Sayfa 1 / 11 12345 ... SonSon
Toplam 162 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Site Yöneticisi'nin 8 Eylül 2009 Güncellemesi:

"Omurilik felçlileri yürüttüğünü iddia eden Doç.Dr. Cahide Topsakal" başlıklı konu Doç. Dr. Cahide Topsakal vekili Av. Raif Öcal ERTEM'in aşağıdaki bilgi notu gereğince şu anda varolduğu şekilde düzeltilmiştir*:

"Doç. Dr. Cahide Hanım, televizyonda omirilik felçlilerini yürüttüğüne dair bir cümle kullanmadığını söylüyor. Bazı felçli hastaları tedavi ettiğini belirtiyor... "Omirilik felçlilerini yürütüyorum" diye bir kelime kullanmadığını belirtiyor... Ayrıca, kişi ve kişilerle para hesabı yapmadığını ve konuşmadığını söylüyor"

Site yöneticisi olarak bahsi geçen programları şahsen izlemediğim için Cahide hanımın ifadesini doğru olarak kabul etmek durumundayım.
    Aksini iddia eden, Cahide hanımın omurilik felçlileri yürüttüğünü söylediği kayıtlar elinde olan veya Cahide hanımla yaptığı telefon görüşmesinin kaydı bulunan biri varsa, tabii ki gerekli düzenleme yeniden yapılabilecektir.

* 1- "Omurilik felçlileri yürüttüğünü iddia eden Doç.Dr. Cahide Topsakal" ifadesi "Bazı felçli hastaları tedavi ettiğini iddia eden Doç.Dr. Cahide Topsakal" olarak
    2- "ve parapleji olan kişileri yürüttügünü falan söylemiş" ifadesi "Bazı felçli hastaları tedavi ettiğini iddia etmiş" olarak değiştirilmiştir.
    3- Ayrıca metindeki şu ifade yayından kaldırılmıştır:
    Spoiler Spoiler/Ayrıntı İçerik:

Arkadaşlar yazmadan önce belirteyim sadece bilginiz olsun diye yazıyorum ve kimseyi yönlendirmek için yazmadıgımı bilmenizi istiyorum

bundan yaklaşık bir ay önce izleyen arkdaşlarımız bilirler ama ben izlemedim.
    3 aralık dünya engelliler gününde show tv de dç. doktor CAHİDE TOPSAKAL adında bir beyin, sinir omirilik cerrahisi çıkmış ve "Bazı felçli hastaları tedavi ettiğini" iddia etmiş.

ankara fizik tedavide yaklaşık 3 ay aynı odayı paylaştıgım ve halende telefondan görüştügüm 9 yıllık tam kesi parapleji olan bi abimiz var hemen programdan sonra beni aradı ve benim zannetmiyorum yürütemez dememe ragmen direk show tv den doktorun telefonunu alıp kendisiyle görüşmüş,
    şimdi onun agzından anlatıyorum doktorla geçen diyalogu;
    - önce bana epikriz raporunuzu, evde mevcut olan filmlerinizi gönderin bi bakayım demiş
    - hemen istanbuldan akrabasına bu raporu ve filmleri göndermiş ama aşırı yogunluktan aralık ayının 29. günene randevu almışlar

ben buraya kadar olan kısmı sürekli telefondan takip ettim ve 29 unda giden tanıdıgımdan duyduguma göre hastanede aşırı kalabalık olmasına karşın, çok iyi ilgilenmişler ve MR istemişler ve doktor evine gitmesini ocak ayının 5. günü yani dün için MR sonucuna göre cevap verecegini söylemiş doktor hanım.
    ben de engelli olan arkadasım gibi heyecanla bekledim dün arayıp görüşen arkadaşıma şöyle demiş;

(Site Yöneticisinin yukarıdaki bilgi notu gereğince burada yer alan diyaloglar silinmiştir)

bu ayın 18. günü hastaneye yatacak olan arkadaşla telefonla sürekli görüşüp sizler için en küçük detayları başlıgı gündemde tutarak sizlerle olumlu/olumsuz en küçük detayı paylaşacagım.

