Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Karadayım Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa kemal
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dayanamıyorum,takatim kalmadı.Bir köşeye çekilip ölümümü beklemek istemiyorum.Birşeyler yapmalıyım pes etmemeliyim kendim içinde benimle benzer sağlık sorunları olup aynı kaderi paylaşan insanlar içinde faydalı işler yapmak istiyorum.İlk olarak kısıtlılık halimden mümkünse kurtulmak bu dediğim olmuyorsada kısıtlılık halimi asgari seviyeye indirim yaşadıklarımı yönlendirmek maksadıyla zorda olsa ftr kliniklerine yatışım gerçekleşiyor ama bazen idrar yolu enfeksiyonu bazen hipotansif tansiyon düşükllüğü bazende vücudumdaki yaralar gerekçe gösterilerek kapı önüne koyuluyorum.04.03.2011 araç içi trafik kazası seviye c7 kesi yada kopuk yok sakral bölgede bulunan yara iki defa greft edildi ama yara iyileşmiyor.Ne yapacağımı bilemez oldum.

Üye
    viyanali Avatarı

Gerçek Adı
    akay
    Son Giriş
    14.11-2013
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Viyana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mustafa kardesim, öncelikle cok gecmis olsun. Rabbim sifa versin. Sakral bölgede bulunan yaranin büyüklügü nedir kardes? Ne zamandan beri yaraniz mevcut? Ayrica sadece sakral bölgesinde mi yaraniz var?

Rabbim hepinize yardimci olsun ins

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Çok geçmiş olsun, yara yatak yarasımı yoksa ameliyatla olan ileşmeyen yaramı.

Üye
    viyanali Avatarı

Gerçek Adı
    akay
    Son Giriş
    14.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Viyana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mustafa kardes biraz daha detayli bilgi verirseniz yardimci olmaya calisalim ins

Üye
    Karadayım Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa kemal
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yara sakral bölgede mevcuttu perşembe günü hacettepe plastik cerrahide ameliyat edildim boydan boya zımba dikiş atılmış resmine baktım çok iğrenç gözüküyor yara 1yıldır var ve bu 3.ameliyat oluşum temennileriniz için teşekkür ederim

yatak yarası havalı yatağım var havalı minderim var fazla kiloluda değilim ama engel olamadık şeker vb yok

Üye
    Karadayım Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa kemal
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

turan kardeşim hassasiyetin için teşekkür ederim önermiş olduğun tedavi şeklini denedim asal hiberbarik oksijen tedavi merkezine gittim ama faydasını göremedim.yara perşembe günü flep edildi kaynamasını bekliyorum sanırım bu defa olacak kurtulacağım şuan hacetepede yatıyorum inşallah bu son olur

Üye
    viyanali Avatarı

Gerçek Adı
    akay
    Son Giriş
    14.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Viyana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mustafa kardes tekrar cok gecmis olsun. Ins Rabbim sifani verir.

Benim kardesimde de (yogun bakimda yatarken) sakral bölgesinde ve topuklarinda basi yarasi-yatak yarasi cikmistir. (
    Yogun bakimda yatarken kullanilan yataklarin, havali yatagin vs iyi olmayisi ve düzenli bir sekilde hastanin cevrilmemesinden dolayi bu yaralar olusmustu) Ama cok sukur biz de yaralardan kurtulduk. Topuk yaralarini sari kantaron yagi kullanarak tedavi ettik. Cok iyi geldi. 10 gün icerisinde iyilestirdi. Sari Kantaron yagini; yara bölgesine pansuman eder gibi sürüyorsun. ayrica icilebiliyor da.
    Ama sakral bölgesini de biz de bi türlü iyilestirememistik. Yara gittikce de büyüyordu. Tedavisini biz de ameliyatla gerceklestirdik. Z seklinde bir dikis atmislardi. Cok sükür o gün bugündür sorunumuz kalmadi ve tekrar yara acilmadi. Sebebini de asagida belirtecegim.

Tekrar yara acmamasinin en önemli sebebini bui sayfadan ögrenmis oldugumuz bilgilerdi Burda yazilanlari cok dikkate aldik. Hemen yurtdisindan roho yatak-roho minder getirdim. Yemin ederim super geldi Inanir misin bazen 8-10 saat bile ayni tarafina yatabiliyor. Veya saatlerce arabasinda durabiliyor. Size en önemli tavsiyem kullanmis oldufunuz havali yataklarin kalitesini önemseyin. Bir sefer alirsiniz ama cok rahat edersiniz...

Siz hangi marka havali yatak veya havali minder kullaniyorsunuz?

Allah sifanizi versin ins

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    CATRIX yara toznu öneririim. Her kime önerdiysem, çok faydasını gördü: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...eneyimler.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...