Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon
Toplam 162 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmet_t12 Avatarı

Gerçek Adı
    Amet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:16
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    savgili arkadaşım dejavu
    yorumun için teşekkür ederim ama eksik olmuş
    burda herkes birilerine yardımcı olmak için tabiri caizse çırbınıyor
    bazı arkadaşlarımız daha temkinli davranıyor bazı olaylara ve bunda da kendilerie göre haklı sebebleri var bu demek degilki bizim tedavi olmamızı istesinler aksine daha iyi duruma gelmemizi cani gönülden istiyolar..
    yorumlar farklı olsada gayemiz aynıdır..
    onun için önce konuyu açan mehmet arkadaşıma
    ve yorum yazan bütün dostlara ben teşekkür ederim..
    unutmayalım bilgi paylaşdıkça değer kazanır vede acımız paylaşırdıkçada hafifler..

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

DeJaVu29 sen sanırım buzamana kadar hep meleklerle karşılaştın ona göre yorum yapıyorsun budünyada maalesef hep melekler yok..Bu zamana kadar bizi sömürmeye çalışan okadar sahtekarla karşılaştıkki sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş atasözünündeki gibi hep olaylara temkinli yaklaşmak zorunda kaldık kalmaayada devam edicem kendi adıma..Başta felçlileri yürütüyorum diye ekranlara çıkıpta insanları ümitlendirdikten sonra " Ya aslında ben şu şu şu şekilde olanları düzeltebiliyorum" demekte ne kadar dürüstlükse evet dürüstmüş hanımenfendi...

Üye
    seval_tugce_24 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2009
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok üzüldüm cahide topsakalın bizim hastalığımız için ameliyat yapmadığına ama zaten yakında kök hücre ameliyatları olacakmış bunada seviniyorum felçliliğin çeşitleri var dikkat etmek gerekir. zaten bu doktorda tedavi edebileceği felçlilikleri söylemişti. dejavu29 un demek istediği araştırıp iyce sonuca varıldıktan sonra o kişiyi kötü veya iyi diye değerlendirmek sanırsam. bende o kadar çok yorum okudumki bir sürü umutsuz yorumlara denk geldim. birde iyce soruşturmadan bu olmaz diyenler vardı. ahmet_t12 sormuş ve öğrenmiş iyce. aslında bilim adamları bu iş üzerinde hala çalışıyorlar umarım en yakın zamanda bulurlar tedavisini.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Umarım seval_tugce_24 ..

Üye
    cigdemm84 Avatarı

Son Giriş
    25.03-2009
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ıı de madem böle bısey var neden sadece bu doktor yapıo neden saglık bakanlığınca onaylanıp ssk hımayesınde karsılanmıo .... sadece bıraz sabır arkadaslar bekleyın bence zamanın bıze getıreceklerını... amerıkada onay alınnıp calısmalarına dahı baslanmısss deneysel yontemler varken denek olmayın.

Üye
    zeynom Avatarı

Son Giriş
    10.02-2009
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende 19.02.2009 ablam için dr cahide hanımdan randevu aldım.
    okuduğum şeyler kafamı karıştırdı ama annem ve babam ısrarla götürelim diyorlar.abla 30 yaşında 2 yıl oldu tetrapleji c5-c6 asia a seviyesine ellerini ve göğüsten aşağısını kullanamıyor doktoru sinirlerinde bir baskı olduğunu zamanla beklemesini söyledi.şuan ellerinde sağ elinde baş parmakta bir hareketlilik başladı ama fazlaca bir gelişme olmadı evet umut ediyoruz umut ticarete dönüşmesin insan sağlığı ticerete dökülünce hayal kırıklığı büsbütün yıkıyor.ablam çok sarsıldı tek tesellisi 4 yaşındaki oğlu.eşi terketti ardına bile bakmadı şuan bizim yanımızda .ben bu doktorun cevaplarını yine burdan sizlere duyuracağım umarım iyi haberler veririm herkese sevgi ve saygılarımı iletiyorum güzel haberler duyalım

mehmet yalçın bey sizdende bu haberin sonuçlarını bekliyorum bildirirseniz sevinirim
    ben yıldız.

