Sayfa 4 / 11 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 162 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    serkanabi Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya arkadaşlar ilgili arkadaş doktor bayanı cep inden arasın ve referanslarını alsın, ayağa kaldırdığı 1-2 kişi mutlaka vardır bu kadar emin konuştuğuna göre, o kişileri alıp ya tv ye çıksın yada sizlerle tanıştırsın. yok bunu yapamazsa o zaman bence kimse hiçmi hiç umutlanmasınnnn...

Üye
    Azata Avatarı

Son Giriş
    29.04-2014
    Saat
    13:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi haberlerinizi dört gözle bekliyorum

Üye
    mırro Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    Silivri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

azata ve serkanabi kardeş bu dr.nin teli lazım değil ben size örn. vereyim ist.silivri'de dr.ark.motosiklet kazası geçirdi,adamı benim emaliyat old.Amercan hast.PROF.DR.ALİ FAHİR ÖZER'E emaliyat oldu.Adam şuan hastalarının başında yürüyor eski halinde diğer bir örnek dr. barış ünlü onuda aynı dr.emaliyat etti oda 2,5 yıl sonra yürüdü ve barış dr.nin yattığı darüşşafaka fiz.ted.lokomatlada yürüdüm ama o sonuçta yürüdü ben yürüyemedim.Şuda çok önemli ilk müdahale ben belkide ilk emaiyatımı olsaydım belkide yürürdüm.Benim ilk ameliyatım kaza geçirdikten 7 gün sonra oldum emaliyathanede mikrop kaptım bayağı çabaladım mikrop tekralayınca 3 yıl sonra bu dr.ALİ FAHİR ÖZER'LE tanıştım.(DR.BARIŞ'IN YÜRÜMEYE KADARKİ PROĞRAMINI CNNTÜRK TV 11.01.2009 TARİHİNDE HER YERDE BİR HAYAT VAR PROGRAMINDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ)Kısaca onlar ve benim üzerimde yapılan tedavi aynı ama sinirlerin yaralanma dercesi önemli yoksa seni emaliyat edrim ayağa kaldırırım laflarına pek kanmayalım.Emaliyat olmadan önce dr.şunu söyledi bana:Yürümeni biz doktorlar dahi bilemeyiz,çünkü sinirlre hiç müdahale yapılamığı için tamamen kendinin iyileşme sürecine bağlı onun için biz sana kalkıp yürürsün diye bişey söyleyemeyiz,ama sinirler daima kendini yenildiği için iyileşme süreci kaza derecesine göre değişir biz sadece titanyum platin takıp bu sayade kanalın daralmasını engelleyip sinirlerin iletimini sağlarız gerisi fizik tedavi ve hastanın istemesine bağlı bu süreç özel hast.bildiğiniz gibi çok masraflı devlt hast.ne zaman sıra gelirse
    KISACA Bir ark.iyileşmiş bundan refeans alalım düşünceleri bence yanlış,bu herhangi bir inş.işi yaptırmıyorsunki referans alalım.BU SADECE BENİM DÜŞÜNCEM

Üye
    d_iskender Avatarı

Gerçek Adı
    iskender
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara- Çiğdem Mah.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mırro Mesajı Gör
    ama sinirler daima kendini yenildiği için iyileşme süreci kaza derecesine göre değişir
    Ben sinirlerin kendini YENİLEMEDİĞİ şeklinde biliyorum. Bilgim acaba yanliş mi arkadaşlar?

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesi alan sinirler kesinlikle kendini yenilemez.
    Ama ezilme veya bir takım hasarlara ugrayan sinirlerin ilk iki yıl içinde ilerleme sarfetmesi söz konusu oda çok iyi fizik tedavi almaya baglı..
    Yani kopan sinir hiç bir şartta kendinisi yenilemez mümkün degil..

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

büyücü başlıgı ben açtım ve özlellikle belirttim durumu gelişmeleri herkesle paylaşacagım dedim ama;
    sen umut tacirimiz oldu derken kimi kasdediyorsun
    hem sen konuyla alakan yok sen yürüme engelli biri degilsin
    sırf mesaj olsun diye yazmayın ki ben takip etmekte sıkıntı yaşamadan gerekli gördügüm bilgiyi aktarayım lutfen..

