Sayfa 3 / 11 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 162 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ismayil Mesajı Gör
    hah tamam oldu şimdi,
    bu bölüme ''yalınayak'' da geldi.
    ne güzelll.........................
    ismail bey,okuyunca tebessüm etmemek elde değil. neyse konuya gelince merak ettiğim şu;bu ameliyat olacak arkadaştan dr 40 000 tl istemiş.6 ay içindede kesin yürürsün demiş.diyelim ki; dr başaramadı.ozaman dr o almış olduğu parayı verecekmi?işi sağlama almak için resmi bi anlaşma yapacakmı?

Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence önyargılı olmamak lazım.. doktor hanımın tedavi ettiği kişilere ulaşmanız çok büyük bir referans olacaktır.. öle atıp tutmanın kadına değil size zararı olur.. herşeye önyargıyla yaklaşmak korkaklıktan ve kendini sevmemekten geçer.. bence hastalarına ulaşın elbet yeterli bir bilgi elde edebilirsiniz..

doktor hanım ve tedavisi ile ilgili hiç bir yorum yapmıyacam çünkü muhattap alınmadığım yerde ağız kokusu çektirmem. buna hakkım yok..

Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hasankoc Mesajı Gör
    faruk34
    tamam kimseye inanmayalim her seyi elimizin tersiyle itelim tekerlekli sandalyede kôs kôs oturalim
    Hasan bey;
    Kusura bakmayın konuya yabancıyım , belki sert tavır aldım,omurilik kesisi olan bir hastayı iyileştirdiyse , o doktorun ayaklarının altını öperim ben.Kaza ve hastalık sonu yuruyemez hale gelen arkadaşlarımızın, belli bir kısmında erken dönemde devam eden bir iyileşme varsa,belki bu iyileşme sürecini hızlandırabilir.Allah c.c. hepimizin yardımcısı olsun, umutsuzda yaşanmıyo be arkadaşım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

yalinayak, hocam senin alıntı yapmana felan gerek yok, sen zaten felçlileri yürütüyorsun bırak senden alıntı yapsın insanlar! Hatırladın mı, beni 1 ayda kaldıracaksın ya... Gelicem Mardin'e...

Yukarda İsmail güzel anlattı... Hastanın omuriliğinde bası olacak da, bugüne dek hiç bir doktor o basının farkına varmayacak da, bi gün süper biri çıkacak filmlere bakacak da, "aman şuracıkta bi bası var, du alıveriim onu, 6 ayda yürürsün" dicek de... Yersen!
    Yahu bu tür bası zaten tüm nörologlar tarafından fark edilir ve zaten tıp o basının kaldırılması üzerine çalışır... Bunun için mucize aramaya, 60 milyar bayılmaya gerek yok ki! Derdi bası olanın çaresi zaten var. Her hangi bir hastanenin nöroloji bölümüne gidin yeter! Bu bir.

İkincisi, bu basit bası kaldırma işlemini söylese, herkes, "eee!?" der! Bunu demiyor, ne diyor: "felçlileri kaldırırım"! Şimdi, bu umut tacirliği değil de nedir?! 10 yıllık paraplejiyi "6 ayda kaldırırım" demek tacirlik değildir de nedir!? Ne yapacaksın da kalkacak o adam ayağa?! Bunu başarmak mucizedir! Bu mucizeyi, olmayan basıyı kaldırırak mı gerçekleştireceksin!?

Daha önce de yazdım, aşağıdaki sorulara mantıklı bi yanıt verebilecek birileri varsa, yanıtlarını merak ediyorum doğrusu...

Sevgili hasankoc, hiç bir şeyden şüphe etmiyorsan, dünyada milyonlarca dolarlık bütçelerle bu felce çare arayan kuruluşların varlığı, yüzbinlerce dolar harcayarak çare arayan zengin felçlilerin varlığı, onlarca bilim dergisinde konuyla ilgili olarak bi gıdım ileleme sağlamayan literatürü düşün. Bunlara rağmen tıp omurilik yaralanmalarındaki sinir hasarını bi gıdım ama bi gıdım bile ilerletemedi.
    Bunlar veriyken, belki binlerce profesör bu konuda çalışıp bi arpa boyu yol alamazken, böyle birisi çıkıor "kesin yürütürüm" diyor. Sen de bunu yiyorsun! Bu doktor hanım madem bu kadar emin ne yaptığından, kurban olduğum bi bilimsel dergide neden yayınlamıkyor tedavi yöntemini? Neden dünyanın en saygın ve belki de en zengin bilim insanı olmuyor? Neden CNN, BBC gibi dünta televizyonlarında en büyük haber ve insan olarak boy göstermek yerine bi sabah prıogramında umut tacirliği yapıyor? Neden dünyanın en büyük hastanalerinde ve laboratuarlarında değil de..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

kimler geldi kimler gecti hiç birisi senin kadar sevinmedi)

aa ben bu habere en çok sevıneceklerden bırı olurdum ama nayır yıneaynı film yıne sahne tekrarı .....

