Sayfa 5 / 11 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 162 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    aynen oturanboga banada verdiler gazı 2000 senesinde bi dunyada para bayıldık salak bi alete (ottobock kilitli uzun yurume cihazı) yok bununla kısa mesafeleri yurursun, evin içinde hareket edersin vs vs.. sonuc hastane koridorunda anamdan emdiğim burnumdan gelerek 15 metreyi 30dk falan geciyordum ama bu yurumekse ben yurudum ) ama 9 eylulde olay oldu T6 T7 parapleji yürüdü!!!?? hatta eve paralel bar yaptırdım, otm vites jip almaya kalktım yuksege oturup kalkayım diye... sonuc o gereksiz alet odada duruyo atmaya kıyamadıgımız için (2000 senesinde 1,5 2 milyar arası bişeydi cunku) benden nacizane tavsiye bırakın bu hırsı kendinizi kaptırmayın, bakın hayatınıza, bundan sonra boyle yasayacak gibi düzenleyin hayatınızı.. bi tedavi cıkarsa sizlerden bizlerden mutlusu olmaz..
    bu havanda su dövmekten, amerikayı tekrar kesfetmekten baska bişey değil.. bi kür bi tedavi cıkarsa mutlaka haberiniz olcak!! sakin olun.. boyle hergun bu hevesle herseye saldırmak labirentten cıkmaya calısıp duvara carpmaktan baska bişey değil.. tabikii herkesin kendi tercihi, yanlıs anlamayın ama ben 2001 senesinden beri takip etmeyi bıraktım.. hergun saatlerce yabancı forumları vb okumanın sonu yok..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Hahahahaha, nova, çift bastonla ip üstündeki akrobatlar gibi bi yandan düşmemeye çalışıp bi yandan da bacağı peşi sıra sürümeye çaılşmam vardı... Aklıma geldikçe deli oluyorum En son "hadi tek bastona düşelim" dedilerdi de, "de gidin işinize" diye silkelenip kendime gelmiş, oturmuştum g.tümün üstüne

Yahu, yürümeyveriim ne olacak! Bacaklarımı peşim sıra taşımak için anamdan emdiğim süt burnumdan (aslında her yerimden) gelecekse, içine ediim ben o ıkınmanın! Otururum sandalyemde, bakarım keyfime...
    Ha, bi gün koltuğa geçip ordan mutfağa ordan da tuvalete işemeye götürecek bi gelişme olursa, kız arkadaşımla o duvardan bu duvara sevişecek, koştur koştur minibüse bindirecek, ayağıma konan bi sinek için şöyle salım-salım ayağımı sallayabileceksem... o zaman tamam; kalkıveririm sandalyemden. Ama o zamana kadar kimse bana yürüyormuş gibi, işiyormuş gibi, koşuyormuş gibi yaptıramaz! Soytarı mıyım ben başkalarını taklit ediim; ya da insan yerine konmak için illa "mış" gibi yapiim.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bu oturmadan sonra mı OTURAN BOĞA ismini aldın ?

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

burda garibim tavukcunun dolap vitrininde bi karikatür kart vardı, adama ne demek istiyosun sen birader?? diye şaka yaptım.. bi dahaki gittiğimde kaldırmıstı vitrinden!!
    kartta yumurtaların uzerinde oturan bi tavuk resminin yanında OTURDUGU YERDEN BASARIYA ULASAN TEK CANLI TAVUKTUR!!! yazıyordu..

p.s: bulent(oturan boga) ustune alınma malum bende çatır çatır oturuyorum!! aklıma geldi, gulelim diye paylasalım dedim..

Üye
    mırro Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    Silivri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARK.Oturan boğa;senin o dediğin uzun bacakla zaten bende yürüyorum.Ama bu benim yazdıklarım yani doktorlar silivrideki dr.ark. motosiklet bile kullanıyor.Televizyonda izlediğin şuan zaten normal yürüyor.Ayrıca ben bunları neden örnek verdim,demek istediğim şuydu;HERKESE KANMAYIN HER YÜRÜTÜRÜM DİYENE İNANMAYIN DEDİM HERKESİ YARALANMA DERECELERİ FARKLIDIR.BAZILARI YÜRÜR BAZILARI YÜRÜYEMEZ.ONUN İİN BU ÖRN. VERDİM.

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu konuda yarım saattir yaptıgım görüşmeyi ve son gelişmeyi aktarıyorum size;

bu daha önce size bahsettigim hasta bir kaç gündür ankarada başka doktorlardan bilgi edinmek için görüşmeler yapıyordu görüştügü doktorlarlar ve görüşme neticeleri şu şekilde;

ankara fizik tedavi merkezi 2.ftr doktoru doç.dr. halil uçan ile görüşmesinde ve elinde olan mr ları sonucunda doktor bahsettigim of'li arkadaşıma şöyle söylemiş;
    sizin tekara bu aşamada böyle bir ameliyatla yürüyebilmeniz az veya çok imkansız kesinlikle sağlıgınızda bir ilerleme olmayacagı gibi paranızı sokağa atmak gibi düşünün demiş. bundan sonra sizin için bir ihtimal gelişen tıpta kök hücre nakli ile belki bir takım ilerlemeler olabilir ama bunun için beklemeniz gerekli diyerek hastanın kesin surekle gitmemesini söylemiş..