Üye
    boyut Avatarı

Son Giriş
    11.11-2012
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu arkadasımız yattı hastaneye neden sn gelısmelerını yazmıyosun mehmet arkadasım beklıyoruz ne gıbı br tedavı yapıyolarmıs

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

mehmet'in mesjaı gözünüzden kaçmış arkadaşlar:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Mehmet YALCIN Mesajı Gör
    arkadaşlar bu konuda yarım saattir yaptıgım görüşmeyi ve son gelişmeyi aktarıyorum size;

bu daha önce size bahsettigim hasta bir kaç gündür ankarada başka doktorlardan bilgi edinmek için görüşmeler yapıyordu görüştügü doktorlarlar ve görüşme neticeleri şu şekilde;

ankara fizik tedavi merkezi 2.ftr doktoru doç.dr. halil uçan ile görüşmesinde ve elinde olan mr ları sonucunda doktor bahsettigim of'li arkadaşıma şöyle söylemiş;
    sizin tekara bu aşamada böyle bir ameliyatla yürüyebilmeniz az veya çok imkansız kesinlikle sağlıgınızda bir ilerleme olmayacagı gibi paranızı sokağa atmak gibi düşünün demiş.bundan sonra sizin için bir ihtimal gelişen tıpta kök hücre nakli ile belki bir takım ilerlemeler olabilir ama bunun için beklemeniz gerekli diyerek hastanın kesin surekle gitmemesini söylemiş..

sonra bu hasta ankara numune hastanesi sinir ve omirilik cerrahisi ahmet özener soyismi aklımda kalmadı ama zannedersem doktor ahmet bey tekrar bir mr istemişti dün ve bugun inceledigi mr sonuçlarında şöyle demiş;
    gidin memlekete kendinizi kesinlikle umutsuzluga kaptırmadan birşeylerle ugraşın, bu bahsedilen doktor kesinlikle vaad ettigi hiç birşeyi gerçekleştiremez sizin paranızı almaktan başka birşey yapamaz, kesinlikle itimat etmeyin kesinlikle istanbula yanına gitmyin sizin yürüyebilmeniz cahide hanımın anlattıgı gibi %100 degil bugun tıpta gelinen bu aşamada imkansız.
    eger dünyanın türkiyede dahil herhangi bir ülkesinde bu söz konusu olursa inanın herkes tarafından bildirilir bu ve benzeri durumlara aldanmayın gerekirse sürekli bizleri arayıp bilgi edinin demiş...

arkadaşlar aslında ben tıptaki gelişmelerle böyle bir durumun şimdi imkansız oldugunu düşünüyordum ama en azından bu doktoru dinleyen gitmek isteyen arkadaşlarım ve bizzat giden birebir tanıdıgım oldugundan herkes için sürekli görüşmeler yaptım en küçük detaya kadar aktardım gerisi sizin bileceginiz iş bencede hocaların dedigi gibi sabırla gelişmeleri takip etmek böyle bir tedavinin dünyada devrim gibi duyurulacagını bilmek ve bu günün tadını çıkarmaktan başka çaremiz yok.
    bende herkes gibi olumlu birşey duymak isterdim ama benim elimden gelen birşey degil elimden geleni sizlerle paylaştım..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli arkadaşlar,
    Bu docent hanım konusunda bir şey diyemiyeceğim ama Allah yardımcısı olsun inşallah başarır.
    Benim burada üzerinde durmak isteğım konu Almanyadaki tedavi hakkında.Arkadaşlar Almanyada öyle sadece para için bu tip işlerin yapılmayacağını düşünüyorum. Orası Türkiye değil adamın diplomasını alırlar.Bir doğu ülkesi olsa bu olumsuz görüşlere katılabilirim ama Almanya için bu görüşlere katılamam.
    Bir araştırma programı olabilir ve gönüllü denekler aranıyor olabilir. Ancak para istemeleri bu görüşüme uymuyor.Genede takip edilmeli. Zira kök hücre konusu çok ilginç evreler geçiriyor. Biliyorsunuz ABD.de de çalışmalara başlanıldı. Puşt (pardon buşt) bu çalışmalara izin vermiyordu. Ancak araştırmalar devam ediyordu ve NG dergisi geçen yıl buna önemli bir yer ayırmıştı.Orada da sonuca epey yaklaşıldığı ancak yasal engellemeler nedeniyle yavaş ilerlendiği belirtiliyordu. Bu yazıyı bulup sizlerle paylaşacağım. Orta bir vadede belli ölçüde çözümler bulunacağını en azından umut etmek istiyorum. Bu nedenle kendimize iyi bakalım, eksersizleri ve fizik tedaviyi ihmal etmeyelim. Yanı çalışmasada organlarımızı hazır tutalım. Beynimisi ve duygularımızı hazır tutalım. Hayattan kopmayalım. Topluma katkıda bulunup para kazanalım. Çalışmaktan kaçınmayalım. Zira bakıyorum arkadaşlar iş bulmuş ancak hep erken emeklilik peşinde , aceleniz ne ne yapacaksınız eve kapanıp. Şartlar olumlu değilse onları düzeltmeye uğraşın. Yasalar önemli ölçüde yanımızda yeterki hak arayalım. Düşünsenize egelliye farklı davranmak ayırıımcılık olar ceza kanununda yer alıyor.
    Bilhassa böbrek ve mesaneye dikkat edelim. Ayağa kalkıp birde böbrek peşine düşmeyelim.
    Saygılar

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar,cahide hanım bu sabah yine star tv haber programına çıkıp omurilik felçlileri için yine çok olumlu şeyler söylemiş....