Üye
    amasra_peace Avatarı

Son Giriş
    22.08-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bekleyip görmek en doğrusu.öyle bilip bilmeden insanları umut tacirliğiyle suçlamak çok yanlış.ayrıca başlığı açmakla çok iyi yaptınız çünkü ortada aydınlanması gereken bir konu var.gelişmeleri aktarırsanız sevinirim

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gelişmeleri en küçük detaya kadar aktaracagım olumlu yada olumsuz paylaşacagım ama konuyla ilgisi olmayanlar mesaj olsun diye yazıyor konunun başlıgın takip edilebilmesi işini zorlaştırıyorlar bende sadece konuyla ilgili konu hakkında bilgi edinmek isteyenler yazsın ricasında bulunuyorum..

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

arkadaslar ilk sayfayı okudum.. gerisini okumadım bile.. olmaz demiyorum ama panik ve heyecan yapıp acele etmeyin.. benim kız akadasım(evlenmeyi dusunuyoruz ama ailesi karsı cıktıgı için) benden habersiz bu doktor bayanı aramıs taa martın 3üne randevu vermişler.. düşünsenize bu nasıl bir rant???
    gunde 4 hastadan 4x200=800 x 6(pazar tatil desek)=4800 x 4=19200ytl ayda.. 2 ayda 38400 sadece muayeneler.. gelen hastaların yarısına MR cekseler 57600ytl MRdan.. toplam 76800ytl marta kadar bu hanfendiniz kazancı.. istanbulda olsam giderdim bi taahhutname alırdım, yada kibarca soylerdim benim hayal kırıklıgımın bedelinin onun saglıgını ciddi sekilde etkileyecegini..!! neyse bu benim serseriliğim tabiiki ama.. dusunsenize matematik ortada.. evvelki sene ismini unuttum su kök hücreci ne oldu yalan oldu.. ben 2000-2002 arası deliler gibi takip ettim carecure"dan hala bi netice yok.. tek kelimeyle SÖMÜRÜ olarak nitelendiriyorum ben bunları..
    tabiiki karar herkesin kendisine ait.. kararda-parada-hayal kırıklıgı da..

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buyucu

ne demek cevap yazılmadıgına göre umut tacirimiz oldu?
    kimsenin birşey yedigi yok ben başlıkta gelişmeleri zaten buraya aktaracagım.
    ben sadece olumlu yada olumsuz bilgilenmesi adına bu başlıgı açtım ben başlık takibini kesiyorum cevp aldıgımdahepinize aktaracagım arkadaşlar ayın 18inde gerekli bilgiyi aktarırım.....
    aksi halde gereksiz poliklere bogmak istemiyorum başlıgı.....

Üye
    mırro Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    Silivri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet YALCIN
    Arkadaşım ben kendimden örnek verdim. Benim sinirlerim tam kesi olmadığı için ezik olduğundan dolayı sinirler kendini fizik tedavi alınırsa bununla beraber yenilebilme sürecini hızlandırır. Ama kazadan 2 yıl sonra bu süreç biraz yavaşlar, diye okudum. Ben bunu dr. ye şu şekilde sordum; Ezilen Sinirler 2 yıl sonra gelişme azalır mı? BANA alınan fizik tedaviye bağlı eğer fizik tedaviye devam edilirse sinirlerde gelişme olabilir.
    Ben hiçbir zaman kendi kafamdan bir bilgi yazmam sadece herkese bilgi olsun diye yazdım. Ama bende de 2 yıl sonra fazla bir gelişme olmadı

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben seni kasdederek cevap vermedim genelleme olarak kesilen kopan sinirler bir daha kendisini yenilemez ama ezilen hasar gören sinirler ilk 2 yıl içinde ne gibi ilerleme olursa öyle kalır.

