Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mesanesorunlucocuk Avatarı

Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    HERKESE cümleten geçmişler olur inş.

oğlumun yaşı 16 , doğuştan omurilik açıklığı vardı çok şükür doğumun 2 . günü ameliyat yaptırdım bu düzeldi

şimdiki sorun ; aşırı aktif mesanesi var ( birden / aniden sıkışma tuvalete gitme hali günde 8-10 ) liseye gidiyor bunalımlarda

ayrıca normale göre üçde bir oranında mesanesi varmış 96 cc..

ürodinami vb yapıldı 2 farklı ilaç verdi doktor

doktorların verdiği ilaçlar bir müddet sonra işe yaramamaya başlıyor (ilaçlara başlayında % 50 bir düzelme oluyor sonra eski haline dönüyor)

16-17 yasa göre önerecegınız bır ılac varmı---mesaneyı buyutmek ıcın bır ılac varmı

yaş 45/ tunc by.

Üye
    sonsuz sevdam Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başka iyi bir doktora götürün burdan yazılan ilaç içirilirmi hiç sizin cocugunuza uygunmu degilmi nerden bilceksiniz araştırıp iyi bit hekime götürün bence

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Vesicare diye bir ilaç var. Bir de onu deneyin: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...an-var-mi.html

Ben Mictonorm kullanıyorum, gayet de memnunum.

Bu arada, bu işin sihirli bir çözümü yok maalesef. Deneye deneye, etkisi azaldığında bir diğer ilaca geçerek durumu idare etmeye çalışmaktan başka bir yol yok. Alternatif ise, etki düzeyi ve süresi kişiye göre değişen Botoks uygulaması ve en son aşamada ise barsaktan parça alıp mesane büyütülmesi.

Tüm bu konularda doktorlarla görüşmek ve karar almak şart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben omurılık felçlıyım bazen bızde mesanede enfeksıyon oluyor bu sebepten dolayı benım normalde 500cc kapasıtesı olan
    mesane urodınaqmıyle 120cc ye kadar bırıktırdıgını hemde mesanemın kucuk oldugunu soyledıler ama benım mesanedekı
    enfeksıyon gectıkten sonra tekrar aynı kapasıteye ulastı bazen boyle soyleyebılırer urrodınamı cıhazı mesanenın buyuklugunu
    goremez kapasıteyı olcer ama bana mesanen kucuk dendıgınde ben onlara su anda enfeksıyon sebebı ıle mesanem dolmuyr kasılıyor
    dedım ama ınandıramadım bır ıdrar kulturu yaptırmanı onerırım eger herhangı bır enfeksıyon yoksa mesanesı gercekten ufalmıssa
    bununla ılgılı ılaclar var ama ıyı bır doktora gıtmenı tavsıye ederım asıstan doktorlar anlamıyor maalesef

Üye
    mami1995 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben size yardımcı olmaya çalıştım. Benim kullandığım mesane ilaçlarının hepsi bana ters etki yaptı ağız kuruluğu kabızlık testis ağrısı gibi.Bence iyi bir doktora gözükün.

Üye

Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sn. arkadaslar- sn oturanboga

1-mictonorm
    2-üropan
    3-vesicare

verdi doktor medical park ta dr.ibrahim orkun ayaz

1-mictonorm
    2-üropan
    3-vesicare

en son gene mictonorm a döndü

her gitmemizde dünya para alıyorlar yaptıkları bir şeyde yok malesef. kalıcı çözüm saglayacak bir ilaç vermiyor--dinlemiyorlar vb..

toviaz diye bir ilaç var bunu alsak kendimiz 1 ay denesek nolur

birde doktor bize mesane büyültücü ilaç yazmıyor nedense ben anlayamadım bunların dini imanı para gibi geliyor bana

sonsuz sevdam;
    valla bıktım doktorlardan artık 17 yıldır doktorlardayım---onlarda ilaçları degıstırıp etkısını bıze sorup tekrar degıstırıyorlar

mami1995;
    Allah razı olsun söylediğiniz doktorada gideceğiz--uygun zamanda

1. EMSELEX
    2. VESİCARE
    3. ÜROPAN
    4. Spasmex
    5. Detrusitol
    6. Mictonorm
    7- KİNZY

ve benim dediğim TOVİAZ

tüm bu ilaçlar 17 yasa uygunmudur

sonsuz sevdam;
    valla dr lar degılde ağaçtan düşenler daha iyi anlar gibi geliyor bana gittiğimiz dr lar ilgilenmiyorlar bile birde dünya para vermemize karşın hemde
    benim anlamadıgım 96 cc kapasıtesı var dıyorlar oglum dun 1500 cc su içti

çok su içmek kapasiteyi arttırırmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Çok su içip, mesane kapasitesini -fazla abartmadan- zorlayarak mesane genişletilebiliyor. Ama küçük küçük adımlarla ve dikkatli şekilde yapmak lazım. Bunu yaparken yukarıda anılan mesane iç basıncını azaltıcı ilaçlardan birini kullanmak lazım. Ve tabii enfeksiyondan, üşütmekten, gazlı içeceklerden vs. de uzak kalmak şart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye

Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu prof un onerdıgı 2 bıtkı var bunlarıda kullanmaya basladık

sarı ballı baba-- havlıcan nasılsa kaybetcek bır sey yok

Aslen Safranbolu'lu olan İbrahim Adnan Saraçoğlu, 1949 doğumludur. Kimya eğitimini tamamladıktan sonra 1982 yılında Avusturya Bilim Araştırma Fonu projesi üzerinden doktora çalışmasını Avusturya Graz Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Aynı üniversitenin Biyoteknoloji-Mikrobiyoloji kürsüsünde asistan olarak görev yaptı. 1985–1986 yıllarında Çukurova Üniversitesinde çalışan Saraçoğlu, 1987 yılında doçent, 1994 yılında profesör oldu. Türkiye'de LAB'lı deterjanlara geçişin öncülüğünü yaptı. Karl Franzes Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Saraçoğlu, aynı zamanda AVL Araştırma Merkezi’nde fizik ve medikal sensör bölümlerinde araştırmacı ve üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Viyana Teknik Üniversitesi’nde de profesör olarak çalışan Saraçoğlu'nun uluslararası yayınlanmış makale ve patentleri vardır. Son yıllarda Phyto-biyokimya ağırlıklı çalışan Saraçoğlu, bitkilerin insan sağlığı üzerindeki çalışma ve araştırmalarını aralıksız olarak sürdürmektedir. Amerika ve Avrupa'da internet üzerinden, birçok uluslararası sağlık sitesi ve forumları "Prof. Saraçoğlu Yöntemlerini" tüm dünyanın hizmetine sunmaktadır ve yine tüm dünyadan binlerce insan her gün bu siteleri ziyaret etmektedir. Brokolinin prostatit ve iyi huylu prostat büyümesine (benigne prostate hyperplazy) ve lavantanın Hepatit-B ve Hepatit-C’ye karşı etkilerini ilk defa tüm dünyaya tanıtan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'dur. Bitkisel olarak önleyici ve koruyucu tedavi kavramını ve yöntemlerini ilk geliştiren Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, halen İstanbul Aydın Üniversitesi’nde bitki kimyası, ileri bitki kimyası ve gıda biyokimyası dersleri vermektedir. Yurt dışındaki üniversiteler Saraçoğlu’nun çalışmalarını araştırma konusu yapmakta ve yine birçok yurt dışındaki kitaplarda çalışmaları kaynak olarak gösterilmektedir.

Üye
    --erhan-- Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan Aydınalp
    Son Giriş
    04.07-2016
    Saat
    04:31
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TOVIAZ 4 MG 28 UZATILMIŞ SALIMLI TABLET

Aşırı aktif mesane sendromunda üriner antispazmodik.
    Günde bir 4mg, max 8mg.
    Gebelik kategorisi C.
    Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, üriner retansiyon, gastrik retansiyon, dar açılı glokom, myastenia gravis, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, ülseratif kolit, toksik megakolon.
    Etkileşim; diğer antimuskarinik ajanlar ve antikolinerjikler, CYP3A4 inhibitörleri, CYP2D6 inhibitörleri, oral kontraseptifler, varfarin...
    Yan etkiler; ağız kuruluğu, göz kuruluğu, dispepsi, konstipasyon, üriner sistem enfeksyonu, uykusuzluk, baş dönmesi, baş ağrısı, taşikardi, allerjik reaksiyonlar...

şahsen ben kullanıyorum faydasını görüyorum daha önce üropan kullanıyodum belirli bi zamandan sonra kaçırmalarım devam etti ilaç değiştim tovyaz kullanıyorum şimdi memnunum...

Üye

Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inş kardesım bende ogluma aldım 2 gundur kullanıyor İnş tüm kardeslerımız hepiniz saglınıza kavusursunuz amin

iyi bayramlar diliyorum, aktif mesane için doktorların verdiği ilaçların isimlerini toplamak istiyorum
    herkes kullandığı ilaç isimlerini buraya yazabilirmi

--erhan--;
    slm. kullanmaya başladıktan kaç gün sonra düzelme gördünüz

Üye

Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oğlum 2 haftadır kullanıyor memnun değil 15 gün daha kullanıp değiştireceğiz ( hiç ilaç kullanmadığım gibi yani faydası 0 der )

aktif mesane için doktorların verdiği ilaçların isimlerini toplamak istiyorum. herkes kullandığı ilaç isimlerini buraya yazabilirmi

slm aktif mesane için şu ilaçları kullanan varmı acaba

kınzy
    NATYSIN
    SOLYSIN
    VESIFIX
    ZEVESIN
    DETRUSİTOL
    EMSELEX
    FYLETIC
    UROFLOW

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bu tür ilaçları kullanan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa çok yararlı olur.

Ben yıllardır Mictonırm kullanıyorum. Hala memnunum...

Üye

Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1 ilacı kullanmaya başladıgı zaman

1. hafta fayda görmuyor
    2. hafta faydası oluyor
    3. hafta gene faydasızlasıyor

anlayamadım neden dr lara soruyoruz onlardada tık yok