Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ergün32 Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar sondayı takyorum ve idrar kesesine ulaşamıyorum sondanın ucu 4-5 cm kanlı geliyor sonda içeri tam girdiği halde idrar kesesine girmiyorsa nereye gidiyor ve neden 4-5 cm kanlı olarar geri çekiyorum lutfen acil yardım aynı sorunla karşılaşanlar varmı ve neler yaptılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Üretrada tahriş ve daralma olmuş belli ki. Zorlama...

En son kaç saat önce TAK yaptın? Şu anda idrara sıkışmış halde misin?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ergün32 Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

aslında olay 10 gün önce oldu ameliyat olduğum doktora gittim 10 günlük daimi sonda taktı dün sondayı çektimfakat aynı sorun devam ediyor ne yapacağımı bilmiyorum doktor 15 gün daha daimi sonda önerdi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bence de daimi sonda bir süre daha kalsın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ergün32 Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

sonda bazen mesaneyi buluyor ve idrar çıkıyor bazende aynı oranda içeri girdiği halde ucu kanlı oluyor ve idrar gelmiyor bu durumda sonda başka bi yolamı giriyor anlamadım gitti başka bir yolun olması mümkünmü acaba.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

İçeri giriyordur ama üretrada kıvrılıyordur aslında. Senin bu yaşadığın bende en uç noktada meydana gelmişti. Her ne yaptımsa mesaneyi boşaltamamıştım. Acil servise gidip sistofiks (göbekten delinerek meaneye sabit bir sondanın takılması) uygulanmıştı:
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...an-var-mi.html

Sonrasında üretradaki darlığın çok ileri düzeyde olduğu anlaşılınca, göbekten mucize delik açılmıştı, yıllardır oradan TAK yapıyrum. Ne kadar rahatım, ifade edemem... Bence her omurilik felçliye açılmalı o mucize delik
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...i-yapiyor.html
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...cenekleri.html

Bunu şunun için yazıyorum, panik yapma. Yaşadığın sıkıntıyı aşacak çözüm yolu var.

Üye
    ergün32 Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

ben geçtiğimiz eylülde mesane genişletme ameliyatı oldum ve hiç bir sorunum yoktu hersey normaldi fakat birden böyle bir sorunla karsılaştım üstelik benim üretram daha yeni genişletilmişti ameliyatan önce zaman zaman mesaneye ulaşamadığm oluyordu içerde kıvrıldığını fark ediyordum bu öyle bişey değil keske öyle olsaydı fakat anladığım kadarıyla kimse böyle bir sorunla karşılaşmamış.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Malum, üretral darlılk ameliyat sonrası çok büyük oranda tekrarlaryan bir sorundur...

Sorun hala devam ediyor mu?

Üye
    ergün32 Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    15 günün sonunda cumartesi akşamı sondayı çektim. Allaha çok sükür sorun çözülmüş gibi. su anda sonda mesaneyi buluyor ve bir sorunla karşılaşmadım.