ancak yukarda belirttigim üzere kimseye tavsiye etmiyorum! sadece sabırlı olmanızı arkadaşımın görecegi her türlü gelişmeyi sizlerle paylaşacagım.
    buraya doktorun wep sitesini kopyalayacagım görmek isteyenler görebilirler.
    arkadaşımda doktorun cep telefonuda mevcutmuş bir kaç güne kadar dünyanın hiç biryerinde mümkün olmayan birşeyi doktorun nasıl gerçekleştirecegini bizzat telefondan doktor hanımla görüşüp o görüşmeyide aktaracagım sizlere hayırlı haberler vermek ümidiyle şimdilik bu kadar
    her türlü detayı en ince ayrıntısına kadar yazdım..

Doç.Dr Cahide Topsakal

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben de bir of li olarak bu konuda açıkçası çok ümitvar değilim ama yazacağınız gelişmeleri merakla takip edeceğim,paylaşımınız için tşkler...

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabi tabi ben hastaneye yatış ne gibi tahliller ne kadar süreç sonra ameliyat ve gün gün bütün detayları paylaşacagım sizinle sonunun hayırlı olmasını temenni ediyorum bakalım..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Bence imkansız! Ve yine türlü bahanelerle yıkılacak hayaller... Bekleyelim ve görelim...
    Bir doktorun böyle kesin konuşması, benim açımdan -en en en küçük bir tereddüt yaşamaksızın- o kişiye "paragöz umut taciri" taytılını yapıştırmama yeterli.

Mehmet, bu arkadşının his ve hareket durumunu tüm detaylarıyla buraya yazar mısın lütfen. Örnek olması açısından kendi durumumu yazayım mesela. Lütfen arkadaşın için de benzer bilgileri yaz buraya...

Bülent Küçükaslan
    Geçmiş:
    - 12 Mayıs 1999 günü ateşli silah yaralanması sonucu T5-6 hizasından parapleji.
    - Yaralanmayı mütakip 2 saat içinde Ankara Bayındır Tıp hastanesi beyin cerrahisinde ameliyat oldum. Ameliyat gayet başarılı ve sorunsuz olmuş. Devam eden 6 ay süresince İstanbul 70. Yıl Fizik Tedavi hastanesinde yatarak fizik tedavi gördüm. Çıktıktan sonra 1,5 yıl daha -haftada 3 gün olmak üzere- evde fizik tedavi aldım.

Sonuç (yaralanmadan 5 gün sonra ne idiysem bugün yine aynı durumdayım)

Hareket:
    - Göğüs hizamın altından itibaren hareket yok (kendi kendine kasılmaları vs. hareket olarak saymıyoruz tabii ki). Sağlıklı bir beden 10 ise, bende göğüs hizamın altındaki hareket 0 (sıfır). 0/10.
    - Ellerimi, kollarımı, omuzlarımı hiç bir kısıtlama olmadan kullanabiliyorum. Felcin arından zaten bu hareketlerimde hiç bir eksilme olmadı. 10/10.
    - Wolkır ve uzun bacak yürüme cihazı ile kol kaslarımı kullanarak "yürüyebiliyorum". Daha doğrusu, ayaklarımı salak salak peşim sıra sürükleyebiliyorum. Bunu özellikle belirtiyorumk ki, sonra biri çıkıp, his ve harekette bir gelişme olmadığı halde, "ahan yürüyor" diye dolanmasın ortalıkta! Göğüs hizamdan altını kesip onun yerine bi eşek ölüsü koysanız, kollarımla onu da aynı şekilde sürüyebilirim...
    His:
    - Göğüs hizama kadar gövdemde, kol ve omuzlarda his normal. 10/10.
    - Göğüs hizamdan aşağıya indikçe yüzeysel his bel hizama kadar 1/10, ama derin his dediğim, baskı uygulandığında hissedişim 2/10. Yani -bel hizama kadar- baskı uygulandığında, "baskı var" diyorum. Onun dışında, göğüs hizamın altından istediğin yerden kör testereyle kessen, kaynar sular döksen, hiç bir şey hissetmem.
    Genel sağlık durumum:
    Her hangi bir sağlık sorunum yok. Hiç yatak yaram olmadı. Mesane boşaltmak için TAK yapıyorum, dışkılama/motor hissi yok. Eşşek gibi sağlıklıyım
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hasankoc Avatarı

Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    04:50
    Yaşadığı Yer
    AFYONKARAHISAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bu kadar on yargili olmayalim bekleyelim gorelim kadin koskoca Doç Dr,valla bende irtibata gecmeye caliscam ne yalan soyleyim

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hemen telefon açtım konuştum aktarıyorum;

2000 yılında geçirdigi trafik kzası sonunda gögüs hizasından hisleri kaybetmiş,
    ilk ameliyat ankara numune hastanesinde olmuş ardından, ankara fizik tedavi merkezinde 8 ay kalmış ancak hislerde hiç bir gelişme olmamış ardından bir yıl sonra tekrar aynı hastaneye yatmış 3 ay kalmış yine degişen birşey olmamış,
    3 yıl sonra yine aynı hastaneye yatmış ve bu arada çorumda devlet hastanesinde yine fizik tedavi almış
    en son 2007 yılında yine fizik tedaviye yattıgında bende ordaydım cihaz yazmadılar wolker veya kanedyen ile ayaga kalkmasının sakıncalı oldugunu söylediler bunun nedeni ise kendisinde oluşan kemik erimesinden dolayı bacagın kırılma riski göz önünde bulunduruldugundan cihaz yazmadılar..

mesanesi yeterli kapasitede olmadıgından daimi sonda kullanıyor mesana genişletme işlemi sadece amelliyatla mümkün oldugundan yaptırmadılar ve daimi sonda kullanıyor his ilk gün nasılsa yine aynı çeşitli yerlerinde beliren yatak yarasına erken mühehaleden bu konuda çok sıkıntı yaşamamış..
    başka soracagım birşey varmı unuttugum birşey varsa hemen sorun aktarayımm..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Mehmet, hareket ve his durumlarını aynen benim yazdığım şekilde öğrenip yazar mısın. Aynı formatta, aynı detaylarla...

Sevgili hasankoc, hiç bir şeyden şüphe etmiyorsan, dünyada milyonlarca dolarlık bütçelerle bu felce çare arayan kuruluşların varlığı, yüzbinlerce dolar harcayarak çare arayan zengin felçlilerin varlığı, onlarca bilim dergisinde konuyla ilgili olarak bi gıdım ileleme sağlamayan literatürü düşün. Bunlara rağmen tıp omurilik yaralanmalarındaki sinir hasarını bi gıdım ama bi gıdım bile ilerletemedi.
    Bunlar veriyken, belki binlerce profesör bu konuda çalışıp bi arpa boyu yol alamazken, böyle birisi çıkıor "kesin yürütürüm" diyor. Sen de bunu yiyorsun! Bu doktor hanım madem bu kadar emin ne yaptığından, kurban olduğum bi bilimsel dergide neden yayınlamıkyor tedavi yöntemini? Neden dünyanın en saygın ve belki de en zengin bilim insanı olmuyor? Neden CNN, BBC gibi dünta televizyonlarında en büyük haber ve insan olarak boy göstermek yerine bi sabah prıogramında umut tacirliği yapıyor? Neden dünyanın en büyük hastanalerinde ve laboratuarlarında değil de..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaklaşık 3 hafta önce bu doktorla bende görüştüm.benim MR ve epikrizimi istedi.randevu alıp bende istanbul'a gelip mutlaka görüşeceğim.eğer *yürürsün* derse gözüm kapalı ameliyat olacam.artık sabrım kalmadı.çünkü durumumu kabullenemiyorum.psikolojik destekte almama rağmen tablo aynı.bu arada muayene ücreti için sekreteri 200 tl demişti.belki merak eden arkadaşlarımız olabilir.belirtmek istedim...

