır açılacağı kaydediliyor.
    Kök hücrelere dayalı tedavi yöntemlerine kalp, felç ve üreme gibi çeşitli alanlarda halen başvuruluyor.
    Bilimadamları, kök hücreleri insan vücudu için birer "tamir çantası" olarak kullanılabileceklerine inanıyor....

Üye
    canım kardeşim Avatarı

Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    allah hepimize şifa versin. umarım çalışmalar sonuçlar verir.