sonra bu hasta ankara numune hastanesi sinir ve omirilik cerrahisi ahmet özener soyismi aklımda kalmadı ama zannedersem doktor ahmet bey tekrar bir mr istemişti dün ve bugun inceledigi mr sonuçlarında şöyle demiş;
    gidin memlekete kendinizi kesinlikle umutsuzluga kaptırmadan birşeylerle ugraşın, bu bahsedilen doktor kesinlikle vaad ettigi hiç birşeyi gerçekleştiremez. sizin yürüyebilmeniz cahide hanımın anlattıgı gibi %100 degil bugun tıpta gelinen bu aşamada imkansız.
    eger dünyanın türkiyede dahil herhangi bir ülkesinde bu söz konusu olursa inanın herkes tarafından bildirilir bu ve benzeri durumlara aldanmayın gerekirse sürekli bizleri arayıp bilgi edinin demiş...

arkadaşlar aslında ben tıptaki gelişmelerle böyle bir durumun şimdi imkansız oldugunu düşünüyordum ama en azından bu doktoru dinleyen gitmek isteyen arkadaşlarım ve bizzat giden birebir tanıdıgım oldugundan herkes için sürekli görüşmeler yaptım en küçük detaya kadar aktardım gerisi sizin bileceginiz iş bencede hocaların dedigi gibi sabırla gelişmeleri takip etmek böyle bir tedavinin dünyada devrim gibi duyurulacagını bilmek ve bu günün tadını çıkarmaktan başka çaremiz yok.
    bende herkes gibi olumlu birşey duymak isterdim ama benim elimden gelen birşey degil elimden geleni sizlerle paylaştım..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Mehmet, bilgi için teşekkürler. Bu söylediklerinin aksini söyleyecek dünya üzerinde tıp insanı yoktur zaten. Aksini söyleyen de işte ya mr ister, ya muayene ya da bilmem kaç milyarlık ameliyat!

Evet mirro, senle benzer düşünüyoruz, ne söylediğini çok iyi anladım. Sadece, başkaları okurken yanlış anlamasın diye altını çizmiş olmak adına yazdım...

(Burada olmadığı halde adını anıyor olmaktan rahatsızım, ama televizyona çıkmış olduğu ve kişlik haklarına bir söz söylenmediği için...) Barış arkadaşımızı CNN Türk'de gördüm. Gerçi progamın sonuna denk geldim ama, wolker'la evinden içeri giriyordu... Uzun bacak yürüme cihazı ile sürüye sürüye gidiyordu. Herkes gibi... Yanılıyor muyum?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Barış Ünlü'nün "yürüyüşü" (1.5 ile 3. dakkalar arasında): Her Yerde Bir Haber Var - Video CNNTurk.com
    Yukarıda söylediğim gibi, bacaklarını sürüye sürüye peşi sıra sürüklüyor. Hepimiz gibi... Barış arkadaşımız şu anda tıbbın en son teknolojisini uyguluyor. Lokomat... Ve bu son teknoloji fizik tedavi ile bile gelinen nokta ortada. Daha ne olabilir diye umuyorlar, bilmiyorum, ama dilerim daha iyi olur...

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

ah dostum, hala durumunu kabullenememiş bir durum. bende de t9 tam kesi var ve birisi ayaklarım ellediğinde karıncalanma hissedebiliyorum. ama bu biraz kurgusal ve biraz da dokular dokunuş titreşimlerini mekanik olarak yukarıdaki his olan bölgeye iletebiliyorlar. yani gözümüzle gördüğümüzü algılamamız gibi bişey. ayağımıza dokunulduğunu görmemiz gibi bişey yani. ne diyelim.
    benim bir görüşüm var. bizdeki omuriliğin kesiden alttaki bölümü çoktan dejenere olmuştur. nasıl kaslarımız işe yaramaz fibroz bantlar halini aldılarsa. o yüzden var olan durumu kabullenmek gerek................
    umarım çok içinizi karatmamışımdır. kök hücre falan, bence pek ciddiye alınmaması gereken hayal. bazı şeyler bir defa veriliyor bize. yani hayatımız gibi....
    geçelim bu konuları ve var olan durumumuzla idare ederek yaşamağa bakalım..
    iskemleyle de dans edilebilir.........

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ismayil bey,kök hücre nakli için böyle olumsuz şeyler söylemeyin ya )

Üye
    GULDEN Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    20:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ismayil beyin ben daha olumlu bişe konuştuğunu görmedim ki,yine yenilediği bu olumsuzlara da şaşırayım..

Üye
    ahmet_t12 Avatarı

Gerçek Adı
    Amet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

4.5 sene oldum bu güne kadar kabulenmedim bu durumu
    evin içinde de hiç bir zaman iskemleye oturmadım 2 sandalye paslandı gitti
    ismailcim bende kesinin altındaki bölgelerde dejenere bir durum söz konusu degil
    sanırım bu durumu kabullenmekle iyi yapmışım
    arkadaşlar bu hastalık mücadale ister
    günlük eğsersizleri aksatmayın 1 saat ayakta kalın genel ve ruh saglıgınıza dikkat edin
    gerisini zaman hal edicek
    olumsuz yorumlardan etkilenmeyin ve bazı arkadaşların söylediği gibi gülün ve geçin

Üye
    hasankoc Avatarı

Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    04:50
    Yaşadığı Yer
    AFYONKARAHISAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ismayil,

Abicim senin harbiden psikolojik destek alman lazim,senin ruh halin benim sakatligimin ilk gunlerini hatirlatti,(kar$iyim her $eye sendromu) bu ruh halinle etrafindakilerde negatif elektrik saçtiginin farkindamisin?

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

...

bir dahakı sefere sıkmayın canınızı
    çok sağlam duyum aldım yakında bu konuda çok süper bır acıklama olacak bekleyın...

Üye
    ERK103 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    ORDU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: halilibrahim Mesajı Gör
    ...

Bir dahakı sefere sıkmayın canınızı
    çok sağlam duyum aldım yakında bu konuda çok süper bır acıklama olacak bekleyın...
    az sonra!!!!!!

Sayfa 5 / 11 İlkİlk 123456789 ... SonSon