bu rahatsızlığı giderebılecek ınsanı görmeye ömrüm yetecekmı onuda bılmıyorum

boşverın arkadaşlar bakın keyfınıze yormayın kafanızı boş işlerle haydın kalın sağlıcakla

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent çok haklı.
    Hayaller kurmayalım.

Üye
    d_iskender Avatarı

Gerçek Adı
    iskender
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara- Çiğdem Mah.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Oturanboğa görüşlerinize aynen katılıyorum....

Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

medya çok tehlikeli bir dosttur.. dost demek bin şahit ister tabii.. heleki türk medyası kimin eli kimin cebinde belli değil.. bakın ben mardinde ilk dans çalışması yapan ve sanatla uğraşan bir eğitimciyim.. 1 yıldır beni haber yapmak ve beni tanıtmak için program yapmak istiyorlar. Tabi gazetelerde ve haberlerede çıktım ama fazlasını istemiyorum.. ve bu program için devreye sokmadıkları kişi kalmadı ama ben istemiyorum... yaptığım işten ve bulunduğum mevki beni çok mutlu ediyor.. Allaha binlerce şükür elde ettiğim türkiye dereceleri ve yurt dışı başarılarım beni doyurdu.. bu saatten sonra pohpohlanmak ve baş okşama bize yakışmıyor.. icraat zamanıdır icraat..

30 yaşındayım ve daha olgunlaşmak için çok zamanım var.. bunun için olgunlaşmadan medyanın eline düşersen seni haber aracı olarak görüp canavarların önüne yem olarak sunacaklar.. burda yaşamımdan ve verimli olduğum insanlara faydam dokunuyorsa ve kapasitemi zorlamanın bir anlamı yoktur.. Hani bir ara bir kaç genç helikopter projesi çizdi. maalesef hapse atıldılar ve daha bir sürü örneği var.. bence bişey yapıyorsan ve kapasiten kadar verimli oluyorsan bunu abartmak ve şovenistlik duygularına kapılmak ve dönüştürmek en büyük handikaptır.. Tabi bu bir tercih meselesi ben medyatik ve meşhur olma durumuna böyle bakıyorum..

ve bülent bey sizin rahatsızlığınızı da okudum ama kırıldığım için hiç kimseye bir değerlendirme yapmıyacağım bu sitede... şuan hastalarım var ve muhteşem bir ilerleme oluyor.. Yaza kadar herşey belli olacak.. birbirimizi daha iyi tanıyacağız.. göz önünde olmak kadar zor bir durum yoktur bence.. medya çok tehlikeli..

Üye
    necoist Avatarı

Gerçek Adı
    Necdet
    Son Giriş
    24.05-2015
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    K.Çekmece İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende oturanboğa gibi düşünüyorum,temkinli olmakta fayda var arkadaşlar.hemen umutlanmayalım,sadece gelişmeleri takip edelim.
    Bundan 3 yıl evvel TOFD de OF lu ları bilgilendirmek için gelen amerikan hast de görevli bir dr en az 5-10 yıl beklemeniz lazım demişti ve en büyük rakibinizde medikal firmalar dedi,anlayacagınız biraz daha sabır ve umutlarımızın devam etmesi.

