TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 52 / 54 İlkİlk ... 24248495051525354 SonSon
Toplam 804 mesajın 766-780 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hergele1905 Avatarı

Son Giriş
    14.05-2020
    Saat
    00:03
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende idrar tutukluluğu oluyor bazen mesanem dolu ama idrar hissim gelmiyor idrar söktürücü ilaç içince rahat işiyorum bu durum 1 hafta devam ediyo sonra normale dönüyo sence ne olabilir

Üye
    Fatihali Avatarı

Son Giriş
    13.05-2020
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    Yurt dışı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlarr ben coşkun şahin hocandan randevu aldım muayeneye gideceğim mesane boyu yuksekligi için Ama çoşkun hoca nasil bir doktor giden varmi acaba cevap yazarsanız sevinirim

Üye
    ekrem1978 Avatarı

Son Giriş
    04.02-2020
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Fatihali

Kerdesim ne dedi coşkun hocam

5054927810

Üye
    kızımesma Avatarı

Gerçek Adı
    Kema Gerede
    Son Giriş
    07.10-2019
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Merhabalar
    Retrograd uretrografi yaptirali 5 gun oldu, an itibariyle işerken yanma oluyor, retrograd dan once yanma yoktu, flowmetre ortalama akis hizi 8,6 idi. Su an hemen hemen eski ortalama hizina yakin ama dedigim gibi yanma oluyor bu sefer. Yanmanin şimdiye kadar coktan gecmesi gerekmez miydi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.708
    Verilen Beğeniler
    3.200

@kızımesma

Ağrı gittikçe azalarak birkaç gün daha sürebilir.

Üye
    Esirgeyen Avatarı

Gerçek Adı
    Rahman
    Son Giriş
    28.10-2019
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

geçmiş olsun şuna bir bakın derim
    Üretroplasti ameliyatıyla sağlığına kavuştu
    ameliyatı olan kişi arkadaşımdır telefonu 555 7307162 arayıp sorabilirsiniz

Üye
    Mert Genç Avatarı

Son Giriş
    20.11-2019
    Saat
    02:01
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bu konuyla ilgili ben ilker beyle konuşmak istiyorum
    Numaram 0539 590 80 91 wp yazma şansı varmı yada ben ona yazım numarasini verse bana

İlker bey sizinle konuşma şansimiz varmı numaram 0539 590 80 91

Üye
    frkn7 Avatarı

Son Giriş
    19.04-2020
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@OturanBoğa

Bülent Abi merhaba, ismim Furkan. Senin nezdinde fikri olan herkesin cevabına açığım. 25 yaşındayım, bilimum sağlık sorunları yaşadım bu yaşıma kadar yaşamaya devam etmekteyim. Yanlış kanser tanılarından, yanlış operasyonlara derken artık tükenmiş bir haldeyim. Yıllardır emek harcadığım hayalimdeki işi bırakmak zorunda kaldım. Ailemle problemler yaşamanın yanında, telefon felan kırdım bugün sinirden bir çok şeyi fırlattım ki benim gibi sakin bir insanın hiç yapabileceği şeyler değil. Çok uzattım, konuya gireyim.

