Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    k.bacanak Avatarı

Gerçek Adı
    kuzay
    Son Giriş
    13.06-2014
    Saat
    23:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    idrarını tutamayan ve devamlı alt bezi kullanan arkadaşkar bu konu hakkında bilgisi olan yada araştırma yapanlar varmı?

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

bende daimi sonda var her idrar gelişinde dışından da geliyor bez kullanıyorum daha çok dışından kaçak yapıyor sondadan az geliyor bu dediğiniz şey sonda harici için midir

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

cevapları merakla bekliyorum 4 ncü yıla girdim hala çözemedim malesef günde 6 sonda 5 kacak oluyor belki 1 tanesinde kaçmıyor, yürümeyi vazgeçtim nerdeyse şu işi halledebilsem....

Üye
    yilgamz Avatarı

Son Giriş
    30.10-2014
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim ilk yılımda başlamıştı kaçaklar, enfeksiyon yüzünden ve yıllardır (8 yıldır) çekiyorum bu sıkıntıyı. ama daha azaldı son 2-3 yıldır en azından. günde 4 defa sondalamaya alıştırsanız yine daha iyi oluyor, ne kadar sık boşalırsa o kadar mesane kapasitesi küçülüyor. bir de kesin doktorlar varmiştir, üropan, detrusitol gibi ilaçlar var. ben şimdi vasicare kullanıyorum, günde 1 tane. dediğim gibi tamamen geçiremedi ama genelde azaldı. neden olduğunu da tam çözemedim. tek bildiğim, stres, sıkıntı gibi durumlarda artıyor kaçaklar.

hani balon suyla doldurulur da sıkarsanız onu sızdırır ya, onun gibi düşünün. en azından bendeki öyle, mesane kasılmasından oluyor hep. sfenklerde sorun yok galiba ki bazen çok fazla idrarı tutabiliyorlar.

kökten bir çözüm bulunsa keşke de... benim bildiğim bu kadar, umarım işe yarar.

Üye
    İLKNUR.ALANYA Avatarı

Gerçek Adı
    İLKNUR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam ben bu konuyu yıllar önce yazmıştım çok uğraştım bez takarsın asitden pişik olur takmazsın rezil olursun yara açar tahriş olur özelede devletede gittim yok ilaçlar değiştirdim çözemedim 13 yıldır engelliyim 2 yıldır şunu uyguladım tak sonda kullanıyordum 4 saatde 1 boşaltıyorsun mesaneyi ama çözüm olmadı birgün bıktım taktım çıkarmadım artık tak balonsuz olan sondaları tek kullanımlık olarak takıyorum atıyorum günde 5 kez yapıyorum yanımda torba taşınıyor haliyle ama kaçırmaktan kurtuldum ben faydasını görmedim çare bulamadım uropan ilacı gözlerimi bozdu bıktım artık ilaçtan şimdi ilaçsız kaçırma yok kafam rahat yaram yok pişik yok mutluyum

Üye
    k.bacanak Avatarı

Gerçek Adı
    kuzay
    Son Giriş
    13.06-2014
    Saat
    23:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

romed roloji Medya ROMEDYA adresinden ineleyebilirsiniz arkadaşlar.

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bir arkadaşımında idrar kaçamakları oluyordu ama onun sadece çok sıvı tüketiği anlarda hapşırdığı öksürdüğü anlarda kaçamakları oluyordu e tabi bezede sıcak bakmıyodu en azından dışarda toplum içindeyken bu durumu engelleyebilecek bir çözüm üretelim dedik ve en azından lawaboya geçene kadar yani mesanesini boşaltmasını halledene dek pantolonuna idrar deymesini engellmek için prezervatifi akıl ettik ve uyguladı şükür şuanda çok memnun olduğunu ve hemen hemen dışarıdayken idrarın pontolona geçmesini 0 indirdiğini söylemişti bana erkek ler tabiğ bunu uygulayabilirler en azından işte sadece idrar için bez bağlamak istemeyen arkadaşlar bu şekilde yapabilirler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bu konuda bilgisi ya da deneyimi olan var mı arkadaşlar?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ergün32 Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar basettiğiiz sorunu ben tam 15 yıl çektim..ben hem bez takıyordum hemde tak yapıyordum fakat bir türlü kaçaklardan kurtulamamıştım. bu kaçırma sorununun tek ve kesin çözümü mesane genişletme ameliyatıdır ki ben bu sayede kaçırmalarımı en az yüzde 95 oranında azalttım. inanın bez taktığım halde günde bir kez ki bazen iki kez bile oluyordu kaçırmaöyle ki bezden bile dısarı çıkıyordu idrar... enfeksiyon ve tahrişleri,yaraları saymıyorum bile.. ben altı ay kadar önce bu ameliyatı oldum. kış aylarında olmamıza rağmen hiç enfeksiyon olmadı. bu anlamda ne kadar rahatladımı kelimelere ifade edemiyorum ve rabbime binlerce kez şükrediyorum. inanın yürüyememek ne adar zor ise altına kaçırmak en az abartsız söylüyorum yüz kat daha zordur. bu forumda daha öncede bahsetmiştim yine söylüyorum tabi bu bendeki etkisi bunuda belirterek sizlere çok net bir sekilde bu ameliyatı tavseye ediyorum.Allah yardımcınız olsun.