Üye
    dilbenx Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar
    Bu konu baslıgı benım cok dıkkatımı cektı ve bıraz ınceledım Cahıde topsakal ın sıtesıne gırıp vıdeoları ızledınızmı ızlersenız anlayacaksınız omurga amalıyatı dıyor platın takıyor kadın omurılıktekı olmus olan sınırlere dokunmuyor sadece platın takıyor bıraz mantık arkadaslar bende okuyunca kok hucre naklı yada baska yenı bır sey oldu zannettım bendede platın var 12 sene once takıldı ama kazada olmus olan sınırlerıme hıcbır faydası yok sadece duzgun oturmamı saglıyor eger platın taktırmaya ıhtıyacınız varsa paraya kıyıp gıdın ama ınanmayın haber dıye cıkartmıslar televızyona bızde ınanmayalım hemen lutfen arayısa televızyonlardan gırmeyelım daha bılımsel arastırmaların pesınde olalım ben İsrail Çin Hindistan Amerika hepsiyle ırtıbata gectım hepsıde benı cagırdı ama gıtmedım cunkı arastırdım konustum bana sadece para kazanmak ıcın musterı muamelesı yaptıklarını anladım cunkı tedavı surecınden cok hemen malıyetını anlatmaya basladılar kaldıkı bu deneme asamasında olan bır durum parasız olması gerekıyor bılıyorum bunun caresını buldular bıryerlerde ama bıraz daha sabır gelıstırmelerı gerekıyor uygulanabılır olması ıcın gelıstırılmesı gerekıyor platın takmakla olmaz bu ıs olen sınırler ne olacak bu is bence embriyonik kök hücrenin gelismesiyle gerceklesecek gıbı gelıyor bana ama hayırlısı acele etmeyın paranıza cektıgınız sıkıntıya yazık bırakalım bu arkadas bır denesın gorelım sadece platın takılmaksa gercektende kadının yaptıgı husran olur saygılarımla..

Üye
    devogulo Avatarı

Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    ADANA / KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese acil şifalar diliyorum....
    bu bayan doktorla ilgili bilgilerimi paylaşmak istiyorum. kazadan sonra konya selçuk ünüversitesinde yatarken tanışmış olduğum bir arkadaş 29.12.2008 tarihinde dr. cahide hanımla görüşmüş. bu arkadaşımın durumu trafik kazası sonucu 3,5 yıllık bir c-5 c-6 seviyeli hasta. doktorla görüşmeye gittiğinde daha önceden çekmiş olduğu mr ı doktor beğenmemiş 250 tl ye yenisini çektirtmiş ve 200 tl de muayene üçreti almış... görüşmede kendisine omirilik yaralanmalarına bağlı sinirsel hasarlara birşey yapamadığını sadece inme sonucu felç geçirmiş olan kişilere yada omiriliğe(sinirlere) herhangi bir baskı sözkonusu olması durumunda müdahele edebileceğini söylemiş...yani öyle umut bağlayacak yada abartılacak bir durum yok,keşke olsaydı... yani omirilik felçlileri tedavi edemiyor....sabretmeye devam.

Üye
    amasra_peace Avatarı

Son Giriş
    22.08-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

madem omurilik yaralanmalarına bağlı sinirsel hasarlara birşey yapamıyor ne diye tekrar mr çektiriyo peki?arkadaşınız bunu sormamış mı kendisine?ben tv de duyduğumda kesin yüksek tansiyondan veya beyin kanamsından dolayı felç olanlar için söylüyodur demiştim.ama kulaklarımla duydumki özellikle kaza sonucu olanlar diye üstüne basa basa söyledi.çıkarmasınlar böyle kişileri ekrana kaç kişi izliyo kaç kişi umut bağlıyo.sözü geçen doktor bir sitede hasta soruları cevaplıyo.ben izlediğim gün soru sormuştum bir kaç gün sonra cvp geldi bana.filmlerimi görmesi gerekiyormuş.hatta 2. gördüğümde bel fıtığından dolayı son 2 yılı yatağa bağımlı olmak üzere 8 yıldır felç olan birini ameliyat etti.ameliyat sonucu ilerki günlerde göstereceklerdi.herkesin yazdıklarını okuyunca çok sinirlendim.madem omurilik felçlisi birine yaptğı tedavi ne olursa olsun faydası yok ne diye çıkıp sağda solda boy gösteriyo.eğer birisi bunu sormak istiyosa Sağlık danışma hasta soruları konsultasyon, teşhis yaklaşımları, sağlık haberleri... burdan ulaşabilir.

Üye
    mırro Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    Silivri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ark.bu doktorun yaptığı ameliyat eğer sinirlerin geçtiği kanalda daralma varsa bu kanalı sinirlerin daha iyi iletişim yapabilmesi için titanyum platin takarak kanalın daralmasını önlüyor.Onun yürümeyle bir alakası yok.Yürüyebilmemiz için sinirler tedavi edecek bir tedavi sistemi gerekiyor.Buda şuan herhangi net bir tedavisi yok.Böyle bir ameliyatla iyileşebilseydi,ben iyileşirdim.Bende 10 ay önce omirilik enfeksiyonu yüzünden omirilik çöküp kanal daralmıştı.Ben bu ameliyatı oldum.

Sayfa 3 / 11 İlkİlk 1234567 ... SonSon