Rahatsızlığın geçmişinden bahsedeyim. Yaklaşık 2 ay öncesinde mesanemin sağ tarafında bastırınca hissedilen bir acıyla karşılaştım. (Uzun süre sonra yaşadığım cinsel ilişkiyle zamanları örtüşüyor.) En az 10 gün felan sürdü fakat o kadar çok psikolojik ağrılar yaşadığım bir dönemdi ki onu da psikolojiye yorup çok üstünde durmadım. (Ki her şeyin üstünde aşırı durduğum için belki de bu haldeyim.) Her neyse abi şikayetim zamanla birden patlayarak, çatallanarak ve yanarak idrar yapmaya döndü. Yaklaşık 2 haftadır ise tamamen şekil değiştirdi rahatsızlığım ve 2 haftadır zaten şikayetçiyim. Tazyiksiz, her zaman çatallı, idrar bitiminden sonra hafif damlamalara döndü şikayetim. Ort akış hızım 5ml/sn, max ise 8-9 civarında. 3-4 defa girdim teste son zamanlarda. Mesanede anlamlı bir hacimde idrar kalmıyor ama. TİT'de lökosit çıkmıştı 1 hafta önce fakat kültür de üreyen bir şey gözükmedi bugun aldığım sonuçta. İlk gittiğim doktor çok net Üretra Darlığı olduğunu, tanı içinde tek yolun sistoskopi olduğunu ama garanti gözüyle baktığını söyledi. İkinci doktor, artık idrarı görmediği için Mesane Boynu Yüksekliği olduğunu düşündüğünü fakat sistoskopi yapmak istemediğini söyledi. Olası komplikasyonlarından ötürü, ya da olan bir şeyi daha kötü etkilemesinden de korktuğu için olabilir. Ki bunu söyleyen doktor şu an Dekan. Biraz önce gittiğim son doktor ise evet üretra darlığı ya da Mesane Boynu Yüksekliği olabilir dedi ama o da sistoskopi yapmak istedi. Ayrıca o cinsel ilişkin sırasında aldığın bir enfeksiyon sonucu şikayetlerin yanma patlama şu an bunlara döndüyse enfeksiyon darlığa sebep olmuş olabilir dedi. Aklıma yattı açıkçası. Fakat şu an bu belirsizlikle hayatıma devam edemiyorum. Net bir hissim var sanki idrar yapmak kötü geliyo, çünkü arkasından sanki kanalda kalan ve geçemeyen idrarlar anında yeni bir idrar hissine sebep oluyor. Geceleri zaten sen de 5 ben diyim 10 yıldır en az 2 wc ye kalkarım. Bu saat başına çıkmış durumda. Ağrı, yanma, patlama dediğim gibi tamamen ağrısız, debisiz ama yine çatallı şekilde bir idrara döndü. Ve tuvalet ihtiyacımın önüne geçemiyorum.

Belki fikir verir diye şunu da söylemeliyim ki normalde boşaldığında çok yoğun meni çıkaran biriyimdir. Bu ergenliğe girdiğim günden beri böyle. Fakat bu son zamanlarda oda çok ince seyrek ve debisiz çıkmakta. Farkındayım sistoskopiye girmem gerek. Ama gerçekten olası bir komplikasyonundan korkuyorum. Ya ciddi bir darlık yoksa ve daha kötü yaparsa, ya da hiçbir şey yokken başıma iş alırsam diye. Nasıl bir cevap bekliyorum onu da bilmeyerek yazıyorum ama içimi dökmek istedim. Şimdiden fikri olan ve yardımcı olabilecek herkese teşekkür ederim. Ayrıca Bülent Abi, burada 10'larca 100'lerce insanı aydınlattığın için de herkes adına sana bir de ben teşekkür ederim.

İyi akşamlar..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.708
    Verilen Beğeniler
    3.200

@frkn7

Enfeksiyon yoksa ve buna rağmen bahsettiğin şikayetler oluyorsa, darlık ya da yapısal başka bir sorun olduğu muhakkak. Ve maalesef bunu öğrenmenin tek yolu da sistoskopi.
    Sistoskopi kendi başına zararlı bir uygulama diye bir şey yok. Yani her sistoskopi olumsuz bir etki bırakacak diye bir durum söz konusu değil. Özenli/de dikkatli yapılırsa o esnada yol açacağı sorunlar 2 haftada geçer.
    Ama sistoskopi esnasında göreceği darlığın tıraşlanması olursa, işte o bir sorun. Tıraşlama ile açılan üretra kısa sürede kapanıyor zira. Tıraşlasan bi dert tıraşlamasan bir dert! Ben son ana dek tıraşlama yapılmamasından yana olanlardanım. Bu konuda farklı görüşler defalarca yazıldı. Karar senin...

Ben olsam ne yapardım?
    1- Bir kutu piyeloseptyl kullanırdım günde iki tane. Bu esnada bol su içmeye devam ederdim.
    2- Dilatasyon kateter ile günde bir defa üretrayı açmaya çalışırdım. Ama bu işlemi yaparken FURACIN merhem de iterdim üretraya ki olası üretral hasar daha hızlıca iyileşebilsin.
    Bu kolay bir işlem değil. Düşünmesi bile sıkıntılı. Ama bir şekilde idare etmek lazım.