Üye
    ERK103 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    ORDU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

15 yıldan beri bu haldeyim 10 yılım doktor peşinde geçti amerikada doktorluk yapan başarılı bir doktor türkiye ye gelmiş ona git yok efendim türkiye ye ingiltere den yürüten cihaz gelmiş ona git en son bir doktorun konuşması beni etkiledi ve bu işleri oluruna bıraktım bana doktor yaşımı sordu bende söyledim bana söylediği aynen şuydu daha gençsin kendine bakarsan önünde uzun bir hayat var belki bunun çaresi bugün bulunacak belki 10 yıl sonra eğer ecelinle öleceksen ayakta öleceksin dedi umutsuz yaşanmaz ama konsantrenizi buna fazla vermeyin hayatada odaklanın belki maymundan geldik belkide ademle havva dan ama insanlığımızı umudumuzu bize bu dünya verdi ve bu dünyaya bir defa geldik özürlü veya özürsüz kendinizi bunlarla bağlamayın emin olun bu iş olduğu zaman gazetelerin birinci sayfasında göreceksiniz

Üye
    asabi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her ağaçta biçok dal olduğu gibi tıpda da beyin cerrahinsinde de çok ve karmaşık dallar ve konular var bunu kendileri bile çözememişki biz bilelim bizi 2 medya görüntüsü 1 tane sanal site sayfasıyla bizim üzerimizden rütbe ataması ve statü elde ediyorlar ama bizlerin hayallerinin acısı onlarada acı olarak elbet birgün isot olarak dönecek Allahın izniyle

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mırro Mesajı Gör
    ist.silivri'de dr. arkadaş motosiklet kazası geçirdi, adamı benim amaliyat oluğum Amercan hast. PROF.DR.ALİ FAHİR ÖZER'E emaliyat oldu. Adam şu an hastalarının başında yürüyor eski halinde.
    diğer bir örnek dr. barış ünlü. onuda aynı dr.emaliyat etti o da 2,5 yıl sonra yürüdü ve barış dr.nin yattığı darüşşafaka fiz.ted. lokomatlada yürüdüm ama o sonuçta yürüdü ben yürüyemedim.
    [...]
    (DR.BARIŞ'IN YÜRÜMEYE KADARKİ PROĞRAMINI CNNTÜRK TV 11.01.2009 TARİHİNDE HER YERDE BİR HAYAT VAR PROGRAMINDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ)
    Ben buraya da bir çekince koyacağım arkadaşlar

Siz neye "yürüdü" diyorsunuz anlamıyorum? Barış arkadaşımızı gördüm televizyonda, siz "yürümek" diye ona diyorsanız, yani uzun bacak yürüme cihazı takıp wolker'la kollarındaki gücü kullanarak bacakları peşi sıra sürümeyi kastediyorsanız, dünya üzerindeki omurilik felçlilerinin %90'ı yürüyor! 2 ay kol kası güçlendirmeye ve "sen tanksın, sen yaparsın, hadi yavrum" diye gaz vermeye bakar
    Ya da yine Darülşafaka'daki yürütme cihazına asılı olarak yürümeye yürüme diyorsanız, biraz komik olacak ama, ölü ineği as o cihaza, iki bacağı üstünde yürüyo diye koyver yaygarayı...
    Kol gücü ile wolker'da yürümek veya lokomatta yürümek yürümek değildir. Yürümek demek, hiç bir yardımcı araç kullanmadan koltuktan kalkıp mutfağa gidiyor musun, ordan çıkıp tuvaete gidip işeyebiliyor musun, işte ona yürümek derim! Gerisi beden açısından spordan öteye gitmez.

Not: Ben de uzun bacak yürüme cihazı takıp wolker kullanarak saatlerce yürüyebilirim. Hatta çok zorlarsanız bastonla da dengede durup, peşim sıra ayaklarımı sürüyebilirim Hatta, benim kaldığım dönemde 70. yılda kalan belki de tüm omurilik felçliler koridorlarda yürüyordu. Mucize
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 4 / 11 İlkİlk 12345678 ... SonSon