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş;
    2000 yılında geçirdigi tarfik kazasında T7 T8 den sonucu parapleji olmuş ve kazadan 25 dakika sonra kaldırıldıgı çorum devlet hastanesinde 16 gün boyunca yogun bakımda kalmış ve ölür ihtimaliyle ankara numune hastanesine kaldırılmış başarılı bi platin takılma işlemi bitirilmiş.
    bu işlemden 3 ay sonra ankara fizin tedavi merkezinde kalmış ve bu hastanede tam 4 kez yatmış ve bu arada oluşan boşluklarda çorum devlet hastanesinde sürekli fizik tedavi ve ev programını eksiksiz tamamlamış..

hareket;
    ilk zamanlarda gögüs hizasının az üzerinde olan hisleri ve sol kolunda oluşan az his kaybını sonra zamanla düzeltmiş ve tam gögüs hizasına inen hisleri ile devam etmekte..
    kollar omuzlar ve t7-8 hisasına kadar önceden 7/10 olmasına ragmen şimdi yani geçen 9 yıl sonucunda degil ilk 2 yıl içinde 10/10 luk seviyeye yükselmiş..
    yukardada belirttigim üzere aldıgı uzun fizik tedavi ve ev pprogramı almasına karşın, kemik erimesi önüne geçemedikleri için kesin suretle ilk günde bu gune kadar ayaga wolker ve kanadyen ile kesinlikle kalması yasaklanmış...

his;
    gögüs hizasından yukarısı 10/10 ama gögüs altından hiç yok kessen acımaz kasılma ve his belden aşagıda 0/10

genel durum;
    gayet çok aktif hergün çıkıp akülü arabasıyla geziyor gögüsten yukarusu çok iyi kollar çok iyi mesene genişletilmediginden daimi sondalı motor hissi hiç yok saglıgında yemesinde içmesinde hiç bir sıkıntı yok..

tamammı bülent?

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

defnex;
    ben beklemeni hatta herkesi bu hastada gelişme olumlu/olumsuz durumlara göre davranmasını istedigim için yazdım.
    ewet muayne 200 lira mr 600 lira ama ben seninde herkesinde beklemesini öneririm işin acıgı bi umut tacirligi söz konusu olabilir umutlarımızı çalmasınlar lutfen biraz sabret..

Üye
    hasankoc Avatarı

Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AFYONKARAHISAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturanboga kardesim, bende 2001 beri of luyum bu konu uzerinde calisilan butun arastirmalari takip ediyorum ilerleme elbette var nasil yok? ama % 100 luk basari yok ve uzun vadede yan etkileri bilinemiyor bu yuzden insan uzerinde uygulanamiyor,dunya saglik orgutumu kurulumu ne diyelim bilmiyorum bu tedavi yontemine bu yuzden izin vermiyor.bahsi gecen doktordan bir randevu alinir konusulur tedavi sekli nasilmis zaten of lu hastalara uygulanacak tedavilerin her cesidini biliyoruz bu isin kompetani olduk eger kanaatim olumlu olursa tedaviye evet derim

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasankoç,
    dünyanın her yerinde deney aşamalarında olan bir tedavi söz konusu türkiyede hiç reklamsız yapılması ilginç.
    ve ben daha parapleji olarak (duyumlar hariç) hiç yürüyen ne tanıyorum ne biliyorum beklemekte yarar var bana biraz ticari amaçla yapıldıgı düşüncesi uyanıyor.

Üye
    ahmet_t12 Avatarı

Gerçek Adı
    Amet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şubatın 2 sinde
    ben bizzat randevu aldım
    bakalım bana ne diyecek dr hanım
    bende bu başlık altında muayneden sonra görüşlerimi aktırılım
    hadi hayırlısı

Üye
    hasankoc Avatarı

Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AFYONKARAHISAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar dunyada bu arastirmalari yuruten kimler bilim insanlari yani (Doktorlar) degilmi artik doktorlarada guvenmiyceksek kime guvenelim ufurukculeremi bize bilimi sunan insanlarida elimizin tersiyle itemeyizisn icinde bir Doç DR titrini almis biri varsa biraz kafa yormak lazim degilmi neticede bize iyilestirecek olan onlar,

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kaç kişiyi yürütmüş, böle bir kanıt var mı, umut tacirliği yapmak marifet değil,

Sayfa 1 / 11 12345 ... SonSon