Üye
    Seehat13200 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2019
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abilerim oncelikle allah hepinize sifalar versin yasim 24 anal fissur ameliyati oldum ameliyat sonrasi asiri idrar sikismasi ve mesane sancisi cektim bunun uzerine sonda takmaya calistilar ilk kinde sondayi takmalarina ragmen idrar gelmedi sonra sondayi cikardilar asiri bi kanama oldu sabaha karsi durdu yani oyle soyliyim idrarimi normal yolla yapabildim ama ilk idearda asiri kokulu oldu 15. Gundeyim halen masturbasyon sonrasi ve sertlesme sonrasi sonki tekrardan tahris oluyor gibi idrar sonrasi hafif kan yada idrar basladinda pihti atimi oluyor asil endisem burda yara olusmussa darlik olusurmu tek seferlik bi tahristen dolayi daralma olurmu bu arada idrarim cok sikisinca rahat yapabiliyorum ve 1 2 saniye bekledikten sonra ufak agrili bi sekilde idrar cikiyor ve penis ucunda hafif acima oluyor bazende idrar baslarken bu arada 2 kere tek oldu catallasma oldu ve hemen gecti sizce daralma riski varmidir iyice piskolojim bozuldu pazartesi uroloji ultrasonla ureter yollarina bakilacak napmam lazim bu gibi vakalardan dolayi (sindayla) sikinti ceken oldumu bu arada engelim yok simdiden tesekkurler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.708
    Verilen Beğeniler
    3.200

@Seehat13200

anal fissur ameliyatı ile mesane darlığının doğrudan bir ilgisi olmamalı. Hemen ameliyat sonrasında bu üretra sorununun olmasının başka bir nedeni olmalı diye düşünüyorum. Doktorun ne diyor? Ameliyatta sabit sonda taktılar ve o aşamada mı bir zarar verildi acaba? Öncesinde işerken darlığa dair bireyler hissetmiş miydin?

Üye
    Seehat13200 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa
    Doktor sondayi yanlis yerde sisirmis olabilirler dedi ve iki doktora da danistim op.dr olan herhangi bir daralma olmaz dedi diger uzman dr olabilir dedi daha once idrarla ilgili bazen soguk alginligi varken yanmali olurdu onun disinda sikintim yok simdi ise sadece kanama idrar sonrasi hafif oluyor idrar gayet tazyikli ama idrar cikacagi zaman biraz agri oluyor ciktiginda geciyor maaturbasyon yapmakatan kaciniyorum daha cok zarar verir diye ama bazen kendiliginden sertlesiyor anlam veremedim bide ameliyat spinal anestezi oldugundan idrarimi yapamadim ondan dolayi sonda takmaya calistilar ama fayda etmedi sonra hissedince kendim bide bi serum verdiler onla birlikte idrarimi yapabildim bide suan bazen bobreklerde agri oluyor ilk boyle sonda kazasi sonrasi daralma olur mu benim tek merak ettigim bu bu arada 18 gun gexti an itibariyle idrar sonrasi yine hafif bi kan geldi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.708
    Verilen Beğeniler
    3.200

@Seehat13200

Sonda takarken çok çok büyük bir zorlama/eşşeklik yapmadıkları sürece kalıcı bir hasar olmaz. Oluşan hasar da zamanla azalarak tümüyle ortadan kalkar. Antibiyotik kullanıyor musun?
    18 gün sonunda gelen kan bir defalıksa, bu orada hasarla oluşan pıhtının/kabuğun atılması olabilir. Bunun ardından ince bir sızıyla ve kılcal kanamaların gittikçe azalmasıyla devam ediyorsa iyileşme süreci, her şey normal diyebiliriz.

10 gün içerisinde işemede yanma, çatallaşma vb. her türlü sorunun biterse, geçmiş olsun deriz. Ama devam eden sorun olursa, o zaman bakmak lazım.

Üye
    Seehat13200 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

Abi cevap icin cok saol dedigim gibi suanda yanma ve catallasma yok sadece hafif idrar sonrasi kan var oda pecede iki uc damla acik kirmizi sekilde bide iste dedigim gibi sikinsinca idrar cikisi sirasinda ufak bi agri oluyor okadar son olarak kanama kac gun surer sence abi bi bilgi sahibiysen cunku yakinda evlilik var kafamdan atamiyorum bu konuyu simdiden cok cok saol abim cevap larin icin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.708
    Verilen Beğeniler
    3.200

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Seehat13200

Dediğim gibi, gittikçe azalarak 10 günde sonlanacaktır.

Sayfa 52 / 54 İlkİlk ... 24248495051525354 SonSon