Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar gecen pazar gunu berberde otururken minderimi koydurtmadım bende hissetmedigim için anca 3gun sonra farkettim 1 haftadır yattıyorum pazartesi kalktım yara hiç iyileşmemiş yara acık deil ama baldırımın oralarda oturdugum yerde et parcası gibi morarmıs şiş gibi duruyor acaba ne yapmam gerekiyor bigisi olan varsa paylasırsanz sevinirim

Üye
    In Tıme Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım geçmiş olsun. yara açık ise rifosil denilen ufak tüpler var eczaneye sor verir birde havalanması için spreller var sıkarsın dokunun etrafına stelil pamuk bırak 2 3 saate değiş inş faydasını görürsün.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yaranın ilk evresi gibi görünüyor. Kesinlikle ama kesinlikle o morluğun olduğu yere bir bası olmaması önemli. Olabildiğince yatın ve otururken iyi bir minder kullanın.

O morluğun cerrahi bir müdahaleyle alınması ve ölü dokunun kaldırılmasının ardından tedaviye başlanması gerekebilir. Bu konuda ben olsam bir hastaneye gidip doktordan görüş alırdım.*

Tedavi amaçlı Furacin merhem kullanabilirsin. Ya da FROXİMUN PUDRA-YARA BAKIM TOZU da deneyebilirsin.

Yara açık olsaydı, bir sızıntı olsaydı, o zaman CARTIX yara tozunu önerirdim.

* "Bir yaranın iyileşmesindeki birinci kural yara bölgesinin ölü dokulardan temizlenmesidir. Mevcut olan hiçbir pansuman sistemi ölü dokuyu canlandıramaz. Ölü dokuların uzaklaştırıldığı cerrahi işleme “debridman” adı verilmektedir. Anestezi altında veya felçli veya ağrı duyusu olmayan hastalarda anestezisiz de yapılabilen bu işlemle yara, yaşayan doku haline getirilir ve kan akımı artar. Yaradaki mikroorganizmalar uzaklaştırılmış olur ve bu aşamadan sonra seçilecek olan uygun bir pansuman yöntemi ile yara takip edilir. (kaynak)"
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hastanede hangı bölüme gorunmelıyım peki

Üye
    --erhan-- Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan Aydınalp
    Son Giriş
    04.07-2016
    Saat
    04:31
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

plastik cerrahi...

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tskrlr