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

omurilik felci olan aradaşlarım,dr cahide hanımdan nisanın 2'sine randevu aldım.yaşayacağım deneyimleri buraya yazıp sizinlede paylaşacağım.umarım bana olumlu şeyler söyler.artık daha fazla beklemek istemiyorum.ne sabrım nede gücüm kaldı...

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

randevumu öne aldırıp 5 martta dr cahide hanımla görüştüm.MR inceledi ve daha iyi emin olmak için benden tekrar tomografi istedi.300 tl gidip çekindim.bana omuriliğimde bulunan çok ciddi ödemin baskı yaptığını ve boynun arkasından tekrar ameliyat edip kanalı genişleterek bu baskıyı azaltacağını söyledi.kesinlikle pişman olmayacağımı ve sinirlerde bazı geri dönüşlerin olacağını söyledi.önümüzdeki günlerde ameliyat olmayı düşünüyorum...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Defne inşallah beklentilerin doğrultusunda gelişmeler yaşarsın. Bazı gelişmelere insanın her şeyden evvel kendisinin inanması gerekmektedir. Ben bu inancı da sende görüyorum. Hayata her anlamda umutla bak....

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa; geçmiş olsun abim olanları bu kadar kendınle barışık olarak anlatman çok hoşuma gitti

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: defnex Mesajı Gör
    randevumu öne aldırıp 5 martta dr cahide hanımla görüştüm.MR inceledi ve daha iyi emin olmak için benden tekrar tomografi istedi.300 tl gidip çekindim.bana omuriliğimde bulunan çok ciddi ödemin baskı yaptığını ve boynun arkasından tekrar ameliyat edip kanalı genişleterek bu baskıyı azaltacağını söyledi.kesinlikle pişman olmayacağımı ve sinirlerde bazı geri dönüşlerin olacağını söyledi.önümüzdeki günlerde ameliyat olmayı düşünüyorum...
    defnex geçmiş olsun şu anki durumun nedir? birde ne zaman ameliyat olacan ve bunun maddi boyu nedir?
    bende geriden takip ediyorum CAHİDE TOPSAKAL OLAYINI benim durumumda T9-T10-T11 seviyesi ayrıca bazı arkadaşlar alaycı yaklaşmasa iyi olur çünkü benim gibi bazı karar veremeyen arkadaşları etkiliyor unutmayınki bunun birde manevi boyutu var bizim fabrikadan bir olay anlatayım
    benden(BENİM KAZAM 19 KASIM 2007) yaklaşık 5 ay sonra 24 yaşında bir çocuk iş kazası sonucu beyin bölgesinde ezilme ve zedelenme oldu kastamonudaki beyin cerrahları bu çocuktan ümit gelmez demişler. cenabı hak vesile olmuş koskoca şirketin nufusu yetmemiş bir akrabası vesile olmuş bayındır hastanesine yattı yaklaşık 2 ay yoğun bakımda kaldı oradaki beyin cerrahı bile fazla ümidi olmadığı halde tedavisine devam etti
    uzatmadan bu gün itibarı ile çocuk destek alarak yürüme çalışması yapıyor ve fizik tedaviye devam ediyor.inşallah görmediğe döner
    iki aynı brançta olan doktorların farkı ayrıca o akrabası olmasaydı veya geç haberi olsaydı veya benim nüfusum var deyipde( bana yaptığı gibi) istanbul ACEDEMİ HOSPİTAL hastanesine gönderip bir haftalığına 4000 tl ödeyerek gösteriş yapıp aslında bir şey yapılmamasıdır benimde orada muayene eden doktorda doç. ama banada omirilik ve sinirlerde zedelenme var ödem sonrası dedi ve ameliyata gerek yok zamanla iyleşirsin dedi zannederim defnexde ben gibi ödem basısı denmiş
    inşallah şifa bulursun ve bulacağına yürekden inanıyorum burada paylaşırsan bazı arkadaşlara anlamlı bir cevap olur

Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon